Aygaz Lpg

Aygaz Lpg

Tarihçe

Koç Topluluğu’nun, LPG sektöründe faaliyet gösteren ilk ve en büyük şirketi Aygaz, 1961 yılında kurulmuştur. Türkiye’de LPG (Likit Petrol Gazı) üretimi, temini, stoklanması, dolumu, dağıtılması, satış ve satış sonrası hizmetlerin yanı sıra iç ve dış pazarlara yönelik gaz aletleri ve aksesuarları ile konfor cihazlarını üreten Aygaz’ın kuruluşundan bu yana temel felsefesi, tüketiciye ürün ve hizmet olarak en iyisini sunmak olmuştur. Müşteri memnuniyeti ilkesinden hareketle sektörde yarım asırdır liderliğini sürdüren Aygaz, LPG sektöründe faaliyet gösteren halka açık ilk ve tek şirkettir.

Vizyon, Misyon ve
Değerlerimiz

VizyonumuzBaşta LPG ve doğal gaz olmak üzere Türkiye ve potansiyel pazarlarda enerji çözümleri sunan öncü şirket olmak.

MisyonumuzKoç Topluluğu değerlerine uygun çalışma prensibi ile yüksek kalite ve güvenlik standartlarını ön planda tutarak, topluma ve çevreye duyarlı bir şekilde başta LPG olmak üzere faaliyet gösterdiği her alanda en iyi ürün ve hizmeti sunmak.

Koç Topluluğu DeğerlerimizMüşterilerimiz velinimetimizdir.

Müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir. Ürünlerimize sahip çıkmak ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak görevimizdir.

Daima “en iyi” olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.

Kalitede, hizmette, ikmal kaynaklarımız ve bayii ilişkilerimizde, hissedarlara sunulan yatırım seçeneklerinde en iyi olmak ve kamuoyunda sahip olduğumuz bu imajı korumak ana hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak üzere faaliyet gösterilen alanlarda yönetimi üstlenmek ve piyasada lider olmak temel ilkemizdir.

En önemli sermayemiz, insan kaynağımızdır.

Ürün ve hizmetlerimizin kalitesi çalışanlarımızın kalitesiyle başlar. En iyi personeli ve yetişkin insan gücünü topluluğumuza çekmek ve istihdam etmek, insanımızın yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından azami fayda sağlamak; verimliliklerini artırmak, gelişmelerine imkan tanımak ve işbirliği ve dayanışmanın yeşerdiği bir çalışma ortamı yaratmak, Koç Topluluğu’nun kuşaklar boyu devamlılığını sağlamak için seçtiğimiz yoldur.

Amacımız, sürekli gelişmek için kaynak yaratmaktır.

Hizmetin sürekliliğini sağlamak üzere, gerekli yatırımları gerçekleştirebilmek; küçük ve büyük tasarrufların birleşmesini teşvik etmek üzere sermayenin hakkı olan kârı, hissedarlara sağlamak; çalışanlarımızın ve toplumun ekonomik ve sosyal gelişmesine yardımcı olmak üzere, faaliyetlerden kaynak yaratmak ve tüm kaynakların akılcı kullanımını sağlayarak savurganlığa ödün vermemek, ana ilkelerimizdendir.

Üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerine uymak düsturumuzdur.

Tüm ilişkilerimizde adilane, karşılıklı yarar sağlamak amacıyla, iyi niyet ve anlayışla davranmak, yasalara ve ahlak kurallarına daima uymak ilkemizdir. Bugünün insanına ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek, öncüsü olduğumuz ve vazgeçemeyeceğimiz bir başka temel ilkemizdir. Türkiye ve dünya için, çevre koruma bilinciyle davranmak ve bu bilinci yaymak görevimizdir.

Gücümüzü aldığımız Türk ekonomisine güç katmayı hedef alırız.

Topluluğumuzun ana ilkesini şu sözlerle ifade etmek istiyorum:

“Benim Anayasam şudur;

Devletim ve ülkem var oldukça ben de varım. Demokrasi varsa hepimiz varız. Memleketimizin ekonomisini kuvvetlendirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz. Ekonomimiz güçlendikçe demokrasi daha iyi yerleşir, dünyadaki itibarımız artar.”

Kalite

Koşulsuz müşteri memnuniyeti hedefiyle ilerlediği kalite yolculuğunda Aygaz, örnek uygulamalarıyla sektörüne öncülük etmektedir.

1993 yılında benimsediği “Toplam Kalite Yönetimi” yaklaşımı ile ekip çalışmaları sistematiğini oluşturan Aygaz, bu konuda önemli bir adım atmıştır. Uygulamanın öncelikli hedefi, rekabet üstünlüğü sağlamaktı. Bunun için “müşteri odaklılık” anlayışını daha da geliştiren ve kalite sürecinde çalışanların da aktif rol almasını sağlayan Aygaz, uyguladığı farklı çözümlerle başarı kazanmaya devam etmektedir.

Bugün tüm faaliyetleri ile birlikte ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi’ne sahip olan Aygaz, 2001 yılında “Ulusal Kalite Ödülü”ne layık görülmüştür.

Ürün Kalite GüvencesiAygaz, sunduğu ürünleri yasal mevzuat ve standartların daha da ötesinde bir kalitede sunmak için çeşitli kalite kontrol sistemleri uygulamaktadır. Bu sistemlerin en temel özelliği, “ürün izlenebilirliği”dir. Ürünler, kaynağından son tüketiciye ulaşana kadar pek çok kalite testinden geçmektedir.

Sunulan ürünün kalitesi, dolum tesislerinde TS EN 589 ve TS 2178 standartlarına göre analizler yapılarak değerlendirilmekte; ayrıca otogaz istasyonlarından alınan numunelerle birlikte bir kez daha kontrol edilip müşteriye sunulmadan önce güvence altına alınmaktadır.

Çevre

Sürdürülebilir kalkınma ilkesiyle hareket eden Aygaz, doğal kaynakların israf edilmeden, ekonomik, sosyal ve endüstriyel gelişmenin insan ve çevre sağlığına uygun şartlarda gerçekleştirilmesine inanmaktadır.

Aygaz bu amaçla, teknoloji ve yeniliklere sürekli olarak yatırım yapmaktadır. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi (ÇYS) 2002 yılı itibariyle uygulamaya alınmış ve yaygınlaştırılmıştır. 2007 yılından bu yana 12 adedi tesisler olmak üzere toplam 13 sahada ÇYS sistemi belgelendirilmiştir.

Faaliyet Alanı

1961 yılında kurulan Aygaz, LPG’nin üretimi, temini, stoklanması, dolumu ve LPG’li cihaz üretimi ile satışını kapsayan tüm süreçleri gerçekleştiren Türkiye’de tek LPG şirketidir. LPG sektöründe faaliyet gösteren halka açık ilk ve tek şirket olan Aygaz, 81 ilde 3.800’e yakın tüpgaz bayi ve otogaz istasyonuyla hizmet vermektedir.

Tüketiciler tarafından en çok tercih edilen LPG ürünlerini sunan Aygaz, her gün 100 binin üzerinde eve girmekte ve 1 milyona yakın araç Aygaz Otogaz+ ile yolculuk yapmaktadır.

  • LPG Temin

    Avrupa’nın en büyük LPG ithalatçısı olan Aygaz, yüksek temin miktarı ve kaynak çeşitliliği ile, güçlü lojistik altyapısının verdiği imkanları kullanarak transit satışlar da gerçekleştirmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*