Berat Kandili

Kandil ler Berekettir Gözyaşıdır Yakarıştır.

Şaban ayının 15. gecesi olan Beraat kandilinde gözyaşları ile dualarda buluşma günüdür islam alemi için mübarek günlerden biri olan berat kandilimiz mübarek olsun.

Berat kadili gecesi ve 3 yasini şerif ve beraat duası tüm duların kabulu ve ahiret dileği için makbul olan dulardandır.

Berat kandili Gecesi kader gecesi gibidir.İbni Abbas (r.a.)rivayet edildiğine edile geldiğine göre hikmetli işlerin allahtan geldiğini bilenler birbirinden ayırtedilmesi bu haller ile ceryan ederek bilinmektedir.

Berat gecesini dua ile karşuıladığınız sene birdahaki seneye kadar meydana gelen olayların ve yaşadıklarınız münker ve nekir melekleri tarafından hepsi ayrı ayrı kendi defterlerine yazarlar günah işleyenler günahlarını sevap işleyenlerde sevaplarını yazarlar.

Rızıklar ,eceller fakirlik zengin olmak ölümler doğumlar bütün bu gelişmeler bu esnada bu yıl içerisinde kayıt edilir bu yıl içerisindeki hacıların sayısı bile bu sürecte taktir edilir.

Herkezin ve her yaşayanın bu sene içerisinde mükettaratı yani geleceği bu gece kayıt edilir. kaderine yazılır.

Rızıkla alakalı defterler Mikail aleyhisselama verilir.

Savaşalarla alakalı defterler Cebrail Aleyhisselama verilir.

Ameller nüshası Dünyanın gökyüzü semasında olan melek İsrafil Aleyhisselama verilir ve bunlar Allahın dört büyük meleklerindendir.

Ölüm ve müsibetlerle alakalı defterlerde Azrail Aleyhisselama verilir.

Bu sebepledirki berat gecesi müslüman mümin ve mümine kadınlar güçleri yettiği kadarı ile o günü hem oruçlu gecirerek kuranı kerim okumak tövbe etmek ve salavat okuyup kaza ve nafile namazları kılarak günün faziletlerinden faydalana bilirler.

Allahım bizleri peygamber efendimizin şefaatine nail eyle Hastalarımıza şifalar nasip eyle borclularımzıa edalar derdilerimize devalar nasip eyle.Evlatlarımızın hayırlı evlat anne babalarımızada hayırlı evlat olabilmeyi nasip etsin rabbim.Kötü olan ve varsa bizi onlardan uzak eyle YA KAHHAR ismi şerifin gürmetine bizim için kötülük düşünnenlerini kahru perişan eyle.

YA ŞAFİ ismi şerifin hürmetine hastalarımza şifalar

YA REZZAK ismi şerifin hürmetine healalinden bol rızıklar nasip eyle.

Mübarek Berat gecesinde dualarımızı kabul eyle kıyamet günü amel defterini sağından alanlardan eyle geleceğimizi geçmişimizden hayırlı eyle ölümün bile hayırlısını nasip eyle.

Amin…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*