Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelirayakkabilar-ayaginizi-vuruyorsa-artik-caresi-cok-7587945_x_1237_o

Severek aldığımız ayakkabılar ayaklarımızı vurunca acısından duramadığımız yaralara ve su toplamasına neden olabilir. İşte ayakkabı vurmasına iyi gelen öneriler:

ENFEKSİYONU ÖNLÜYOR

Elma Sirkesi: Elma sirkesinin ayakkabı vurmasına iyi geldiği söylenmektedir. Su toplayan yeri elma sirkesine batırarak veya sirkeyi pamuk yardımıyla sürerek yaranın hızlıca iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle su kabarcığı patladıktan sonra uygulandığında enfeksiyonu önler. Biraz acıtabileceğinden kabarcığın etrafına yavaşça uygulayabilirsiniz.

İYİLEŞMEYİ HIZLANDIRIYOR

Pişik Kremi: Çinko oksit içeren pişik kremlerinin enfeksiyona iyi geldiği ve yara olan yumuşak dokuyu kurutarak çabuk iyileşmesini sağladığı bilgisi yaygındır. Yara olan bölgeye az miktarda uygulayarak deneyebilirsiniz.

AYAKKABINIZI GİYMEDEN ÖNCE DEODORANT SIKIN

Koltukaltı Deodorantı: Yeni aldığınız bir ayakkabıyı giymeden önce ayağınıza deodorant sıkarsanız ayakkabı ayağınızın etrafında rahatça hareket eder ve su toplamasını önler.

Siyah Çay: Soğutulmuş siyah çay poşetlerini bölgeye uyguladığınızda şişkinliğini alır. Aynı şekilde yeşil çay da tercih edebilirsiniz.

Yumurta: Yumurtanın ayakkabı vurmasına iyi geldiği söylenmektedir. İnce bir tabaka halinde sürerek deneyebilirsiniz.

ŞİŞKİNLİĞE İYİ GELİYOR

Aloe Vera: Aloe veranın iyileştirici gücünü hemen her sağlık sorununda görüyoruz. Aloe vera bitkisinin yaprağını kestikten sonra açığa çıkan jeli ayakkabının vurduğu yere uygulayabilirsiniz. Aloe vera anti enflamatuvar etki gösterir, kızarıklık ve şişkinliğe iyi gelir, yaranın hızlıca iyileşmesini sağlar ve cildi nemlendirir.

Diş Macunu: Özellikle tarçın gibi ekstra tat içermeyen diş macunlarını deneyebilirsiniz.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.