Anasayfa » Haber » Bakın Bu Çinlilere akıllı telefon Satışında APPLE yi Tahtından Etti

Bakın Bu Çinlilere akıllı telefon Satışında APPLE yi Tahtından Etti

Apple akıllı telefon piyasasına da, tüketicilerin cebine ve aklına da öyle bir yerleşti ki başka marka bilmez olduk. Parası olan Apple alıyor. Apple bir marka olarak tüketiciye sadece teknoloji ürünü değil bir statü de vadediyor. En azından tüketici için durum . Apple bir hayat tarzına dönüşmüş durumda. Her anlamda minimal tasarımların altın çağını yaşamasını  Apple’ın tarzıyla ilişkilendirebiliriz bence. 

Yakın  zamanada kadar Huawei deyince aklımıza ünlülere servetler saçarak reklam panolarını dolduran ilginç marka gelirdi. Şimdi ise Huawei yapay zeka işlemcili, müthiş kameralı, çok şık modelleriyle piyasada kartları yeniden dağıtıyor.

Apple 8 yıldır ilk defa tahtını kaybetti!

Uluslararası Veri Şirketi’ne göre 2018’in ikinci çeyreğinde 342 milyon akıllı telefon satıldı. Geçtiğimiz yıl bu sayı 348.2 milyon idi. Yani %1.8’lik bir düşüş var. Bu da piyasanın doygunluğa ulaştığını gösteriyor.

Biliyorsunuz, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung. İkincisi de Apple’dı. Fakat Çinli Huawei Apple’ı tahtından etti. Apple 2010’dan bu yana ilk defa ilk ikiye giremedi. Huawei, 2018 yılının ikinci çeyreğinde 54,2 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirerek Apple’ı geride bıraktı ve dünyanın  devasa  ikinci akıllı telefon üreticisi oldu.

Zirve ise bayabi serin. Aşağılardaki kavgalar Samsung’u hiç ilgilendirmiyor çünkü Samsung şu çeyrekte 71,5 milyon satmayı başardı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.