Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bakirelere maaş bağlanacak

Bakirelere maaş bağlanacak1

Afrika ülkesi Swaziland’da, HIV virüsünün yayılmasını önlemek için bakire genç kızlara her ay 200 Rwanda Frankı maaş bağlanacağı açıklandı.Afrika ülkesi Swaziland’da, HIV virüsünün yayılmasını önlemek için bakirelere maaş bağlanacak. Bu uygulamanın arkasındaki asıl nedenin ise Kral’ın “seçebileceği bakirelerin sayısını artırmak” olduğu öne sürüldü.2

“GELECEKTEKİ GELİNLERİN HASTALIĞI OLMASIN”

“Bekaret maaşı” programının finansmanını Dünya Bankası’nın sağlayacağı belirtildi.Güney Afrika haber sitesi IOL’e konuşan sağlık görevlisi Thabsile Dlamini, “Hükümet genç kızlara ihtiyaçlarını karşılamaları ve fuhuş yapmak zorunda kalmamaları için bu ödemeyi yapacak” dedi.3 Ancak her yıl “Umhlanga” isimli törende ülkedeki bakirelerden kendine yeni bir eş seçen ve hali hazırda 15 karısı olan Swaziland Kralı 3’üncü Mswati’nin bu uygulamayı “Sadece seçebileceği kadınların sayısını artırmak ve gelecekteki gelinlerinin hiçbir hastalığı olmadığından emin olmak” için kabul ettiği iddia edildi.

FUHUŞ ENGELLENECEK4

Bekâret maaşı almak isteyen kadınların ne sıklıkta bekâret kontrolünden geçirileceği ise açıklanmadı. Svazilandlı kadınlar önerilen “bekâret maaşı”nın fuhuş yapmalarını engellemek için yeterli olmadığını söyledi.Bu uygulamanın nüfusun üçte ikisinin günde sadece 2 lira ile geçindiği ve 200 bin kişinin HIV pozitif olduğu Swaziland’da kadınlara önemli bir ek gelir sağlayacağı ve fuhuş yapmalarını engelleyeceği öne sürüldü

”TEK GECEDE KAZANABİLİR”6

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan 17 yaşındaki Thandi Tfwala, “Bir kadın 200 Rwanda Frankı’nı tek bir cinsel ilişki karşılığında kazanabilir. Swazilandlı kızlar eğer yeterince para almazlarsa şu anda yaptıklarını yapmaya devam edecekler. Kralımızın gelinlerini seçmek için Cape Town’a gitmesi gerekecek” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.