Beni Ergenekon’dan İçeri Alamadılar, Şike Davasını Uydurdular

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fransa’nın Cannes şehrinde The Wall Street Journal’ın sorularını yanıtladı.

Yargıtay tarafından hakkında şike, teşvik primi vermek ve örgüt kurmak suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezası onanan Yıldırım, kendisine ve Fenerbahçe’ye kumpas kurulduğunu iddia etti.
Yıldırım, Ergenekon, Balyoz davalarında olduğu gibi Şike davasının da aynı kumpasın bir sonucu olduğunu söyledi. Yeniden yargılanma gibi bir ümidinin olmadığını söyleyen Yıldırım, yargı kararına saygı duymadığını sözlerine ekledi.
Yıldırım’ın WSJ Türkiye’ye verdiği röportajdan satırbaşları:
– Şike Davası iktidarı ele geçirme amaçlı bir yargının eseridir
– Başbakan “Paralel Devlet var” dedi, bütün operasyonları Gülen Cemaati yaptı
– Beni Ergenekon’dan içeri alamadılar, Şike Davasını uydurdular
– Şike Davası delilleri sahte, tutarsız
– Fenerbahçe Atatürkçü bir takım, taraftara müdahale olmaz
– Sandıkla geldim, sandıkla gitmiyorum, bu demokrasi ayıbıdır
– Yeniden adil yargılama olursa memnuniyetle karşılaşırız
– Yargının kararlarına saygı duymuyorum
– Vicdanen rahatım, hapis yatmaya gidiyorum
-Bu politik, siyasi kararın alınmasının neticesi, 2011 yılında bazı dış güçlerin Türkiye’de yapmış oldukları operasyonların devamıdır. Bu operasyon Turkiye’de Ergenekon, Balyoz, Oda TV, Cübbeli Ahmet, casusluk dosyalarını yöneten bu özel yetkili mahkemeler Turkiye’de bütün yüksek tepeleri düz hale geitrmek, ve Tükriye’de bütün her şeyi kendi ellerine alabilen bir iktidarı yaratmak için yapılmış bir muhakame sistemidir.”
Bunların hepsini Gülen cemaati mi yapti?
Evet, son 11 yıllık süreç icerisinde Türkiye Cumhuriyeti AK Parti’si cemaatle iç içe Turkiye’de iktidara yürüdü.”
“Sayın Başbakan 17 Aralık’taki beyanında paralel devlet var, ve cemaat bu paralel devleti yürütüyor dedi, ve bu savcılar, hakimleri, polisleri, hepsini görevden aldılar bunlar cemaatçi diye. O zaman bütün bu operasyonları, bizim operasyon dahil olmak, üzere cemaat yapmıştır.”
“Önemli olan benim vicdanlarda aklanmamdır, kurulmuş istiklal mahkemelerine benzeyen bu yargının kararlarına saygı duymuyorum. Onun için de vicdanen rahatım, ve hapis yatmaya geliyorum. Kaçtı diyenler özür dilemeliler, bir zaman içerisinde Fenerbahçe’nin haklılığı yine ortaya çıkacaktır.”
AZİZ YILDIRIM’DAN RESMİ AÇIKLAMA
Aziz Yıldırım, The Wall Street Journal gazetesinde çıkan röportajına ilişkin, “Sözlerim bir camianın hedef alınması gibi gösterilmeye çalışıldı” ifadelerini kullandı.
Aziz Yıldırım, kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “The Wall Street Journal muhabiri ile bugün (20.01) yapmış olduğum röportajda yer alan açıklamalarımın, birtakım yazılı ve görsel medya kuruluşları tarafından içlerinden bazı bölümleri seçilmek suretiyle kamuoyuna servis edilerek, sadece belirli bir camianın hedef alınması gibi gösterilmeye çalışıldığını tespit etmiş bulunmaktayım. Bu nedenle, röportajımın anlam bütünlüğünü yitirmemesi ve suistimallere yer verilmemesi açısından bir bütün olarak okunup değerlendirilmesi gereğini kamuoyundan rica ederim.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.