Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Baş Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

Kahve: KKafein kan damarlarının aşırı genişlemesini önler. Özellikle alkol tüketimi sonrası kan damarlarındaki genişlemenin neden olduğu ve alerjik reaksiyonlardan kaynaklanan baş ağrılarına kahve iyi gelir. Ayrıca her gün içilen bir bardak kahve migren ağrılarının kontrol altında tutulmasına yardımcı olur.

Karpuz: Bu meyve fazla güneşe maruz kalınması sonucu hücrelerin susuz kalmasıyla oluşan baş ağrıları için bire bir. Bol miktarda su içeren karpuz, susuz kalan hücrelerin sıvı ihtiyacını gideriyor, özellikle yaz ayları sık karşılaşılan hücrelerin susuz kalmasından kaynaklı baş ağrısına çözüm oluyor.

Badem: Bademde bulunan magnezyum kan akışını düzenler. Ayrıca badem mutluluk hormonu olarak bilinen serotonini harekete geçirir.

Yeşil salata: Ispanak ve karpuz gibi bol yeşillikle yapacağınız salata da hücrelerin susuz kalmasından kaynaklanan baş ağrılarına iyi gelir. Su ihtiyacınız için salatanıza bolca kıvırcık marul, göbek marul ve salatalık eklemenizi öneririz.

Patates: Patateste bulunan potasyum da aynı magnezyum gibi kan akışını düzenler. Özellikle uykusuzluk ve stres sonucu oluşan baş ağrıları patates ile kontrol altında tutulabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.