Beyaz Saray Maskelerin Toplu Olarak Gönderilmesi Üzerinde Çalışıyor

Başkan Joe Biden, federal hükümetin koronavirüs enfeksiyonlarını ve ölümlerini durdurmanın bir yolu olarak yüz maskelerini doğrudan Amerikalılara göndermeye “muhtemelen” başlayacağını söyledi.

Siyah cephe çalışanları ile Salı günü bir yuvarlak masa toplantısında Biden, CNN’e göre “Muhtemelen çok kısa bir süre içinde ülke çapında milyonlarca maske göndereceğiz” dedi .

Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı Ron Klain bir röportajda, “Bunu tekrar rayına oturtmak istiyoruz,” dedi. “Elimizdeki maske malzemeleriyle bunu hızlı bir şekilde yapmak için neler yapılabileceğine bakıyoruz. birkaç gün veya gelecek hafta, belki bu konuda bir miktar ilerleme kaydedebiliriz. “

Biden, yüz maskelerinin siyasi bir mesele haline gelmesinden rahatsız olduğunu söyledi. 

“İnsanlar dinleseydi, kelimenin tam anlamıyla çok sayıda hayatı kurtarabilirdik,” dedi Biden. “Maskeleri politik bir ifadeye dönüştürdük. Eğer bu şey için olsaydın, onu takardın, başkası için olsaydın, yapmadın. giymeyin, aslında bu sadece basit bir temel bilim. “

Eski Başkan Trump, virüse yakalandıktan sonra hastaneye kaldırılmasına rağmen sık sık yüz maskeleri fikrine alay ediyordu.

650 milyon maske postalama fikrini değerlendirdi, ancak Trump Beyaz Saray bu fikri öldürdü çünkü halk paniği yaratabilir .

NBC’nin bildirdiğine göre, Biden yönetiminin üyeleri bu ayın başlarında maskeleri postalama fikrinden ilk kez bahsetti .

Kaç kişiye virüs teşhisi kondu ve kaç kişi öldü?

Göre Johns Hopkins Üniversitesi , fazla 112.730.000 olgu ve dünya genelinde 2.50 milyon ölüm vardır. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*