Antalya G20 Liderler Zirvesi için hazır

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Antalya G20 Liderler Zirvesi için hazır310652

Antalya’da gerçekleşecek olan G20 Liderler Zirvesi için hazırlıklar tamamlandı.

İçişleri Bakanı Selami Altınok, G20 Liderler Zirvesi’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yakışır bir şekilde, herhangi bir olumsuzluk olmadan sonuçlanabilmesi için neler yapılması gerektiğini değerlendirdiklerini belirterek, “Hazırlıklar tamamlanmış durumda” dedi.

Antalya Valisi Muammer Türker ile makamında görüşen Selami Altınok, gazetecilere yaptığı açıklamada, G20 Liderler Zirvesi’nin bu yıl Türkiye’de, Antalya’da yapılacağını anımsattı.

“HAZIRLIKLAR TAMAMLANMIŞ DURUMDA”

Selami Altınok, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yakışır bir şekilde, herhangi bir olumsuzluk olmadan sonuçlanabilmesi için neler yapılması gerektiğini değerlendirdik. Hazırlıklar tamamlanmış durumda. Bugüne kadar yapılan çalışmaların çok değerli bir boyuta ulaştığını gördük” diye konuştu.

Fikir alışverişinde bulanarak, toplantıyı en mükemmel şekilde yapma gayreti içerisinde olacaklarını anlatan Altınok, “Hemen hemen hazırlıklar tamamlanmış ve bitmiş durumda. G20 Toplantısı’na Antalya, Belek ve Türkiye hazır. İnşallah hem ülkemiz adına, Antalya adına güzel sonuçlar doğuracağını ümit ediyorum” ifadesini kullandı.

Bakan Altınok, bir gazetecinin, “Liderlerin konaklayacağı yerler belli oldu mu” şeklindeki sorusunu, “Şu lider burada, bu lider şurada konaklayacak diye söyleyebilme şansına sahip değiliz. Bilsek bile söylemeyeceğiz” şeklinde yanıtladı.

 

Kaynak: AA


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.