Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Anzak Torunları 100’üncü Yıla Özel İkinci Törende Atalarını Andı

Anzak KOYUN’DA İLK KEZ YAPILDI Avustralya Genel Valisi Peter Cosgrove, Avustralya Kara Kuvvetleri Komutanı Angus Campbell, Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Nicolas Sergi ve üst düzey komutanlar ve üst düzey yetkililerden oluşan 300 kişilik grupla birlikte Anzak Koyu’nda düzenlenen törene katıldı.

Anzak KOYUN’DA İLK KEZ YAPILDI Avustralya Genel Valisi Peter Cosgrove, Avustralya Kara Kuvvetleri Komutanı Angus Campbell, Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Nicolas Sergi ve üst düzey komutanlar ve üst düzey yetkililerden oluşan 300 kişilik grupla birlikte Anzak Koyu’nda düzenlenen törene katıldı. Saat 11.00’de başlayan törende konuklar yerini alınca, Avustralya yerlilerinden oluşan bir grup dansçı, geleneksel kıyafetleriyle alana gelerek savaşçı ruhların onurlandırılması seremonisi gerçekleştirdi. Avustralya yerlilerinden Aborjin ve Torres İsland halkının gerçekleştirdiği törende savaşçıların onurlandırılması seremonisi, Anzak Koyu’nda ilk kez yapıldı. Dansçılar Anzak Koyu’nda aldıkları kumu, kutsal duman töreninde kullandı. Yerli iki savaşçı, Kanguru ve Emu kuşunu canlandıran yerli dansı yaptı. Yerli bir savaşçı ise elindeki bir okla kısa bir gösteri sundu. Yakılan barış bitkisinin dumanı, ilk önce yerli savaşçılar, ardından katılımcılar tarafından teneffüs edildi. Törenin ardından savaşta hayatını kaybeden askerler için saygı duruşunda bulunuldu. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı tören Avustralya’da canlı yayınlandı. Törenler saat 17.00’de Avustralyalıların Lone Pine Anıtı’nda devam edecek. – Cosgrove

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.