ATLETİZMDE TÜRKİYE REKORLARI

ATLETİZMDE TÜRKİYE REKORLARI
IKKKJKKl.Ktt (Men)
100 m e 10.71 Salih Mercan (51) Warşova 27.6.72
10.5 Aydın Onur (33) Kahire 24.6.60
Orhan Aydın (46) Bskişehir 22.5.69
Selim Erğün (57) Ankara 20.5.78
200 m © 21.73 Murat Akman (60) Sofia 15.6.80
400 m 21.3 Murat Akman (60) İzmir 24.8.80
47,6 Gûrkan Çevik (42) Madrit 11.8.63
e 48.09 Murat Akman (60) Sofia 14.6.80
800 m 1:47.2 Sermet Timurlenk (56) Prag 29.8.78
100 m 2:21.0 Sermet Timurlenk (56) Düseldorf 6.7.78
1500 m 3:40.2 Mehmet Tümkan (43) Atina 14.6.72
2000 m 5:16.6 Sermet Timurlenk (56) İzmir 18.11.78
3000 m 8:02.6 Mehmet Yurdadön (54) Finland 24.6.78
5000 m 13:48.8 Mehmet Yurdadön (54) Düseldorf 6.7.78
10000 m 28:49.9 Mehmet Yurdadön (54) Bükreş. 21.7.81
Maraton 2:11:30.0 Veli* Ballı (49) Lahore 15.11.76
110 m Eng/H 14.3 İlhan Ağırbaş (57) Bakû 23.6.79
e 14.67 İlhan Ağırbaş (57) Lüxsemburg 21.6.81
400 m Eng/H 51.8 Mehmet Solmaz (56) İzmir 31.5.81
e 52.25 Mehmet Solmaz (56) Sofia 7.6.81
3000v m Steeple 8:44*5 Yusuf Söğütlü (51) Celje 19.6.76
Vzan A tl/U 7 m 43 Gürol Dinsel (47) Atina 12.6.71
Üçadun Atl/TJ 16 m 01 Aşkın Tuna (40) İstanbul 8.10.67
fükşek Atl/HJ 2 m 20 Ekrem özdamar , (56) Selanik . 11.8.78
Sırıkla Atl/PV 4 m 97 Tayf un Ay gün (50) Ankara 18.6.78
Gülle Atma/SP 16 m 48 Turan Kahraman (57) Utah 18.4.79
Disk Atma/DT 51 m 44 Turan Kahraman (57) Lahore 9.4.78
Olrlt Atma/JT 71 m 66 Ali Aydın (51) İzmir 13.7.74
Çekiç Atma/HT 80 m 44 Uğur Sel (54) Sofia 4.5.80
Dekatlon 7075 P. Nurullâh Candan (48) Cezayir 29/30.8.75
■-f<t; 1N 1;’ .5. 8 – 6 m ‘ 47 — 12 m 48 – 2 m 01 – 50.4/14.8 – 33 m 64 – 3 m 50 – 51 ta M -4:19.2)
10 km Yörüy. ‘ 46:01.0 Burhan Vurgun (54) Ankara 3.9.80
20 km Yürüy. 1:36:54,0 İrfan özdemir (54) 1.5.80
Ş0 km Yürüy. 4:54:06.6 Haşan öz > (54) İzmir ‘ 1971
4×100 m Bayrak 41.3 Mllü Takım İstanbul 18.8.68
(Mehmet Çetlnel – Taner Demir – Ertuğrul Ogulbulan – Orhan Aydın)
4 x «W m Bayrak 3:16.5 MUU Takım İzmir 45.19.71
– (Melih Gâneygil . Ali Erte – Ali Ergenç – Fikret Üsttlnsojr)
DÜNYASI Altın Madalyalı Atletler
BAYANLAR GÜLLE ATMA (3.750 kg.):
DİSK ATMA: •
1968 Romanya Lla Manollu
1972 S.S.C.B. Melnik
1976 D. Almanya Schlaak
1980 D. Almanya Jahl
1984 ………………………. .
1988 ……………..
CİRİT ATMA:
1968 Macaristan
Angela Nemeth
1972 D. Almanya Fuch
1976 D. Almanya Fuchs
1980 Küba Colon
1984 …………………………..
1988 ………………………. .
58.28 m.
66.62 m.
69.00 m.
69.96 m.
1966
1972
1976
I960
1984
1988
D. Almanya
Margritta Gummel
S S C B. Techishowa
Bulgaristan Christowa
D. Almanya Sulupianek
19.61 m.
21.03 m.
21.16 m.
22.41 m.
.60.36 m.
63.38 m.
65.94 m.
68.40 m.
PENTATLON:
1968 Batı Almanya
îngrid Becker
1972 İngiltere Peters
1976 D. Almanya Siegi
1980 S.S.C.B. Thatcenko
1984
1988
1980 Moskova Olimpiyatlan
100 metre şampiyonu Rus bayan attetl
Lundmilla Kontratjeva
1980 Moskova Olimpiyatlan bayanlar
gülle atma şampiyona D. Alman atleti
llona Sullpianek
Atletizmde Türkiye Rekorları SPOR
YILDIZ ERKEKLER
(17 Taş veya Daha Küçükler)
Junior – B Men
100 10.9 Önder Toker (60) Ankara 30.4.77
200 m 22.5 Bülent Dumlupınar (49) California 20.3.66
Önder Toker (60) Ankara 1.5.77
400 m 50.1 Tayfun Saybaşlı (48) Ankara 65
Bülent Dumlupınar (49) Ankara 65
800 m 1:52.6 Sermet Timurlenk (56) İzmir 12.8.73
1500 m 3:57.1 İbrahim Doğan (61) Ankara 12.6.77
3000 m 8:23.9 Hanifi Atmaca (61) İzmir 23.7.78
110 m Eng/H (91.4) 14.9 Cem Dinç (52) Ankara 69
Uzun Atl/LJ 6 m 85 Şeref Candaş (63) İzmir 6.9.80
Üfcadım Atl/TJ 14 m 25 Şeref Candaş (63) Selanik 7.8.80
Yüksek Atl/HJ 1 m 98 Hakan Günartan (63) İzmir 6.10.79
Sırıkla Atl/PV 4 m 35 Taner Açıkada (58) İzmir 27.5.75
Gülle Atma/SP
(4 Kg) 17 m 97 Yılmaz Attila (51) İzmir 67
Disk Atma/DT
(1 Kg) 62 m 32 Sermet Kural (56) İzmir 29.12.73
Cirit Atma/JT {
(600 gr) 55 m 06 Gündüz Değirmenci (56) Manisa 73
(800 gr) 58 m 96 Haşan Corâ (45) Ankara 62
Çekiç Atma/HT
(5 Kg) 60 m 14 Murat Elçin (64) Ankara 5.7.81
Dekatlon 5314 P. Cem Dinç (52) İzmir 12-13.7.69
4×100 m Bay. 44;5 Karma Takım İzmir 72
(S. Doğan – P. Oğulbulan-F. Girgin – M. Başoğlu)
4 x 400 m Bay. 3:33.0 Karma Takım İzmir 72
1953 Atina Olimpiyatlarına katılan milli atletlerimizden ayakta soldan
2. Yusuf Akkaya, soldan 4. Haydar Erturan, diğer ülke atletleriyle

102

Yaş veya Baha Küçükler)
Junior . B Women
ir 100 m • 12.60 Eben özgeren (62) İzmir 29.7.78
1 12.4 Esen özgeren m– – (62) Ankara 2.7.77 &•: 200 m e 25.19 Esen özgeren (62) İzmir 22.7.78
m ■ ‘ 400 m e 56.45 Esen özgeren (62) Sofia 28.5.77
P. T 800 m 2:14.9 Esen özgeren (62) Selanik 11.8.78 1500 m 4:38.2 Nurten Kara (62) İzmir 15.7.78
lt:~ 80 m Eng/ H
(76 cm) 13.1 Denls Ataç (61) Ankara 25.5.76
” 100 m Eng/H
m7 . (84 cm) 15.9 Deniz Ataç (61) Ankara 3.7.77
Uzun Atl/LJ 5 m 61 Gâl Teksoy (64) İzmir 30.8.80
Yüksek Atl/HJ 1 m 60 Yurdagtil Işıkçı (63) İzmir 9.9.79
Gülle Atma/SP 9 m 69 Mefkûre Atalay (62) Ankara 20.6.78
Disk Atma/DT 30 ra 18 Sevinç Çetin (60) ‘ tamir 20.6.76
Bp Cirit Atma/JT 28 m 22 Sevda Cengiz (61) İstanbul 25.6.77
SALON TÜRKİYE REKORLARI
(Indoor Turkish Records)
YILDIZ Bayanlar (Junior R – Women) 16 Yaş veya Daha Küçükler:
50 m 6.6 Ssen özgeren (62) İzmir 11.2.78
400 m 61.2 Esen özgeren (62) İzmir 23.12.78
800 m 3:22.1 Gülten Keskin (64) İzmir 11.2.78
1500 m 4:634 Gülten Keskin – (64) İzmir 27.1.79
60 m Eng (84 cm) 8.2 Deniz Ataç (61) Ankara 8.1.77
Uyun Atlama 6 m 30 GQ1 Teksoy (64) Ankara 2.2.80i
Yüksek Atlama 1 m 56 Yurdagttl Işıkçı (63) İzmir 9.2,79
Gülle Atma 9 m 49 Sevinç Çetin <60) İzmir 28.11.76
GENÇ Bayanlar (Junior A – Women) 18 Yaş veya Daba Küçükler:
50 m 6.6 Esen özgeren (62) İzmir 11.2.78
400 m 59.8 Esen özgeren (62) İzmir – 10.2.79
800 m 2:22.1 Gülten Keşkin (64) İzmir 11.2.79
1500 m 4.51.6 Nurten Kara (62) İzmir 27.1.79
60 m Engelli 7.8 Deniz Ataç (61) Ankara 7.1.78
Semra Aksu (62) .İzmir 28.12.80
Uzun Atlama 5 m 41 Gül Teksoy (64) İzmir 7.2.81
Yüksek Atlama 1 m 60 Şule Turan (61) İzmir 9.2.79
Melek Çelikcan (63) İzmir 6.2.81
Gülle Atma 10 m 49 Sevinç Çetin (60) tamir 5.2.7i
104
B i t A N it A B
100 m
200 m
400 m
800 m
1900 m
1000 m
3000 m
100 m Eng/H
400 m Engl/H
Uzun Atl/LJ
Yüksek Atl/HJ
Gülle Atma/SP
Disk Atma/DT
Clrit Atma/JT
Pentatlon
e 12.13
11.8
24.6
e 25.19
e 56.45
2:08.8
4:22.8
2:49.6
9:22.7
e 14.75
14.6
e 64.01
5 m 78
1 m 72
12 m 28
39 m 20
42 m 96
3287 P.
Semr&Aksu
Alşv Daygrulu
AlevDuygülu
Esen özgeren
Neşe Çetin
S*$e Çetin
Neşe Çetin
Neşe Çetin
Setnra Aksu
Semra Aksu
Ayse özkol
Ayşe özkol
Aîitap Şahin
Ayçan (önel)
Aysel özal
Aynur Taşdemir
Ayşe özkol
(62) Sofia
(56) Bakû
(56) Bakû
(62) tefcir
(62) Sofia
(53) İzmir
(53) 9o«a
(53) Ankara
(53) Sdha
(62) fenür
(62) İzmir
(59) Sofla
(59) Ankara
(54) Ankara •
(33) Ankara
(58) Ankara
(40) Antalya
(59) ‘ İzmir
(15. – 6 7 m 50 – 1 m 50 – 5 m 30 – 2:25.7)
4×100 m Bay. 49.5
(Alev Tanyeli – Arzu
4 x400 m Bay. 4:00.2
(Semra Dicle – Selma
Karma Takım İzmir
öktülmüg – Çiğdem özbayer – Ayça Barışık)
Karma Takım İzmir
Çetin – Katrin Paker – Esen özgeren)
%V>
y
»
%
#i
s
*
%
*
*
¥t
GENÇ BATANLAR
(18 Yaş veya Daha Küçükler)
Junior – A Women
100 m e 12.60 Esen özgeren (62) İzmir
12.3 Semra Aksu (62) Ankara
200 m e 25.14 Esen özgeren (62) İzmir
25.1 Sibel Tercan (59) Ankara ^
400 m e 56.45 Esen özgeren (62) Sofia
800 m 2:14.9 Esen özgeren (62) Selanik
1500 m 4.31.6 Neşe Çetin (53) Zagreb
100 m Eng/H e 14.75 Semra Aksu (62) İzmir
400 m Eng/H 67.5 Remsiye Şentürk (62) Ankara
Uzun Atl/LJ 5 m 74 Gül Teksoy (64) İzmir
Yüksek Atl/HJ 1 m 65 Şule Turan (61) Ankara■
Gülle Atma/SP 10 m 76 Leman Tokmakoğlu (56) İzmir
Disk Atma/DT 37 m 26 Aysel özal (58) İstanbul
Cirit Atmâ/JT 34 m 24 Filiz Soydemir (56) Ankara
Pentatlon .3169 P. Semra Aksu (62) Ankara
(15.6 – 7 m 88 – 1 m 53 – 4 m 86 – 2:332.5)
4×100 m Bay. e 49.57 İzmir Karması İzmir
(Fatma Özkan – Esen özgeren – Selma Dicle – Semra Aksu)
6.6.81
23.6.79
25.6.79
22.7.78
28.5.77
12.7.74
27.5.7i
5.5.79
27.5.79
4.10.80
30.5 81
27.5.79′
ı.6 m
15.7/3
21.4.56
9.9.77
22.10.66
1X.11.78’
12.7.75
$0,7.78
29.7.78
12.7.8»
2 2 .7 #
3.7.77
28.5.77
11.8.78
4.9.7 i
4.10.80
11.5.80
11.7.81
1.7.79
9.6.73
9.8.75-
5.5.74
6.9.80
30.880
i 980 YILINDA YENİLENEN TÜRKİYE REKORLARI
YILDIZ BAYANLAR
Uzun Atlama 5 m 55* Gül Teksoy (64) Ankara 30/3
5 m 58* Gül Teksoy (64) Ankara 28/6
5 m 61* Gül Teksoy (64) İzmir 30/8
* Aynı Zamanda Genç Bayanlar Rekorudur.
GENÇ BAYANLAR
100 m 12.4 Semra Aksu (6$) Ankara 12/7
12.3 Semra Aksu (6 %) Ankara 12/7
100 m Engelli 15.3 Semra Aksu (6g) Ankara 10/5
e 15.11 Semra Aksu <m Selanik 6/8
e 15.08 Semra Aksu (62) Selanik 6/8
15.0 Semra Aksu (62) İzmir 43/8
e 14.75* Semra Aksu (62) İzmir 4/10
* Aynı Zamanda Büyükler Rekorudur.
400 m Engelli 67.5 Remziye Şenttirk (62) Ankara 11/5
Pentatlon 3169 P. Semra Aksu (62) Ankara 6/9
(15.6 – 7 m 8 8 -1 m 53 – 4 m 86-2:32.5)
BÜYÜK BAYANLAR
Uzun Atlama 5 m. 78 Ayşe özkol (59) Ankara 1/6
100 m Engelli e 14.83 Ayşe özkol (59) Sofla 15/6
YILDIZ ERKEKLER
Uzun Atlama 6 m 85 Şeref Candaş (63) İzmir 6/9
Üçadım Atlama 14 m 12 Şeref Candaş (63) İzmir 27/7
14 m 25 Şeref Candaş (63) Selanik 7/8
Çekiç Atma 53 m 90 Murat Elçin (64) Ankara 29/6
<5 kg) 54 m 68 Murat Elçin (64) Ankara 13/7
BÜYÜK ERKEKLER
200, m e 21.73 Murat Akman (60) Sofia 15/6
21.5 Murat Akman (60) İzmir 24/8
110 m Engelli e 14.74 İltıan Ağırbaş (57) İzmir 4/10
Çekiç Atma 60 m 44! Uğur Sel (54) Sofia 4/5
10 km Yür. 47:10.9 İrfan Özdemir (54) İzmir 28/5
20 km Yür. (Pist)
1:41:44.0 Burhan Vurgun (54) Sofia 15/6
Büyük Bayanlar (Women):
50 m 6.5 Alev. Duygulu (56) İzmir 25.1.76
400 m 59.4 Esen Özgeren (62) İzmir 7.2.81
800 ra 2:14.8 Ayçe Köklü (61) tgfnfrr . 25.1.81
1500 m 4:33.9 Neşe Çetin ,-J- (53> İzmir 27.1.7»
50 m Engelli 7.6 Ayşe özkol (59) Ankara 7.1.78
üşsün Atlama 5 m 62 Ayşe. özkol (59) İzmir 9.2.80
Yüksek Atlama 1 m 6« Hülya Oiıaran (53) İzmir . 23.5.75
.. Deniz Ataç (61) Ankara 12.1.80
Gülle Atma 11 m 22 Gülser Apaydın (54) İzmir ‘ n
YILDIZ Erkekler (Junior B – Men) 19 Yaş veya Daha Küçükler: ■ ,-.K
50 m 5.9 Mahir Başoğlu (55) İzmir 19.12 .n
400 m 53.8 Muzaffer Çolakoğlu (62) İzmir 14.12.79
800 m _ 2:01.4 Sermet Timurlenk (56) İzmir. 4.2.73
1500 m 4:12.5 Hanifi Atmaca (61) İzmir 11.2.78
50 m Eng (91,4 cm) 7-0 Ferruh Okay (64) İzmir 8.2.81
Uzun Atlama 6 m 70 Şeref Canda? (63) İzmir 2.11.80
Oçadım Atlama 14 m 23 Şeref Candaş (63) İzmir 14.12.80
Yüksek Atlama İ m 96 Deniz Kültürsoy (63) İzmir 9.2.80
Şinkla Atlama 4 m 06 Taner Açıkada (58) İzmir 16.2.74
Gülle Atma 17 m 28 Turan Kahraman (57) İstanbul 12.1.74
GENÇ Erkekler (Junior A – H a ) 1 » Yaş «ey» Daha Küçükler; ,
50 m 5.7 Güner Güngör (58) Ankara 25.1.78
400 m 52.4 İhsan Kuvvet (58) İzmir 5.2.77
800 m 1:57.7 Sermet Timurlenk (M) İzmit; 3.2.74
1500 m 4:04.8 Sefa Het (59) İzmir 11.2.78
300 m 8:37.8 Hanifi Atmaca (61) İzmir 28.1.79
50 m Engelli 6.8 îlhan Ağır bas (57) Ankara 8.2.76
Uzun Atlama 6 m 79 Şere f Candaş (63) İzmir 6.2.81
Oçadım Ati. 14 m 83 Ufuk Geldişen (60) İzmir 11,2.79
Yüksek Atlama 2 m 01’ Ekran özdamar (55) İzmir . 2A74
Bınkla Atlama 4 m 20 Vacip Yavan (60) tfmlf « 10.2,79
Gülle Atma 14 m 97 Tayfun Esmer (59) tmrir 11.2.78
BÜYOK Erkekler:
50 m 5.7 Güner Güngör (58) Ankara 25.1.76
Kemal Erbek (55) Ankara 7.2.7*
400 m – 50.8 Haşan Kayalı (55) Camridge 22.3.78
800 m 1:50.1 Sermet Timurlenk (56) Viyana 24.2.79
1500 m 3:50.6 Mehmet Tümkan (43) Viyana 14.3,70
3000 m 8:14.0 Mehmet Tümkan (43) S. Sebastian 12.3.77
50 m Engelli 6.8 İlhan Ağırbaş (57) Ankara 8.2 76
Uzun Atlama 7 m 07 Temel Erbek (53) İzmir 10.2.79
Oçadım Ati 15 m 48 Aşkın Tuna (40) Madrit 10.3.68
Yüksek Atlama 2 m 10 Ekrem özdamar (56) S. Sebastian 13.3 77:
Bınkla Atlama 4 m 60 Tayfun Aygün (50) İzmir 8.2.81
Gülle Atma 15 m 83 Turan Kahraman (57) Utah (ABD) 16.2.80
25.9 (1) Oya Dokuzcan
26.8 (1) Ayçan önel
26.0 (2) Semra Dicle
26.0 (S) Birsen Kılıç
26.1 (1) Serap Aslansoy
26.1 (4) Fatma Özkan
400 metre:
68.4 (1) Esen özgeren (İzm)
e 58.98 (2) Filiz Sarar (Ank)
e 99.18 (3) Semra Dicle (İzm)
60.9 (3) Gül Tiryaki (Ank)
61.5 (1) Neşe Çetin (Ank)
61.5 (2) Birsen Kılıç (Esk)
. 61.8 (2) Kurdele Cordanoğlu (Ank)
61.6 (2) Ülker Kütlu (Ank)
61.9 (3) Fatma Özkan (İzm)
62.0 (3) Tttlay öztaş (Ank)
62.0 (2) Ümit Yamantûrk (1st.)
Btttttn Zamanlarda:
e 56.45 (6)
İzmir
Ankara
31.5 M
28.8.59
56.6
57.9
58.1
58.4
58.7
58.7
58.7
58.8
58.8
(1)
(1)
(1)
(1)
(2)
(2)
(2)
(6)
(1)
860 metre:
2:14.6
2:15.7
2:15.8
2:16.2
2:18.5
2:21.6
2:24.4
2:27.1
2:27.2
2:27.4
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(3)
(1)
(1)
Esen özgeren
Alev Duygulu
Semra Dicle
Bahriye Doğrulu
Gül Çıray – Akbaş
Çiğdem Başaran
Arzu Tüzüner
FİHz Sarar
Suude Koçgil
Ayçe Barışık
Neşe Çetin (Ank)
Ülker Kutlu
Tülay öztaş (Ank)
Nurten Kara (Ank)
Gülten Keskin (Ank)
Esen özgeren (İzm)
Ayşe Köklü (İzm)
Gül Tiryaki (Ank)
Ayhan Erişti (İzm)
Serpil Şahin (Den)
Bfltttn Zamanlarda:
2:08.8 (1) Neşe Çetin
2:10.1 (1) Gül Çiraç – Akbaş
2:11.6 (7) Ülker Kutlu
2:13.4 (13) Nergül Yılmaz
108
63 İzmir 31.5.81
65 İzmir 31.5.81
57 İzmir 29.4.72
65 İzmir 31.5.81
1980
62 İzmir 12/4
65 İzmir , 30/8
63 İzmir 30/8
60 İzmir 23/8
53 Ankara 26/4
65 Ankara 10/5
58 Ankara 21/6
50 Ankara 12/7
65 İzmir 12/4
62 Ankara 21/6
64 Ankara 12/7
62 Sofia 28.5.77
56 Ankara 12.5.79
63 İzmir 31.5.81
57 İzmir 11.7.73
39 Ankara 8.11.58
55 İzmir 11.7.73
54 Ankara 21.5.77
65 İzmir 30.5.81
53 İzmir 16.10.71
56 İzmir 9.9.75
53 Ankara 11/5
50 Ankara 22/6
62 İzmir 31/8
62 İzmir 2/10
64 Ankara 6/4
62 İzmir 28/5
,61 İzmir 10/2
60 İzmir 24/8
61 İzmir 28/5
63 . Denizli 5/4
53 İzmir 12.7.74
39 Atina 23.9.60
50 Cezayir 27.8.75
Sofia
**_\jfr. -~ji’i’*”* •>. Vgrg
DÜNYASI Şeref Listeleri
TÜRKİYE 1989 YELİ İLE ^ Bt)TÜN
BAYANLAR
100 metre:
12.3 (1) Semra Aksu (İzin) 62 Ankara
12.6 (1) Esen Özgeren (îzm) 62 İzmir
12.7 (1) Gül Teksoy (Ank) 64 Ankara
12.8 (3) Kurdele Cordanoğlu (Ank) 58 Ankara
12.8 (1) Fatma Özkan (îzmj) 65 tzndir
12.8 (3) Semra Dicle (İzm) 63 İzmir
12.9 (2) Ayşe özkol (Ank) 59 İzmir
12.9 (4) Filiz Sarar (Ank) 65 Ankara
13.1 (3) Günfer Çalış (1st) 63 Ankara
13.2 (4) Ayşen Gülçay (Uşk) 64 Ankara
1980
12/7
,27/5
12/4
10/5
27/5
30/8 ‘
12/4
10/5
12/7
12/7
Bütün Zamanlarda:
4
m
%
*
%
*
■i
*
%
11.8 (1) Alev Duygulu 56 Bakû 2.6,79
12.13 (5) Semra Aksu 62 Ankara 21.5.75
12,1 (2) Arzu Tüzüner 54 Sofia 6.6.81
12.4 (1) Sibel Tercan 59 Ankara 11.6.77
12.4 (1) Esen özgeren 62 Ankara 21.7.77
12.5 (1) Eser Ercan 57 İzmir 3.6.72
12.5 (3) Semra Dicle 63 Ankara 12.10.57
12.6 (1) Ayçan Önel 33 Ankara 26.5.71
12.6 (1) Suude Koçgil 53 îzfhir 22.5.81
12.6 (1) flgen Ülgenalp 60 İzmir 24.5.75
12.6 (1) Oya Dokuzcan 65 Eskişehir 23.5.81
200 metre: • ‘ ‘ 1980
25.3 (1) Esen özgeren (tzm) 62 Ankara 13/7
e N26.06 (2) Filiz Sarar (Ank) 65 İzmir 3/10
e 26.59 (3) Semra Dicle (İzm) 63 İzmir 31/8
26.5 (1) Birsen Kılıç (Esk) 65 Ankara 13/7
26.6 (2) Fatma Özkan (İzm) 65 Ankara 23/7
26.8 (1) Semra Aksu (İzm) 62 İzmir 28/5
26.9 (3) Şule Koler (Ank) 62 Ankara 13/7
27.0 (5) Günfer Çalış (1st) 62 Ankara 13/7
27.1 (2) Gül Teksoy (Ank) 64 Ankara 1 6/4
27.1 (1) Kurdele Cordanoğlu (Ank) 58 Ankara 22/6
Bütün Zamanlarda:
24.6 (1) Alev Duygulu 56 Bakû 25.6.79
e 25.19 (3) Esen özgeren 62 İzmir 22.7.78
25.1 (1) Sibel Tercan 59 Ankara 3.7.77
25.93 (6) Arzu TÜzüner 54 Sofia 29.5.77
€ 26.06 (2) Filiz Sarar 65 İzmir 3.10.80
i m
PENTATLON:
3169 F. (1) Semra Aksu (îzm)
(15.6. 7 m 88-1 m 53-4 m 86.-
2:32.5)
2572 P. (1) Sevim Gültekin (Ank)
(20.1-6 m 74-1 m 35-5 m 33 –
2.45.2)
2536 P. (2) Nesrin Kale (Ank)
(20.2 – 7 m 32 -1 m 56-4 m 29-
2:44.6)
Bütün Zamanlarda:
3287 P. (1) Ayşe özkol (Ank)
(15.6-7 m 50-1 m 50-5 m 30-
2:25.7)
3283 P. (1) Mine Erbek (Ank)
(15.7-8 m 32-1 m 4 5-5 m 38 –
2:27.3)
3169 P. (1) Semra Aksu (îzm)
(15.6. – 7 m 88 – 1 m 53 – 4 m 86 –
2:32.5)
3129 P. (6) Deniz Ataç (Ank)
(15.74 – 9 m 37 – 1 m 50 – S m 17 –
2:51.1)
100 m. Engelli :
e 14.75 (1) Semra Aksu (îzm)
e 14.83 (7) Ayşe Özkol (Ank)
17.0 (3) Nermin Arısoy (Ank)
17.8 (1) Kamuran Sönmez (tzm)
18.0 (4) Zühla Coşkun (Bur)
18.2 (2) Bahar Hepşen (İzm)
18.5 (2) Canime Korkun (İzm)
19.4 (3) Emine Eker (Adn)
19.8 (3) Aysun Çeçen (tzm)
Bütün Zamanlarda:
14.6 (1) Semra Aksu
e 14.75 (1) Semra Aksu
e 14.83 (1) Ayşe Özkol. –
15.3 (8) Eser Ercan
15.6 (1) Deniz Ataç
15.6 (p) Mine Erbek
15.7 (2) Sündüs Paker
16.3 (3) Müge İnci
16.5 (p) Sevil Çiftçi v
16.5 (p) Afitap Şahin
16.7 (3) Zühal Coşkun
16.8 (2) Çiğdem Başaran ‘
Şeref listeler! SPOB
62 Ankara 6/9
58 Ankara 6/9
M Ankara 6/9
59 İzmir 18.11.78
55 Ankara 15.6.77
62 Ankara 6.9.80
•1 Yambol 29.7.79
1980
62 İzmir 4/10
59 Sofia 15/6
64 Ankara 10/5
64 Konya 25/5
60 Ankara 10/5
63 İzmir 27/5
63 İzmir 23/8
58 Konya 25/5
62 İzmir 30.5.81
62 İzmir 4.10.80
59 Sofla 15.6.80
57 Bükreş 28.7.73
61 İzmir 15.7.78
55 Ankara 5.5.79
63 Ankara 5.5.79
56 İzmit 19.7.72
54 Ankara 9.5.76 *
60 23.5.81
55 13,5.78
?
%
%
*
%
%
#
r
.ijp –
ı
i
i
•Ik’
DÜNYASI Çeref Lte
2:14.8 (1) Ayçe köklü Sİ 25.1.81
2:14.9 (9) Esen özgeren 62 Selanik 11.8.78
2:15.1 (1) Zeliha İr a 53 . fanrtf ‘ 11.7.73
2:15.6 (1) Necla Berber 58 t«mh» 13.4.74
2:15.8 (1) Tülay öztaş 62 ‘ tamir 31.8.80
2:16.1 (11) Gülten Keskin 64 Yambol 29.7.79
2:16.2 (1) Nurten Kara M tgn»<r 31.8.80
1599 metre: 1980
4:25.0 (7) Neşe Çetin (Ank) 53 Bükreş 31/5
4:27.0 (1) Ülker Kutla (Ank) 50 İzmir 23/8
4:38.4 (3) Tülay öztaş (Azık) 62 İzmir 12/4
4:38.8 (2) Nurten Kara (Ank) 62 İzmir 30/8
4:58.0 (1) Hülya Kuvvetli (Siv) 63 Ankara 12/7
2 :14.8s (1) Ayşe Köklü 61 İzmir”‘ ■ 27/5
5:00.8 (2) Gülen Gülay (Ank) 65 Ankara 12/7
5:01.6 (4) Hülya Canavar (Esk) 63 Ankara 10/5
5:03.0 (3) Vesile Aydın (Bâr) 61 , Ankara 12/7
5:04.8 (4) Melek Alper (Uşk) 64 Ankara 12/7
Bütiin Zamanlarda:
4:22.8 (7) Neşe Çetin 53 Sofia 26.5.79
4:22.9 (1) Ülker Kutlu 50 tmlf 13.7.74
4:29.2 (7) Nergül Yılmaz 57 Sofia 23.5.76
4:35.4 (1) Gül Çiraç – Akbaş 39 İstanbul 29.6.58
4:38.2 (1) Nurten Kara 62 İzmir 15.7.78
4:38.4 (3) Tülay öztaş 62 İzmir 12.4.80
4:39.6 (1) Filiz Salman 64 trmlr 29.7.78
4.40.0 (1) Necla Berber 58 Uşak 12.6.75
4:40.4 (10) Gülten Keskin 64 Yambol 28.7.79
4:49.1 (1) Zellha tree 53 Ankara 7.10.78
3009 metre: ‘ 1980
9:25.0 (2) Neşe Çetin (Ank) 53 Bükreş 1/6
9:35.7 (1) Ülker Kutlu (Ank) 50 İzmir 1/6
11:01.8 (2). Nurten Kara (Ank) 62 İzmir 4/10
11:05.1 (2) Gülen Gülay (Ank) 65 İzmir 1/6
12:00.6 (2) Ayhan Erişti (İzm) 61 İzmir 24/8
Bütün Zamanlarda:
9:22.7 (4) Neşe Çetin 53 Softa 2 7 3 .»
9:35.7 (1) Ülker Kutlu 50 İzmir 1.6.80
11:01.8 (2) Nurten Kara 62 tgm<r 4.10.80
11:05.7 (2) Gülen Gülay 65 İzmir ‘ 1.6.80
11:27.5 (2) Sevim Kaya 61 fanlr 30.7.78
11:35.2 (1) Ayşe Köklü « i İzmir 4.6.78
Şeref Listeleri 8POB
fi m 14 (2) Mine Erbek (Ank) 55 İzmir 9/2
4 m 93 (1) Esen Blnlcier (tan) 62 tvmiv 14/6
4 m 86 (1) Filiz Akçlmen (İzm) 64 lamir 14/6
4 m 86 (1) Hiiftl öktem (İzm) 63 tüTnir 26/7
4 m 86 (P) Semra Aksu (İzm) 62 Ankara 6/9
4 m 84 (1) Nurdan Ocaklı (1st) 61 tgmfy 10/5
Bütttn Zamanlarda:

fi m 78 (1) Ay*e özkol 59 Ankara 1.6.80
fi m 74 (1) Otu Teksoy 64 Irmlr 11.7.81
fi m 59 (1) Mine Erbek 55 Ankara 10.6.79
S m 51 (1) Sevim’ Gültekin 56 Ankara 18.4.81
fi m 80 (1) Deniz Ataç 61 Ankara 6.8.78
fi m 54 (1) Ayçan önel 33 Ankara 8.10.58
fi m 28 (1) İpek özmen 60 Ankara 14.2.76
fi m 27 (2) Alev Duygulu 56 İzmir 14.10.78
fi m 25 (1) Madde Sükan 25 Ankara 30.6.45
S m 23 (1) özden Yaşarttırk 58 İzmir 14.7.74
fi m 22 (3) Semra Aksu 62 İzmir 1.9.79
CÜLLE ATMA: 1980
11 m 02 (1) Çevriye Gören (Esk) 56 Ankara 10/5
10 m 16 (1) Sevinç Çetin (İzm) 60 İzmir 29/3
10 m 13 (2) Hiimiye Dalda! (İzm) 56 İzmir 29/3
ıo m ıo (1) Sema Savaş (İzm) 63 İzmir 14/6
9 m 71 (1) Zehra Çertel (İzm) 60 İzmir 22/4
9 m 52 (1) Perican Bayar (Ank) 56 Ankara 18/5
9 m 12 (1) Güler Berberoglu (1st) İstanbul 31/5
6 m 94 (2) Hatice Anter (Ank) 64 Ankara 5/4
8 m 63 (3) Elvan Sevsevil (İzm) 61 Konya 25/5
6 m 58 (1) Müzeyyen önay (Aide) — ■ Ankara 26/4
Btttfin Zamanlarda:
12 m 28 (1) Ayçan önel 33 Ankara 2L4;57
11 m 55 (1) Çevriye Gören 56 fanti» 13.5.77
11 m 51 ( ) Necla Aray 26 Ankara 1.5.48
11 m 43 (1) Güiser Apaydın 54 Ankara 2.8.70
10 m 82 (1) Leman Tokmakoglu 56 İzmir 9.8:75
10 m 57 (2) Aynur Taşdemir 40 ■ Ankara \ 15.8.71
10 m 49 ( ) Sevim Barulay 37 ‘ Ankara 55
10 m 23 (2) Emine Altıoklar 56 Ankara 22.6.74
10 m 22 (1) Mefkûre Atalay 62 Arikar* 30.6.79
DİSK ATMA: İ980
38 m 56 (1) Perican Bayar (Ank-Kıb) 56 Aîıkara 21/6
33 m 64 (2) Sevinç Çetin (İzm) 60 tamir 13/4
32 m 70 (1) Çevriye Gören (Esk) 56 – • Aıduüra 4/5
39 m 06 (1) Hiimiye Daldal (İzm) 56 ~ ^ ‘ 23/4
39 m 06 (1) Cennet Küçüky alçın 64 • Aaüba» U /t
DÜNYASI Şeref Listeleri

f
j
î
r ‘
*
400 m. Engelli:
e 65.90 (1) Ayşe özkol (Ank)
Şahinde Güneş (1st)
Remziye Şenttirk
Esen özgeren
Zühal Coşkun (Bur)
Semra Aksu (İzm)
Emine Bker (Adn)
1980
e 66.80 (2)
67.5 (1)
70.0
71.3
72.3
84.4
(1)
(2)
(1)
(3)
Bütün Zamanlarda:
e 64.01 (6) Ayşe özkol
e 66.80 (2)
67.5
e 68.61
69.2
69.8
70.0
70.6
71.3
71.8
(l)
(1)
(1)
(3)
(1)
(1)
(2)
(2)
Şahidö Güneş
Remziye Şentürk
Katrin Paker
Semra Aksu
Neşe Gündoğan
Esen özgeren
Filiz Salman
Zühal Coşkun
Aysun Çeçen
YÜKSEK ATLAMA
1 m 66 (1) Deniz Ataç (Ank)
1 m 63 (1) Nesrin Kale (Ank)
1 m 60 (2) Şule Turan (Ank)
1 m 60 (1) Melek Çelikcan (Ank)
1 m 60 (2) Afitap Şahin (Ank)
1 m 53 (p) Semra Aksu (İzm)
1 m 50 (1) Yurdagül Işıkçı (Edir)
1 m 50 (5) Nermin Arısoy (Ank)
1 m 50 (3) Çiğdem Başaran (1st)
1 m 50 (2) Ece Kalmak (Ank)
Bütün Zamanlarda:
1 m 72 (1) Afitap Şahin
1 m 66 (1) Hülya Onaran
1 m 66 (1) Dgniz Ataç
1 m 65 (1) Şule Turan
1 m 63 (1) Nesrin Kale
1 m 63 (1)’ Yurdagül Işıkçı
1 m 61 (1) Sevil Çiftçi
1 m 60 (1) Canel Konvur
1 m 60 (3) Gülbin Kaner
1 m 60 (1) Melek Çelikcan
ÜZÜN ATLAMA:
5 m 78 (1) Ayşe özkol (Ank)
5 m 61 (1) Gül Teksoy (Ank)
5 m 45 (3) Sevim Gültekin (Ank)
:5 m 20 (1) Deniz Ataç (Ank)
59 İzmir 3/10
60 îzmit 3/10
62 : Ankara ■ , 11/8
62 Aydın 8/6
60 tartilr ■ 24/8
62 İzmir 13/4
61 İzmir , ‘ 24/8
59 Sofia * 27.5.79
60 İzmir 3.10.80
62 Ankara 11.5.80
58 İzmir 30.7.78
62 Ankara 1.7.79
61 Ankara 1.7.7»
62 Aydın 8.6.80
64 Ankara İ8.6.78
60 ‘İzm ir. 24.8.80
58 Ankara 18.6.78
1980
61 İzmir 23/8
58 Ankara 4/5
61 Ankara 4/5
63 Ankara 11/5
54 İzmir 23/8
62 Ankara 6/9
63 Edime – 4/4
64 Ankara 6/4
55 Ankara 18/5
62 Ankara 29/6
54 Ankara 15.7.79
53 Tahran 13.11.73
61 İzmir 23.8.80
61 Ankara 1.7.79
58 Ankara 4.5.80
63 İzmir 22.5.81
56 İzmir 14.7.72
39 Bursa 2.9.60
56 İzmir 12.7.74
63 Ankara 11.5.80
59 Ankara 1/6
64 İzmir 30/8
56 İzmir 30/8
61 Gime 4/9
İ li
H .l (1) İbrahim Bulut (îst)
11.1 (2); Mehmet Işıl (Mer)
11.2 (t); Turgay Saatçi (Ank)
11.2 <2) Suat Eryıldırım (İzm)
11.2 (3) Bülent Ataseven (1st)
11.2 (4) Ahmet Cansever (tzm)
Şetef Üsteleri
Bütün Zamanlarda:
e 10.71 (6) Salih Mercan
10.5 (1) Aydın Onur
10.5 (1) Orhan Aydın
10.5 (1) Selim Ergun
İ0.6 (1) Semih Türkdoğan
10.6 (1) Cezmi Or
10.6 (1) Muzaffer Selvi
10.6 (5) Taner Demir
10.6 (1) Ertttn Erdöl
10.6 (2) Ertuğrul Oğulbulan
10.6 (1) Güner Güngör
10.6 (2) Önder Toker
‘ 10.6 (1) Şükrü Çaprazlı
200 metre:
21.5 (1) Murat Akman (1st)
e 21.98 (3) Şükrü Çaprazlı
21.9 (1) Nazmi Balasar (Ank)
22.2 Ü> Yaman Tekant (İzm)
22.4 (1) Ali Kara (îst)
22.4 (3) İsmail Türkkan (îst)
22.6 (1) Bülent Ataseven (1st)
22.6 (2) Fahrettin Kar.duman (İzm)
22.8 (1) Necdet Uyma (Mer)
Bütün Zamanlarda:
21.5 (1) Murat Akman
21.6 (8) Taner Demir
21.8 (D Orhan Aydın
21.8 (4) Ahmet Temel
21.8 (1) Ertuğrul Oğulbula»
21.8 (1) Aydoğan Erdoğan
21.8 (1) Güner Güngör
21.8 (1) Şükrü Çaprazlı
21.9 (1) Selim Ergun
21.9 (IV Nazmi Balasar
İM metre:
47.8 (1) Murat Akman (îst)
e 48.40 (2) Mehmet Solmaz (ls|)
114
SFO»
54 Ankara 18/5
58 Ankara 18/5
61 Ankara 5/4
60 İzmir 27/5
59 İzmir 2/8
€0 İ7,m1r 2/8
51 Warşova 27.6.72
33 Kahire 24.6.60
46 Eskişehir 22.5.69
57 Ankara 20.5.78
12 İstanbul 30.8.35
21 İstanbul 28.8.42
33 İstanbul 9.8.52
48 Skoplije 12.7.69
46 Ankara 10.7.71
46 Ankara 10.7.71
58 Ankara 13.8.77
İ0 Bakû 23.6.79
59 İzmir 22.5.81
1980
60 İzmir 24/8
59 İzmir 31/8
56 İzmir 30/3
60 İzmir 3/8
59 İzmir 24/8
54 İzmir 1/6
58 İzmir 3/8
19 Mersin 6/4
63 Ankara 3/9
60 İzmir 24.8.80
48 Bükreş 27.7.69
46 Kahire 29.10.65
44 Sofia 2.6.68
46 Ankara 2.8.70
54 Ankara 15.5.76
58 Ankara 3.7.77
59 İzmir 31.5.81
57 Ankara 12.6.77
56 Ankara 3.9 M
1980
60 İzmir 23/8
M Sofla 3/S
iK M n u Şe*ef2&
28 m 60c (1) Batice Tunali (Bur) M 13/7
27 m 74 (2) Tarile Tuncer (Ank) M 22/6
27 m 08 (1) Güler BerMrafht (1st) — İstanbul – 1/6
Bütün Zamanlarda:
39 m 26 (1) Perican Bayar 56 Ankara 5.7.81
99 m 20 (7) Aysel özal M Ankara 9.9.77
38 m 84 (1) Ayçan önel 53 ■ Aîflnam 14.5.61
38 m 14 (5) Aynur Tagdemir 40 tümly 12.10.71
35 m H <|) 8evtaç Çetto 60 Ankara ^ 4.5.79
35 m j» <3) Sevim Buaılsy 37 B um 8.8.60
34 jn«e < ) Nalan Şovla* — Ankara 63
34 m 12 (9) ‘ Gülser A&oydın 54 tamir 12.10.71
33 m 02 <i) Emine Altıoklar 56 frgmlr 12.7.74
32 m 70 XI) Çevriye Göfen 56 Ankara 4.5.80
CÎRÎT ATMA: 1980
33 m 92 (1) Güler Koyuncu (İzm) 61 fgmtr 23/8
32 m 74 (1) Asuman Can (Ank) — Ankara ‘ 3/5
32 m 56 (2) Elvan Sevsevil (İzm) 61 – İzmir 6/9
32 m 22 (2) Hürrem Turanlı (Ank) 55 İzmir 23/8
31 m 12 (1) Binnur Alppolat (İzm) 58 Ankara __ . 10/5
39 m 36 (4) Kâmuran Sönmez (İzm) 58 „ İzmir 23/8
28 m 54 (3) Harika Brtürk (Ank) — Ankara 10/5
27 m 80 (2) Selma Kutlu (Ank) 67 Ankara 18/5
25 m 24 (5) Filiz Akçimen (İzm) «4 12/4
Btttttn Zamanlarda:
42 m 90 (1) Aynur Taşdemir 40 Antalya 22.10.66
39 m 06 (1) Hürrem TuranlI 55 tamir 29.5.76
37 m 90 (1) Filiz Soydemir 56 Ankara 14.7.79
37 m 44 (1) Ğülay Turhan 43 Mersin 7.1.62
35 m 48 (—) Nal&n Sovlak — İstanbul 60
34 m 76 (3) Binnur Appolat 56 İzmir 10.9.75
34 m 56 (—) Aynur Kıranyaa 44 İzmir 9.4.66
34 m 02 (—) Şerife Umut 48 Ankara ‘ 27.4.68
34 m 00 (1) Selma Kutlu 57 Ankara 4.9.76
33 m 92 (1) Güler Koyuncu 61 Ankara 23.8.80
İÜRKFTCT.IÜR
100 metoe: 1980
10.8 (1) Şükrü Çapraklı (1st) 59 İzmir 12/4
10.9 (1) Güner Güngör (Ank) 58 İzmir ) 2/8
10.9 (2) Fahrettin Karaduman (İzm) 59 İzmir * . 2.8
11.0 (2) Yaman Tfekant (tzm) 60 İzmir 12/4
11.0 (3) Aydogan Erdoğan (Ank) 54 İzmir 12/4
11.0 (3) İsmail Türkkan (1st) 54 İzmir – 2/8
11.1 (4) Nazmi Balaaar (Ank) M 12/4
f«N t Üsteleri trc»
1:54.5 (?) İbrahim Doğan (Ağrı) 61 Selanik 6/8
S: 55.1 (3) Ali Dakok (Ank) 59 23/8
3:57.2 (5) Recep Yıldırım (Ank) 60 tgmjf 23/8
4.00.6 (5) Hüseyin Yayla (1st) 60 İzmir 23/8
4L0U (1) Necdet Aya* (1st) İZ İstanbul 17/10
4:01.8 (2) Müeteba Apaydın (tzm) m Ankara 10/5
Bütün Samanlarda:
3:40.2 (2) Mehmet Tümkan 43 Atina 14.6.72
3:42.2 <2> Sermet Timurlenk 66 Selânlk 12.8.78
S:44.3 (5) Necdet Ayaz 58 Selanik 12.8.78
3:46.4 (1) Kemal Tüzüner 47 İzmir 3.6.74
3:46.6 (2) Muharrem Dalkılıç 38 Sofla 24.5.60
3:46.8 (2) Süleyman Çekiçel 52 İzmir 20.7.75
3:48.2 (10) Mehmet Yurdadön 54 Bükreş 4.6.78
8:48.9 (8) Ekrem Koçak 31 Sofla 24.5.60
3:49.6 (6) Cahit önel 27 Belgrat 16.6.55
3:51.0 (3) Muammer Yargülü 54 İzmir 3.6.73
5999 metre: m b
14:13.2 (1) Necdet Ayaz (îst) 58 İzmir 12/4
14:15.0 (2) Mehmet Terzi (Zon) 55 İzmir 30/8
14:16.8 (3) Bayram Şahin (Zon) 55 İzmir 30/8
14:22.4 (3K Sadık Salman (Trâb) 57 İzmir 12/4
14:29.2 (4) Sefa HBT (Ank) 58 İzmir 12/4
14:38.2 (5) Ergün Yurdadön (Ank) 59 İzmir 12/4
14:46.0 <2) Zeki Atlı (îst) 57 Ankara 10/5
14:46.8 (6) İbrahim Doğan (Ağrı) 61 İzmir 12/4
14:47.2 (7) İshak Kaya (Ank) 62 İzmir 12/4
14:55.2 (9) Ahmet Altun (Ank) 58 tzTTftir 12/4
Bütün Zamanlarda:
13:48.8 (5) Mehmet Yurdadön 54 Düseldorf 6.7.78
13:52.9 (3) Necdet Ayaz 58 Selanik 13.8.78
13:58.0 (8) Hikmet Şen 42 Oslo 4.7.72
14:02.2 (D Muharrem Dalkılıç 38 Helsinki 17.7.63
14:04.2 (2) Mehmet Terzi 55 İzmir 30.5.81
14:09.6 (3) Mehmet Tümkan 43 Sofia 29.5.77
14:09.8 (1) Turgut Çamur 49 . İzmir 10.5.73
14:11.2 (2) Sadık Salman 57 Cezayir 15.7.77
14:12.9 (5) Zeki Atlı 57 Belgrat 10.7.79
14:15.9(13) Yusuf Söğütlü 51 Turku 5.7.77
14:16.8 (3) Bayram Şahin 55 İzmir 30.8.80
19099 metre: 1980
29:39.3 (1) Mehmet Terzi (Zon) 55 İzmir 31/8
29:47.7 (5) Ahmet Altun (Ank) 58 Softa 13/6
19:57.8 (1) Sadık Salman fttab) 57 13/4
m
49.8 (2) İsmail Türkkan (tst) 84 tamir 23/8
49.9 (3) Bürent Ataseven (İst) 89 Ankara ‘ 10/8
DÜNYASI ÖV- ” ‘ ‘ ! “ «* M******
49.9 (2) All Kara (1st) 89 tamir 23/8
50.0 (3) Aydoğan Erdoğan (Ank) 84 Ankara 10/8
50.4 (4) Şefik Bayer (tst) «1 tamir • 23/8
e 50.53 (6) Muzaffer Çolakoğlu (İzm) 62 Bftlarrtk 6/8
B itâ ı Zamanlarda:
47.6 (1) Gürkan Çevik 42 Madrit 11.8.63
47.8 (1) Murat Akman 60 tamir 23.8.80!
e 48.35 (7) Mehmet Solmaz 86 Sofla
48.5 . (1) Fahir özgüden 33 Ankara 2.8.58
48.6 (1) Hüseyin Şarbay 88 % Anbu» 13.8.77
48.7 (2) Todori Yordanidla 38 Sofla 20.9.58
48.9 (1) Fikret Üstünsoy 44 Ankara 21.5.72
49.0 (3) Mehmet Geşas 44 Ankara 30.7.66
49.1 (1) Melih Güneydi 46 Ankara 10.7*71 „
49.1 (2) Aydoğan Erdoğan 84 Ankara 12.6.77
809 metre: 1980 .
1:47.5 (3)- Sermet Tlmurlenk (Ank) 56 Sofla 13/6
1:55.4 (2) Yılmaz Kaya (AnJO 87 İzmir 24/8
1:56.4 (1) Mücteba Apaydın, (İzm) 61 Ankara 22/0
1:56.7 (3) Nejat Ambarcı (tst) 89 İzmir 24/8
1:56.8 (4) Ali Dakok (Ank) 88 İzmir 24/8
1:57.8 (8) Servet Uzuncan (Kon) 89 tşmlr – 24/8
1:58.0 (6) Şefik Bayer (tst) 61 ’ tamir 24/8
1:58.4 (1) Mehmet Solmaz (tst) 66 İzmir 30/3
1:59.4 (1) All Kara (tst) 89 tamir 27/7
1:59.6 (9) Ahmet Sürücü (Ank 63 Selanik 7/8
Btttttm Zamanlarda:
1:47.2 (6) Sermet Tlmurlenk 86 Prag 29.8.78
1.48.3 (3) Mehmet Tümkan 43 Atina 15.6.72
1.50.0 (1) Ekrem Koçak 31 Barselona 25.7.55
1:51.2 (1) Muharrem Dalkılıç , 38 İstanbul 19.9.59
1:51.4 (2) Ali Erte 48 Olszyth 22.6:70
1:51.7 (9) Kemal Tüzüner 47 t«m|r 4.8.72
1:52.4 (1) Cahit önel 27 ‘Ankara 14.7.59
1:52.6 (2) Mehmet Solmaz 86 Ankara 1.7.79
« ) Fahir özgüden 33 Ankara 15.8.57
(İ) Sadettin Arpaç 83 Ankara 25.8.74
15W nefere: 196#
3:43.8 (5) Sermet Tlmurlerfk (Ank) 86 Atina 8/8
3:53.1 (10) Ergun Yurdadön (Ank) J58 Sofla 24/5
3:53.8 (1) Nejat. Ambarcı (tst) 89 İzmir 23/8
3:84.0 (2) Yılmaı Kaya (Ank) 87 tanır n 23/8
M Listeleri SPOR
ıs.ı (1) Emin Brgen (1st) §7 Konya 24/8
15.9 (2) Etem Topal (İzm) 58 İzmir 6/9
16.0 (3) Özkan Şantay (Ank> 55 İzmir 23/8
16.2 (1) Ömer Şakar (İzm) 56 İzmir 26/4
16.2 (İ) Ercan Koçdağ (İzm) 61 • Ankara ‘ ” 12/7
16.3 (3) Berkhan Uykur (Kon) 60 Ankara 10/5
16.3 (1) Bülent Saygan (Mer) 54 Mersin 6/9
16.4 (1) Salih Erden (1st) 56 Ankara 3/5
16.4 (1) Metin Levent (İzm) 59 timlr 2/8
Bftttn Zamanlarda:
14.3 (2) İlhan Ağır baş 57 Bakû 23.6.79
14.4 (3) Cem Dine 52 Bağdat 28.10.78
14.5 (5) Çetin Şahlner 33 Sofla 16.9.63
14.5 (1) Nurullah Candan 48 İzmir 20.7.78
14.7 (1) Faik önem 12 İstanbul 12 5 40
14.8 (1) Erdal Barkay 28 İstanbul’ 89.52
.14.8 (2) Murat Kaçar 46 İzmir 3 672
14.9 <3> Mustafa Batman 27 İstanbul 23.8.52
14.» (1) Ömer Giraygll İİ Eskişehir 4.10.69
14.» (4) Cihangir Yılanlı 54 İzmir 30.8.80
«M m. Engelli: 1980
• 84.72 (15) Mehmet Isıl (Mer) 58 Sofla 25/8
55.3 (1) Mehmet Solmaz (1st) 56 İzmir 30/3
S5.6 (1> Salih Erden (1st) 88 Ankara 4/8
İM (1) Ali Kara (1st) 59 İzmir 24/8
86.8 (1) Bülent Saygan (Mer) 84 Mersin 7/9
66.9 (3) Rıza Leblebici (İsa ) 87 İzmir 24/8
87.2 (1) Emim Brgen (1st) 57 İzmir 7/9
87.8 (3) Oğts Karamanlı (İzm) — Ankara 11/5
»7.4 (4) Erol Kaplan (1st) 58 Ankara 11/5
87.4 (1) Cihangir Yılanlı (1st) 54 İstanbul 17/8
87.4 (1) Nevzat Çınar (Ank) .58 İzmir 24/8
M t tn İM HB h rito :
81.8 (1) Mehmet Solmaz 56 İzmir 31.5.81
82.9 (2) Fahir özgüden 33 Sofia 20.9.58
82.9 (3) Cengiz Akıncı 44 Madrit 11.9.71
83.4 (2) Mehmet Geşas 44 Tunıjs 16.9.67
84.1 (1) Doğan Acrabay 27 İstanbul 4.8.51
64.1 (1) Kemal Horolu 26 Ankara 15.6.52
84.8 (5) Yılmaz Karabacak 53 İzmir 22.7.72
54.5 (3) Nurullah Candan 48 Avezzona 2.8.75
t 84.72 (15) Mehmet Işıl 58 Sofia 25.5.80
84.9 (2) Yüksel Koçak 39 Mersin 19.10.68
3*98 m. Steeple: 1980
9:82.2 (8) Sefa HET (Ank) 59 Sofla İ4/6
9:08.6 (1) Yusuf Söğütlü (1st) 61 İzmir *4/8
ItS
DÜNYASI M UstakfH
30.44.6 (1) Bayram Şahin (Zon) 96 tanly 24/8
31:23.0 (1) Zeki Atlı (Ank) 58 Ankara 3/9
31:39.8 (2)
|
İ
Iw.
— ‘Ankara 3/9
31:54.3 (3) Turgay Oğuz (Zon) 65 tü^ntr . 24/8
32:19.6 (1) Ahmet Ünal (1st) —’ • İstanbul 18/10
32:31.4 (3) Necmettin Sağlam (Ank) 47 Ankara 3/9
32:15.8 (4) Mehmet Bozkurt (Uçak) 61 tamir • ” • 13/4
mittin 7Awt^n1ft^%».
28:49.9 (2) Mehmet Yurdadön , 84. – Bükreş 21.7.81
29:11.6 (1) Sadık Salman «7 Cezayir 14.7.77
29:17.8 (7) Hikmet Şen 42 Stokholm 8.7.72
29:30.0 (12) Musa Kalemoğlu 60 Cotchl 12.5.76
29:32.0 (1) Necdet Ayaz 68 İzmir 1.9.79
29:37.4 (15) Şflkrü Saban 38 Belgrat 12.9.62
29:39,3 (1) Mehmet Terzi 66 İzmir 31.8.80
29:47.7 (5) Ahmet Altun 68 Sofla 13.6.80
29:47.7 (5) Ahmet Altun’ 38 Mersin 12.11.67
29:58.6 (1) Muharrem Dalkılıç 42 Turku 19.8.71
30:01.2 (5) İsmail Akçay
MARATON: 1980
2:23.38 (1) Mehmet Terzi (Zon) 56 . Samsun 19/5
2:23.51 (1) Veli Ballı (Ank) 49 Ankara 4/5
2:25.50 (2) Ahmet Alton (Ank) 98 Ankara 4/5
2:26:08 (3) Bayram Şahin (Zon) 55 Ankara 4/5
2:2134 (4) Ali Çelik (Ank) 64 Ankara 4/5
2:35.05 (4) Necmettin Sağlam (Ank) , 47 Samsun 19/5
2:35.38 (5) Haşan Saylan (Zon) 66 Samaufi 19/5
2:37.06 (6) Turgay Oğuz (Zon) 65 Ankara 4/5
2:37:06 (6) AbdOlkadir Morali (Den) Samsun 19/6
2:37.49 (7) Nizamettin Oran (Zon) 49 WflTTl«lin 19/8
Bütttn Zamanlarda:
2:11.30.0 (1) Veli Balh 49 Lahore 1B.11T6
2:13:43.6 (4) İsmail Akçay 42 Fukuoka ‘ 8.12.68
2:16:43.4 (5) Hüseyin Akta? 42 Atina 6.4 69
3:18:40.0 (1) Mehmet Yurdadön 54 Samsun 19.8.81
2:21:11.0 (8) Hamza Canavar 43 Atina 0.4.69
2:22:06.6 (2) IsmaU Karagöz 61 Seget 23.7.77
2:22:12.0 (2) Mehmet Terzi 55 .Paris 19.3.78
2:22:47.4 (32) Sadık Salman 67 Prag 3.9.78
2:24:57.0 (5) Necmettin Sağlam 47 Seget 21.7.79
2:24:58.9 (4) Haşan Saylan 65 Ankara 19.9.79
2:26:23.2 (—) Yılmaz Sakallı 43 Atina 0.4.09
118 m. Engelli: 1980
e 14.74 (2) İlhan Ağırbae (1st) 57 İzmir 4/10
14.9 (4) Cihangir Yılanlı (îst) 54 İzmir 10/8
Demiralay (1st)’
ittin Karaduman (la)
Erdoğan Akdağ (1st)
Şeref Candaş (İzm)
Doğan Aykaç (İzm)
Mustafa Kahraman (1st)
Kemal Üçel (1st)
Güner Güng&r (Ahk)
Mithat Tombak (1st)
Ahmet Tan (Mer)
Zamanlarda:
7 m 24
7 m 20
7 m 18
ÜÇ ADIM
İS m 70
14 m 93
24 m 79
14 m 42
14 m 40
14 m 32
14 m 25
14 m *5
13 m 91
13 m 76
Gürol Dinsel
Temel Erbek
Yalçın Onsa!
Salih Mercan
Avni Akgün
Suphi Ural
Ekrem özdamar
Aydın Onur
Aşkın Tuna
Turgay Renklikurt
ATLAMA:
(1) Temel Erbek (1st)
(1) Ufuk GeldJşea (1st)
(2) Haşan Kayah (1st)
(2) Tayfun Demiralay (1st)
(1) Doğan Aykaç (1st)
(2) Mesut Yann (Anki
(8) Şeref Candaş (İzm)
(3) Kemal Üçer (1st)
(1) Haşan Soykarafaküı
(1) Serdar Demirci (Kon)
Bütün Zamanlarda:
16 m 01 (2)
15 m 95 (1)
15 m 22 (1)
15 m 10 1)
15 m 07,5 (1)
16 m 02 (1)
14 m 84
14 m 81
14 m 80
14 m 78
(1)
(2)
<3)
(1)
Aşkın Tuna
Temel Erbek
Gürol Dinsel
Ufuk Geldişen
Ruhi Sanalp
Basan Kayalı
Yıldıray Pağda
kkrem özdamar
Ahmet Kayab
Gttner Firik
Rüzgâr Yardımı ile:
16 m 20 (1) Temel Krbek
14 m 78 (1) Tayfun Demiralay
m
59 tamir 3/10
59 tamir 26/4
58 tamir 23/8
63 İzmir 6/9
57 İzmir 12/4
50 Ankara 6/9
60 İzmir 23/8
58 İzmir 23/8
60 Ankara 11/5
62 Ankara 11/5
47 Atina 12.6.71
53 İzmir 12.7.74
34 Kahire 25.6.60
51 İzmir 5.8.72
32 İstanbul 26.4.52
25 Kahire 25.4.54
56 Turku 7.8.77
33 Kahire 14.lfr.56
40 Koepenhag 24.6.67
38 İstanbul 24.10.61
1980
53 İzmir 31/8
60 İzmir 7/9
55 İzmir 24/8
59 Ankara 1/6
57 Ankara 3/9
67 Ankara 3/9
63 Selanik 7/8
60 İzmir 24/8
— İzmir 3/8
62 İstanbul 20/7
40 İstanbul 18.10:67
53 İzmir 30.7.78
47 İzmir 29.5.76
60 İzmir 13.5.81
24 Ankara İ2.5.48
55 Ankara 1.7.79
39 Ankara 12.6.60
56 Ankara 7.8.77
52 Provldenoel 12.5.73
U İstanbul 23.9.45
53 tmlr 30.7.71
59 Ankara 284.77
9:10.0 (1) Necdet Ayaz (1st) 88 İstanbul ^
0:17.4 (2) Mehmet Genç Ank) Si İzmir
0:22.0 (3) Hanefi Atmaca (Ank)’ 81 İzmir
9:25.0 (4) Ali Çelik (Ank) 84 İzmir
0:34.5 (2) İshak Kaya (Ank) 62 Ankara 3 /ir
0:35.8 (5) Hüseyin Karapolat (Ank) 60 İzmir 13/4
9:36.0 (2) Mustafa Bgesel (1st) . 81 İstanbul 18/10
9:48.2 (4) Süleyman Sılacı (Bur) SS l?mlr 24/8
Bfitön •
8:44.8 (6) Yusuf Söğatıa 81 Celje 19.6.76
8:47.2 (5) Cahit Önel 27 Belgrat 14.9.62
8:49.1 (1) Necdet Ayaz SS Bağdat 27.10.78
8:49.1 (1) Sefa HKT / SS İzmir 31.5.81
8:82.4 (2) Mehmet Akgün S3 S3 İzmir 14.7.74
8:58.2 (4) 6 . Lütfü Gültekin 43 Kopenhang ’ 25.6.67
8:59.0 (2) Süleyman Çekiçel » İzmir 15.10.78
9:02.0 )2) Ömer Saltürk SS fnnjy 11.5.73
9:02.2 (3) Murat Ta#çıoğlu 46 İzmir 11.5.73
9:02.4 (3) Bahattln Kayan Sİ İstanbul 13.9.75
U Km. Yürttyd»: . ‘ , ‘
1:36.54 (1) İrfan ÖStdemir (İzm) 84 Ankara 11/8
1:40.00 (2) Burhan Vurgun (İzm) 84 Ankara 11/5
1:50.22 (3) Fahri Ozbayoğlu (Ank) 44 Ankara 11/5
1:54.56 (4) Abdurrahman Sorgulu — ‘ Ankara 11/5
1:58.13 (5) Mustafa Kayış (Siv) —•’ Ankara 11/8
DEKATLON:
S244 Puan (9) lrol *Uk« (Aide)
(11.62-8 m 2 8 – l i m 1 2 – İm 92-
83.19/16.88 – 31 m SS-S m 60 – 82 m
34-5:02.0) M Sofia 14-1S/6
4661 Puan (1) Bthem Topal (İzm)
(12.2-5 m 3 9-8 m 0 2-1 m 75-
66.0/ 17.3-24 m 7 6-2 m 40-36 m28-
8:04.7) IS İzmir 2-3/8
4653 Puan (2) Mustafa Kahraman (1st)
(12.3 – 6 m 77 – 8 m 82 -1 m 80 – 88.8/20.8
– 21 m 50 – 2 m 40 – 38 m 98 – 8:01.0) S» Ankara 6r7/6
4575 Puan (2) Ercan Haslofça (İzm
(12.3-6 m 11-7 m 21-1 m 81-
6S. 1/19.2 – 26 m 4 6 -2 a 40-29 m
78-5:03.0) I» İzmir 2-3/1
‘ ■ • \
Üsteleri SFO»
j’.ST (1) Bülent Targu
4 ni îö (2) Caner Açıkada
4 m 20 (3) Hüseyin Demir
m 20 (3) Kazım Kurtyılmaz
m 20 (1) Erol Hazer
İM 20 (1) Adil Gür
StitâUJE ATMA:
15 m 83 s (3) Turan Kahraman (1st)
15 m 42 (1) Tayfun Esmer (1st)
15 m 11 (1) Ekrem Altunbaş (Mer)
4 m 26 (1) Orhan Demircan (1st)
13 m 51 (2) Yavuz Erkmen (tzm)
m 24 (3) O. Nuri Karabıyık (tzm)
1$ m 19 (3) Adnan Hepgül (1st)
12 m 51 (2) Hamdl Akdoğan (Mer) ■
12 m 30 (2) Seyfl Timur (Ank)
11 m 98 (3) Gökalp Seyhan (Mer)
Büttta Zamanlarda:
ı 48 (—) Turan Kahraman
ı 12 (E) ‘ Tahsin Albayrak
ı 55 (1) Mehmet Hüseyinoğlu
ı 47 (1) Tayfun Esmer
ı 31 (1) Mustafa Maviengln
a 20 (1) 1. Ateş önüçar
a 11 (1) Ekrem Altunbag
a 10 (1) Erol Özen
ı 05 (1) İrfan Şahinle
ı 85 (1) M. Ali Aydede
DİSK ATMA:
80 m 17 (—)
46 m 96 (1)
Turan Kahraman (1st)
O. Nuri Karabıyık (1st)
42 m 78 (2) Tayfun Esmer (1st)
4? m 08 (1) Uğur Sel (1st)
40 m 10 (1) Muzaffer Tolun (Ank)
38 m 26 (1) Doğan Bulut (Mer)
38 m 02 (2) Yavuz Erkmen (İzm)
38 m 02 (2) Orhan Kuran (1st t
38 m -00 (2) Hamdi Akdoğan (Mer)
37 m 86 (1) Ekrem Altınbaş (Mer)
Bfttttn Zamanlarda:
51 m 44 (2) Turan Kahraman
49 m 02′ (3) O. Nuri Karabıyık
48 m 48 (1) Mehmet Hüseyinoğlu
48 m 34 (1) Nuri Turan
52 > İzmir 11.7.73
49 Londra 21.7,73
^ 54 Ankara 6.6.76
46 Ankara 18.6.78
60 Ankara 6.5.79
59 İstanbul 1.6.80
1980
57 Utah 16/2
59 Ankara . ^ 10/5
51 tgmfr 10/2
56 Ankara 2İ/6
60 İzmir 23/8
54 İzmir 6/9
58 İzmir 23/8
_ Mersin 6/9
— Ankara 21/6
63 Mersin i /»
57 Utah 18.4.79
40 İzmir 12.10.71
44 İstanbul 21.6.71
59 Ankara 5.8.79
38 İstanbul 18.7.64
12 Ankara 12.7.42
i l İzmir 10.2.80
42 Mersin 24.8.68
12 Londra 21.3.37
34 Konya 59
1980
57 Utah 12/4
54 İzmir 24/8
59 Ankara 11/5
54 Ankara 22/6
57 Ankara 3/9
Mersin 7/9
59 İzmir 7/9
— Ankara 3/9
— Mersin T/9
51 Ankara 6/4
57 Lahore * 15.4.78
54 Luxemburg 7.6.81
44 İstanbul 22.8.74
24 İstanbul 5.19.58
DÜNTASJl Şeref Üsteleri
YÜKSEK ATLAMA:
2 m 10 (9) Ekrem özdamar (Bur)
2 m 05 (1) Haşan Aydın (Ank)
2 m 01 (O) Erol Şişko (Ank)
2 m 00 (2) Sedat Oktay (1st)
2 m 00 (1) Osman Pehlivan (Mer)
1 m 96 (1) Deniz Kültürsoy (İzm)
1 m 95 (2) Ömer Şakar (tan)
1 m 95 (1) Hakan Gtlnartan (tan)
1 m 95 (1) Ogün Tamay (tzm)
1 m 95 (1) Süha Ba«er (1st)
Bütfln Zamanlarda:
2 m 20 (1) Ekrem özdamar
2 m 08 (2) Erol Şişko
2 m 05 (7) Nurullah Candan
2 m 05 (1) Osman Pehlivan
2 m 05 (1) Haşan Aydın
2 m 02 (2) Çetin Şahiner
2 m 01 (1) Sedat Oktay
2 m 00 (5) Murat Ayata
2 m 00 (1) . Mehmet Çelikcan
2 m 00 (3) Birkan Yüceyılmaz
2 m 00 (1) ö . Remzi Tülek
2 m 00 (2) Sinan Alağaç
2 m 00 (3) Ömer Çakar
2 m 00 (1) Süha Baser
SIRIKLA ATLAMA:
4 m 70 (1) Tayfun Aygtin (Ank)
4 m 60 (1) Attila özideş (1st)
4 m 60 (2) Taner Açıkada (Mer)
4 m 50 (1) Osman Cogktrat&rk (1st)
4 m 40 (6) Vacip Yavan (Mer)
4 m 30 (1) Cengiz Gökçay (Ank)
4 m 20 (1) Adil Gâr (1st)
4 m 10 (1) Yekta özütürk (1st)
4 m 00 (1) Erol Haset (1st)
4 m 00 (3) Gürsel Akay (1st)
Bütün Zamanlarda:
4 m 97 (1) Tayfun Aygün
4 in 70 (2) Cengiz Gökçay
4 m 70 (1) Taner Açıkada
4 m 60 (1) Attila özideg
4 m 50 (1) Ömer Giray
4 m 50 (1) Osman Coçkuntflrk
4. m 50 (2) Vacip Yavan
1980
Sofia 13/6
İstanbul 5/5
Ankara 10/5
İstanbul 5/5
Ankara 18/5
tamir 9/2
İzmir ‘ 12/4
İzmir 8/9\
İzmir 31/5
İstanbul 12/7
Selanik 11.8.78
Ankara 14.7.79
Madrit 11.9.71
Ankara 19.8.78
İstanbul 5.5.80
Sdfiâ Ş4.5.58
Ankara 15.5.78
İzmir 16.10.71
İzmir 11.7.73
Konya 12.5.78
Ankara 30:6.79
Ankara 30.6.79
Ankara 30.6.79
tnttlr , . .22.5.81
İzmir 24/8
tmlr 1/6
24/8
Ankara . 29/6
Sofla 4 /5
tamir 3/8
İstanbul m
İstanbul 6/5
tamr>1> 10/5
Ankara 1/9
– ı ..
Ankara 18.6.78
Ankara 11.6.78
Ankara 17.6.79
tamir 1.6.80
İstanbul 29:8.71
Ankara 29.6.80
Ankara 26.4.81
56
59
54
57
51
63
56
63
«a
62
56
54
48
51
59
33
57
44
50
56
61
60
56
62
50
58
58
58
60
53
59
56
61
60
50
53
58
58
47
58
60
(3) Nurullah Candan
^8 HI 4 7-12 .to 4 8 -2 m 01 –
^ .4 /1 4 .8 -3 3 m 6 3 -3 to 50-51 m 34 –
4:19.2)
6367 Puan (5) Ömer Giraygil
(11.9 – 8 m 7 3 – 9 m 5 1 – l m 9 0 –
83.4/15.6 – 29 m 30 . 4 m 20 – 41 m 46 –
4.55.8)
«2*4 Puan (9) Erol Şişko
{1162 – 6 m 26 -11 m 1 2-1 m 92 –
53.19/16.88 – 31 m 6 6 -3 m 60 -52
34 – 5:02.0)
8213 Puan (1) Tahsin Albayrak
(11.5 6 m 08 . 13 m 92. – 1 m 65 –
53.8/16.6 – 41 m 64 – 3 m 40 – 47 m
10 – 5:13.4) 40
. 6092 Puan (4) Aydın Onur
(10.9 – 6 t o 6 5 – l l m 5 0 – l m 80 –
■ 53.6/18.8 – 32 m 66 – 3 m 80 – 40 m
25 – 4.47.0) 33
8038 Puan (1) Fahir özgüden
(11.0 – 6 m 12 – 1 0 m 10 – 1 m 75 –
50.5/16.3 – 28 m 93 – 2 m 70 – 35 m
44 – 4: 15.7) 34
5985 Puan (1> Cengiz Gökçay
(11,8-6 m 49-10 m 7 0 -1 m 8D-55.1/
17.88 – 33 m 70 – 4 m 00 – 37 m 00 – 4:51.5) 53
5930 Puan (2) Orhan Altan
(11.8-8 m 63 – 10 m 52 . 1 to 70 – 55.3/
17.0 – 29 m 71 – 3 m 70 – 46 m 94 –
4:54.0) 34
8905 Puan (1) Temel Krbek
(11.4 – 6 m 87 – 10 m 06 . 1 to 80 – 53.2/
18.2 – 30 m 84 – 2 m 60 – 40 m 60 –
4:50.8) 53
5875 Puan (2) Cem Dinç
(11.5 – 6 m 67 – 11 m 29 – 1 m 85 – 52.3/
15.8 – 25 m 90 . 2 m 90 . 38 m 84 –
5:07.0) 52
Ankara
Beyrut
Ankara
Ankara
Ankara
Ismlr
Atina
14-15.6.80)
8-9.6.88
17-18.10.59
3-4.11.58
14-15.7.79
3-4.11.58
17-18.11.78
30-31.5.70
DÜNYASI
46 m 72 (2) Ömer Çakır 44 Ankara
46 m 67 d ) Veyal Emre > 12 . İstanbul
46 m 26 (1) Çelil Uçarer 23 Ankara
46 m 24 (1) Servet Kural 96 İstanbul
44 m 90 (1) Nurullah İrak 44 Adana
44 m 70 (1) Cemil Kural 46 Zonguldak
CİRİT ATMA: – ‘ ‘ ■’ – ‘•
«0 m 30 (1) İbrahim Kabal (1st) 50 Ankara
98 m 26 (1) Ali Aydın (İ*t) 51 İstanbul
69 m 40 (1) Yusuf Kilisli (İler) 61 Mersin
§9 m 40 (2) Bayram Pehlivan (Mer) 59 Ankara
S3 m 70 (2) Yıltan Tozakı (1st) 59 Ankara
92 in 70 (1) Bekir Çetinkaya (Ant) 61 Antalya
92 m 34 (D) Erol Şişko (Ank) 54 Sofia
51 m 64 (1) Muammer Maden (İzm) 62 İzmir
51 m 58 (4> NUri Söğütçü (Ant) 62 İzmir
51 m 50 (2) Aİaattin Aşkın (Mer) 63 Mersin
BUtün Zamanlarda:
71 m 66 (1) Ali Aydın 51 İzmir
68 m 30 (1) Recep Kalender 50 İzmir
66 m 81 (6) Bayram Kaya 43 Brüksel
66 m 70 (1) İzzet Edebali 42 Zonguldak
65 m 41 (1) Halil Zıraman 27 İzmir
62 m 68 (3) İbrahim Kabal 50 İzmir
61 m 30 (1) Kazım Akpolat 44 Mersin
60 m 05 (1) Kemal Köksal 23 r İstanbul
59 m 88 (1) Bayram Ceylan 42 Ankara
99 m 54 (2) Mehmet Temel 50 t«m)T
ÇEKİÇ ATMA•:
60 m 44 (5) Uğur Sel (1st) 54 Sofia
59 m 29 ( ) Artun Talay (Mer) 59 İstanbul
48 m 70 (1) Oktay Akıncı (1st) 49 Ankara
46 m 28 (2) Yüksel Tezer (1st) 62 İstanbul
46 m 14 (4) Alton Uybat (îdt) 55 İstanbul;
45 m 90 (—) Savaş Ağaoğlu (Ank) 44 Ankara
43 m 86 (1) Ali Kutlay (İzm) 56 İzmir
43 m 46 (3) Murat Elçin (Ank) 64 Ankara
43 m 18 (6) Muharrem Or (1st) — İstanbul
42 m 10 (7) Kenan Yıldırım (Mer) — İstanbul
Bütün Zamanlarda:
60 m 44 (6) Uğur Sel 54 Sofla
58 m 88 (E) Nurullah İvak 44 Torino
56 m 49 (1) Artun Talay 55 Ankara
54 m 50 (2) Sava« AÇaotln 44 Ankara

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*