Başbakan Tenzile Ana Konuk evi’ni hizmete açtı

Haber |Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya’nın asırlık hayali olan Mavi Tünel ve Bağbaşı Barajı ile değeri 905 milyon TL’yi bulan tesislerin toplu açılışını gerçekleştirdi. | Haber

haber
haber

Haber |Başbakan Tenzile Ana Konuk evi’ni hizmete açtı | Haber

Bu kapsamda Meram Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Tenzile Ana Hasta Konuk evi de toplu açılış töreniyle hizmete girdi.
Başbakan Erdoğan’ı, Mevlana Meydanı’na gelişinde coşkulu bir kalabalık karşıladı.
”Mevlana’nın 7,5 asır öncesinden yaptığı davete, ‘Gel, ne olursan ol yine gel’ davetine icabet eden binlerce, on binlerce misafir Konya’dan dünyaya sevgi, barış ve hoşgörü mesajlarını iletecek” diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
”Konya 7,5 asır öncesinde olduğu gibi bugün de bir merkez haline geldi. 7,5 asır önce Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapan, Mevlana ve onun gibi nice ilim insanına, irfan erbabına, gönül dostuna ev sahipliği yapan Konya bugün de dünyada sevginin, barışın, hoşgörünün merkezi konumuna yükseldi. Bu kadim başkente hizmet etmek bizim için iftihar vesilesidir. Hazreti Mevlana’nın, Hazreti Sadreddin Konevi’nin, merhum hocamız Tahir Büyükkörükçü’nün, merhum hocamız, Konya Milletvekili, eski başbakanlarımızdan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın şehrine hizmetkar olmak bizim için gurur vesilesidir. Her zaman yanımızda olan ahde vefası, cömertliğiyle, cesaretiyle her zaman bizi destekleyen Konya’ya, Konyalı kardeşlerimize, vatandaşlarımıza eser üretmek, hizmet üretmek bizim için büyük bir şeref vesilesidir.”
10 yıl içerisinde Konya’ya çok büyük hizmetler kazandırıldığını vurgulayan Başbakan Erdoğan,”Bunlar sizin sayenizde oldu, hükümetimiz döneminde oldu. Konya yüksek hızlı trenle tanışan 3’üncü şehrimiz oldu. Bu bizim Konya’ya verdiğimiz değerin en güzel örneğidir. Yollarıyla, üniversiteleriyle, sanayisiyle Konya’yı adeta yeni baştan oluşturduk. Konya’ya yine çok büyük bir hizmet kazandırıyoruz. Konya Ovası suyla buluşacak.” dedi.
Konuşması sık sık tezahüratlar ve sevgi gösterileriyle kesilen Başbakan Erdoğan, 3 farklı noktaya canlı bağlantı yaparak yapımı tamamlanan tesisleri hizmete açtı.
Toplu açılış programı kapsamında yer alan Meram Belediyesi Tenzile Ana Hasta Konukevi, hasta ve hasta yakınları için 5 yıldızlı otel konforunda inşa edildi. Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 350 metre mesafede bulunan ve 2 bin metrekarelik alanda inşa edilen Hasta Konukevi, 42 odası ile 84 kişiye hizmet vermektedir. Herhangi bir ücret alınmaksızın hasta yakınlarının konakladığı tesis yaklaşık 2,5 milyon TL’ye mal oldu.
Tenzile Ana Hasta Konukevi, fiili olarak Haziran ayından beri hizmet veriyor ve şu ana kadar yaklaşık bin 300 hasta yakını misafir edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.