Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Arda Kural Öldü mü, Kayboldu mu? – Arda Kural Kimdir, Şimdi Nerede, Hastalığı Ne, Hangi Dizilerde Oynadı!

Arda Kural Öldü mü, Kayboldu mu? – Arda Kural Kimdir, Şimdi Nerede, Hastalığı Ne, Hangi Dizilerde Oynadı!1

Büyükçekmece de yaşadığı evden çıkartılan ve zor günler geçiren Arda Kural’dan bir süredir haber alınamıyor. Sevenleri Arda Kural Öldü mü, Kayboldu mu merak ediyorlar. Kural’ın kimseden yardım kabul etmediği tek başına deniz kenarında yaşadığı biliniyor. Arda Kural’ın bu hale gelmesinin annesinin borçları olduğu iddia edilmişti. Bir süredir hasta olan oğlunun hayatından endişe eden Gülnur Kural kapı kapı dolaşarak oğlunu arıyor. Psikolojik tedavi gördüğü için evinden hiç çıkmayan Arda Kural maddi sıkıntılar nedeniyle çıkmak zorunda kaldığı evinin bahçesinde yaşıyordu. Bir zamanların yerli Leonardo DiCaprio olarak anılan yakışıklı oyuncu rol aldığı çok sayıda dizi ve filmlerle genç yaşında birçok başarıya imza atmıştı. Yaşadığı Psikolojik sorunlar nedeniyle oyunculuğu bırakan ünlü oyuncu yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçirmişti. Arda Kural Kimdir? Arda Kural’ın Hastalığı Nedir? Arda Kural Oynadığı Diziler hangileri tüm detaylar haberimizde.

arda kural kimdir

Yakışıklı oyuncu Arda Kural annesinin maddi sıkıntılar nedeniyle çıkmak zorunda kaldığı evinin bahçesinde yaşıyor. Komşularının polise şikâyet ettiği öğrenilen ünlü oyuncunun zor günler geçirdiği alınan bilgiler arasında. Bir zamanlar dünyaca ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio’ya benzerliği ile dikkatleri üzerinde çeken bu yüzdende Yerli DiCaprio olarak anılan Kural, 2012 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde şizofreni tedavisi gördüğü haberleriyle gündeme gelmişti. Geçirdiği rahatsızlık sonucunda çalışamayan oyuncuyu şimdide zor günler bekliyor. Birkaç gün öncesine kadar annesi Gülnur Kural’la birlikte Büyükçekmece’deki bir apartman dairesinde yaşayan eski oyuncunun maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçirdiği belirtiliyor. Yapılan iddiaya göre, evin giderlerini karşılayamaz hale gelen Gülnur Kural, ev sahibinin isteği üzerine 10 gün önce tüm eşyalarını alıp abisinin yanına taşındığı, Arda Kural’ın annesinin tüm ısrarlarına rağmen evden ayrılmak istemediği, evin boş dairesinde kalmaya devam ettiği öğrenildi. Geceleri de bahçedeki hamakta uyuyan Kural, garip davranışları nedeniyle komşuları tarafından polise şikâyet edildi.2
ARDA KURAL KAYBOLDU
Arda Kural, Büyükçekmece de yaşadığı evden çıkartılan ve zor günler geçiren Arda Kural’dan bir süredir haber alınamıyor. Kural’ın kimseden yardım kabul etmediği tek başına deniz kenarında yaşadığı biliniyor. Arda Kural’ın bu hale gelmesinin annesinin borçlar olduğu iddia edilmişti. Bir süredir hasta olan oğlunun hayatından endişe eden Gülnur Kural kapı kapı dolaşarak oğlunu arıyor. Kual’ın oyuncu arkadaşlarının kendisine yardım etmek istediklerini fakat onun vereceği sert tepkiden dolayı bunu teklif bile edemedikleri öğrenildi.
ARDA KURAL KİMDİR?
Arda Kural 12 Nisan 1980 Yalova doğumludur. Yalova Endüstri Meslek Lisesi’nde kimya bölümünden mezun olan oyuncu 2 yıl dramaturji ve sinema eleştirmenliği eğitimi almıştır. 1999 yılında kendi kurmuş olduğu Tiyatro Roman Tiyatrosu ile profesyonelliğe adım atmıştır. Bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosu’nda kendi yazdığı Dokuz Köyden Kovulmak, Ben Değil Kendim, Belirtisiz Nesneler, Siyah Mizah ve Aşk gibi oyunlarda rol almıştır. Kral TV’de VJ. Yapmıştır. 1999 yılında ilk olarak Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçmiş ve bu dizide Leonardo DiCaprio’ya olan benzerliğiyle tanınmıştır. İkinci çıkışı ise 2003’te Lise Defteri dizisindeki Ediz rolüyle olmuştur. 2005’te Emret Komutanım dizisindeki Posta Ferit rolü ile geniş beğeni kitlesine ulaşan Kural, en son oynadığı Kubilay filmindeki 22 bin dolar alacağını alamamasında dolayı çöküntüye girmiş, psikoz belirtileri göstermeye başladığından dolayı 28 Aralık 2012 tarihinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırılmıştır. Genç oyuncu 21 Ocak 2013 tarihinde taburcu olmuş ve oyunculuğu bıraktığını söylemişti. Ancak daha sonra bu kararı hastayken verdiğinden dolayı tekrar yeni bir festival filmiyle döneceğini söyleyerek kararından vazgeçmiştir.

ARDA KURAL OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

1999 Eyvah Kızım Büyüdü Altay TV dizisi
2000 Şemsi Paşa Pasajı TV dizisi
2000 Kuzenlerim Oğuz TV dizisi
2003 Lise Defteri Ediz TV dizisi
2004 Çınaraltı Kenan TV dizisi
2004 Canım Benim Barış TV dizisi
2004 Düşenin Dostu Said TV Filmi
2005 Beşinci Boyut Mehmet Yalnızca bir bölüm
2005 Beyza’nın Kadınları Naim Film
2005 Emret Komutanım Posta Ferit TV dizisi
2005 Banyo Oğuz Film
2006 Sahne Gezgin Tv Filmi
2007 Kaptan Yavuz TV dizisi
2007 Kelebek Çıkmazı Selim TV dizisi
2007 Çok Özel Tim Kemal TV dizisi
2008 Büyük Buluşma Berk TV dizisi
2008 Emret Komutanım Ferit TV dizisi
2008 Düğün Şarkıcısı Yıldıray TV dizisi
2008 Dur Yolcu Mustafa Kemal TV dizisi
2009 Doludizgin Yıllar Savaş TV dizisi
2010 Gelecekten Bir Gün Felek Film
2010 Kubilay Mustafa Fehmi Kubilay Film
2011 Kurşun Bilal Kurşun Bilal TV dizisi
2012 Ayaz Emre TV Filmi

Etiketler: arda kural kimdir, arda kural ın hastalığı ne, arda kural hayatı, arda kural hangi dizilerde oynadı, arda kural hangi filmlerde oynadı, arda kural nerede yaşıyor
KAYNAK: Ajans Haber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.