Askerlik Tecil İşlemleri Nasıl Yapılır (2015) – Gerekli Belgeler, Şartları ve Yaş Sınırı Nedir?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Askerlik Tecil İşlemleri Nasıl Yapılır (2015) – Gerekli Belgeler, Şartları ve Yaş Sınırı Nedir?1

Her Türk genci askere gitmeyi canı gönülden ister. Özel bir sebebi yok ise celbi geldiği zaman askeri şubesine giderek vatanı görevini tamamlamak için başvurur ve askerlik zamanı geldiğin de ana ocağından ayrılarak vatanını milletini namusunu korumak için askere gider. Eğer askere gidememe gibi bir durumu da varsa askerliğini tecil ettire bilir. Askerlik nasıl tecil edilir? Askerlik Tecil Ettirme Şartları neler, Kimler Askerlik Tecili yaptırabilir, Hangi durumlarda tecil ettirilebilir? Tecil ettirmek için gereken belgeler nelerdir? Detaylar ajanshaber.com sitemizde ve haberimizin detaylarında.

askerlik nasıl tecil edilir
Askerliği tecil ettire bilmek için birçok sebebimiz olabilir. Bu sebepler deprem, doğal afetler vb. şeklinde de olabilir. Bunların dışında şahsin kendi özel sebepleri de olabilir. Bu sebepler sağlık, ailevi nedenler olabilir. En yaygın tecil sebebi ise eğitimdir. Eğitimde ki tecil sebepleri içerisinde en önemli sebep yükseköğretime devam ve daha sonra ki aşamalara devam etmektir. Kişiler 29 yaşı geçmemek şartıyla yükseköğretime devam edebilir ve askerliklerini tecil ettire bilirler.

ASKERLİĞİ TECİL ETTİRME İŞEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

· Askerliği Tecil ettirmek için bir takım evrakalar ihtiyaç vardır. Bu evrakları şöyle sıralayalım.
· En son mezun olduğunuz okulun diplomasının aslı ve fotokopisi
· Sürücü belgeniz var ise sürücü belgesi
· Son 6 ay içerisin de çekilmiş olan 12 adet vesikalık fotoğraf
· T.C. kimlik numaranızla beraber kimliğiniz.

Askerliğinizi tecil yaptırmak istiyorsanız bu belgeler yeterlidir. En yakın askerlik şubesine giderek kolaylıkla askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

etiket : askerlik tecil ettirme,askerlik tecil suresi,askerlik tecil etme yolları,askerlik tecil ettirme şartları,askerlik tecil ettirmek 2015, askerlik nasıl tecil edilir
KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.