AÖL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

AÖL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?aol-sinav-giris-yerleri-ne-zaman-aciklanacak--5907696

Açıköğretim Lisesi Kayıt yenileme işlemlerinin sonrasında 8 Ağustos ve 9 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak olan AÖL 3.Dönem Sınavı için öğrenciler hazırlık içinde. Peki AÖL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte o ayrıntılar…

Açıköğretim Lisesi 3. Dönem 8 Ağustos, 9 Ağustos Sınav giriş yerlerine ilişkin henüz açıklama yapılmamasına karşılık olarak yaptığımız araştırmalar neticesinde AÖL 3. Dönem Sınav Giriş yerlerinin 1 Ağustos 5 Ağustos tarihleri arasında açıklanması bekleniliyor. İnternet üzerinden açıklanacak olan AÖL sınav giriş yerleri için tüm gelişmeleri haberimizdeki linkten takip edebilirsiniz.

AÖL SINAV GİRİŞ YERİ SORGULAMA VE DUYURU EKRANI

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI II. DÖNEM MEZUN OLAN ANCAK DİPLOMASI BASILAMAYACAK ÖĞRENCİLER.

Açık Öğretim Lisesinden 30-31/05/2015 tarihlerinde yapılan II. Dönem sınavları sonucunda mezun olan öğrencilerimizin diploma basım işlemleri sürecine başlanacaktır. Ancak ekteki listede bilgileri bulunan öğrencilerimizin “Daha Önce Mezun Olduğu İlköğretim/Ortaokul” bilgisi olmaması nedeniyle diplomaları basılamayacaktır. Bu durumda olan öğrencilerin 07.08.2015 tarihine kadar daha önce mezun olduğu okuldan alabiliyorsa “…okulumuzdan mezun olmuştur…” yazısı, yazıyı alamıyorlarsa aşağıda örneği verilen dilekçeyi doldurarak 0 312 213 01 75 – 0 312 497 40 77 numaralı fakslara veya aciklise@meb.gov.tr adresine e-posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT : Gönederilen belgenin üzerine öğrenci numarasının yazılı olmasına dikkat edilmelidir.

Ek : Bilgileri eksik olan öğrenci listesi için tıklayın.

Dilekçe örneğini indirmek için tıklayın.

Dilekçe örneğini görüntülemek için tıklayın.

(DERS GEÇME NOTU)

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile Liselerde(Örgün Öğretimde) ders geçme puanı 45’ten 50’ye yükseltilmiştir.

Örgün eğitimde yapılan değişikliklere paralel olarak, Açık Öğretim Lisesinde de yönetmelik değişikliği çalışmaları başlatılmıştır.

Ders geçme notunda değişiklik yapılması halinde gerekli duyuru internet sitemizden yapılacak olup öğrencilerimizin bu konu ile ilgili olarak ALO 147 veya başka bir kuruma müracaat etmemeleri önemle rica olunur.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.