Seo | Türkiyenin Arama Motoru

Türkiyenin  Arama Motoru   

ara.com.tr

 

Türkiyede  teknolojisini büyük  anlamda geliştirdi öncelikle türkiyemize ait bir arama motoru   yapılmasını hepimiz arzu ederdik artık bunu profosyonel olarak yapan ve yıllarca emek veren bir firma kaltı arama motoru yaptı ve hadoop  teknolojisini kullanarak ara.kom.tr yi kurdu nasıl ki  rusların yandex.ru   su varsa veya çin lilerin badiu.com u varsa biz neden ken kendimize ait bir arama motoru ile  kendimizi dünyaya sunmayalım bence ara.com.tr ye sahip çıkmalıyız …!

ara.com.tr  Arama motoru hakkında …..

Ara.com.tr – Türkiye’nin Yerel Türk Arama Motoru

 

 

İnternette en çok kullanım alanı arama motorları. İnternet trafiğini çok büyük oranda arama motorları yönlendiriyor. Biz her ne ararsak yabancı arama motorlarını kullanmak zorunda kalıyorduk. Kullanmama gibi bir lüksümüz yoktu. Başka alternatifimiz de yoktu. Kendi arama motorumuzu kendimiz yapmamız gerekiyordu. Yabancı arama motorlarına mecbur kalmamak için yerli bir arama motoruna ihtiyaç vardı. Çünkü bir ülkenin tüm internet trafiği bizden olmayanların ellerinde olması ve bizlere kendi sonuçlarını dayatması bize pek mantıklı gelmedi. Türk kullanıcıların arama ihtiyaçlarına daha güzel cevaplar veren kendi arama motorlarını gördüklerinde her zaman bizi tercih edeceklerini düşündük. Türkiye’ nin yerli mühendisleri olarak Türk arama motorunu yapmaya karar verdik.

 

Yabancı arama motorlarının Türkiye’yi istila ettiğini gören bizler Türkiye’deki bu boşluğu doldurmak için yeni nesil teknolojilerle donatılmış ve ülkemizin ihtiyaçlarına daha net cevaplar veren Türkçe arama motoru yazılım ve donanım çalışmalarını hızlandırdık. Geceli gündüzlü çalıştık ve Türkiye’nin yerel Beta Türk arama motorunu yayına soktuk

 

Sloganı ise “Türkiye’nin yerel arama motoru ve iyinin daha iyisi” olarak belirledik.

 

Türk ziyaretçisine hitap eden ara.com.tr olarak yabancı arama motorlarına çok yakında rakip çıkmaya hazırlanıyoruz.

 

İleri ülkelerin kendi arama motorları var, gelişmemiş ülkelerin ise bu yönde pek çalışmalarını göremiyoruz. . Özellikle arama motoru konusunda dışarıya muhtaç olmamalıyız. Arama motoru stratejik bir üründür. Biz kendimize yetmeliyiz. Yabancı düşmanı değiliz ama onlarla rekabet gücümüz olmalı. Güçsüzler güç karşısında boyun eğerler. Güçlü olmak zorundayız.

 

Çin’de Çin’in arama motoru baidu.com. Çin’in 1. sitesi, dünyanın 8.sitesi. Rusya’nın arama motoru yandex.ru Rusya’da 1.sitesi. Hindistan kendi arama motorunu hazırlıyor. Ya biz? Biz ise büyük bir oranda yabancı arama motorlarına bağlı kalıyoruz.. Biliyoruz ki bizim insanlarımız yabancı bir arama motoru kullanmaktan çok da memnun değiller.. Çünkü gizlilikleri kalmıyor, tüm gizli bilgileri kayıt altına alınıyor, onları kullanarak yabancılara kazandırıyor, Türkiye’nin sermayesi dışarıya akıyor. Bu yüzden yıllık 500 milyon dolardan daha fazla paramız yabancı arama motorlarına gidiyor. Türkiye’ye vergi olarak da geri dönüşüm yoktur. Ne kazanıyoruz, ne kaybediyoruz.

 

 • Rusya –                      Yandex %47, Google %31
  Çin – 
                           Baidu %55,    Google %23
  Güney Kore – 
              Naver %77,    Google %2
  Çek Cumhuriyeti –     
  Seznam %60, Google %30
  Estonya – 
                    Neti %65,       Google %25

 

 

Ziyaretçi Durumumuz

 

Ziyaretçi desteğimiz hızla artıyor. Biz de yeni servelar ilave ederek yoğu ziyaretçi trafiğini kaldıracak altyapıyı hazırlıyoruz. Ziyaretçiyi en iyi ve yakın sonuca götürmek temel ilkemiz.. Kimi zaman günlük tekil ziyaretçimiz günlük tekil 577.000 çoğul hit 4.000.000 ‘na kadar çıktı. Kimi zaman serverları yetmedi, farklı teknolojilerle ilave serverlar ekledik. Arama programını geliştirme çalışmalarımız durmadan devam etmektedir.

 

Çalışmalarımızı büyük ölçüde tamamladık ama geliştirme çalışmalarımız sürekli devam ediyor. Artık biz de varız demek istiyoruz.

 

Çok yüksek maliyetle yapılacak işleri kendi kısıtlı imkanlarla başardık. Sponsorlara ise kapımız açık. Ara.com.tr olarak bu heyecanlı girişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

EN YAKIN SONUCA ODAKLI YEREL ARAMA MOTORU

 

Arama teknolojileri evriminde yeni bir çağ başlatmayı amaçlayan ara.com.tr internet’in kendi kurgu ve sistemleriyle arama motorunu geliştirmiştir. Mevcut arama motorlarından farkları bulunmakla beraber yeni nesil bir arama motoru. Robotları sürekli çalışıyor. Her şey otomatize edilmiş. Sisteme dışarıdan müdahaleye ve sıralamayı değiştirmeye imkan vermiyor. Webmaster hilelerine karşı daha güvenli. İsteyen değil hak eden ilk sıralara geliyor. En yakın sonuç odaklı arama motoru kullanıcıyı en iyi sonuca götürmektedir. Bakıp deneyin, yabancı arama motorlarına ihtiyacınız kalmayacaktır. Çalışmalarımız tamalanınca ve yeni projelerimizi devreye koyunca bizden vageçemeyeceksiniz.

 

Çok yakında sizleri hayretler içinde bırakacak ve yüksek beğeni kazacak ve tüm arama sistemlerini kökten değiştirecek sistemi yayına sokacağız.. ( Proje gizli tutuluyor, bu konuda fazla açıklama yapamıyoruz.)

 

Ara.com.tr Diğer Arama Motorlarından Farkları:

• Türk mühendisleri geliştirmiştir.
• Teknolojisi şu anki arama motorlarıyla aynı değildir. Yapısal ve mantıksal olarak farklıdır.

Page Rank’ı esas almaz, kelime, obje ve sayfa arasındaki alakayı esas alan bir yapıdır.
• Türkiye için hazırlanmış yerel arama motorudur.
• Asla en iyiyim benden iyisi yok demez.
• Türk aile yapısını korur.

• Milli ve manevi değerlerimizi rencide eden siteleri ön plana çıkarmaz.

• Sonuçlarını en doğru şekilde ziyaretçilerine sunar.
• Sonuçlarını en hızlı şekilde ziyaretçilerine sunar.
• Devamlı kullanıcıları vardır ve alışkanlık yapar.
• Amacı en kısa sürede en doğru sonuçları getirmek, bilgiye en kolay ve en hızla ulaştırmaktır.
• Kötü niyetli arama sonuçlarından (kullanıcıya sağ gösterip sol vuran sonuçlardan) arınmıştır.
• Mevcut bilgisayar teknolojilerinin en gelişmişlerini kullanır.
• Öğrenir ve Gelişir. Bu anlamda kullanıcıları ile en çok iletişim içinde olabilendir.
• Türkiye’de veritabanı en geniş olandır.
• Arayanı en çok tatmin eden sonuçları getirir.
• En az maliyetle işletilendir.
• En devamlı açık ve hizmete hazır olandır.
• Saldırılara karşı en dayanıklı olandır.
• Yasadışı hiç bir iş destek, aracı olmaz.
• Bazı kısa yollardan zengin olma hayalleri gütmez.
• Geniş bir vizyonu ve planı vardır.
• Kullanıcılarını tehlikelerden (virus, trojan, malware, spyware vb.
korur)
• En az aramayla en çok sayıda kullanıcısının takdirini ve güvenini kazanır.
• Kriz ortamında, küçülmez büyür.
• Markasını, yaptığı işlere sahip çıkar her ortamda korur.

 

Sponsorluk ve her türlü görüş ve teklife açık olduğumuzu burada belirmek istiyoruz.. Görüş, öneri ve teklifleriniz için info (@) ara.com.tr mail adresinden veya iletişim telefonlarımızdan bize ulaşabilirisiniz.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*