Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ankara’da yaşayan İngiliz James Taylor’dan manalı mesaaj: “Peki Ankara olacak mısınız?”

Ankara’da yaşayan İngiliz James Taylor’dan manalı mesaj: “Peki Ankara olacak mısınız?”

Başkent Ankara’da yaşadığını belirten “James Taylor” adlı Facebook kullanıcısının, Kızılay’daki kanlı terör saldırısının ardından paylaştığı bir yazı, sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı.

Başkent Ankara’da yaşadığını belirten “James Taylor” adlı Facebook kullanıcısının, Kızılay’daki kanlı terör saldırısının ardından paylaştığı bir yazı, sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı. Gerçekten böyle bir kişinin olup olmadığı bilinmese de, “Taylor”ın yazdıkları hislere tercüman oldu.Facebook’ta yaptığı paylaşım İngiliz Independent gazetesi ve Amerikan Newsweek dergisi tarafından da haberleştirilen Taylor, yönelttiği “Charlie oldunuz. Paris oldunuz. Peki Ankara olacak mısınız?” sorusuyla uluslararası kamuoyunu hain saldırının kurbanları için empati kurmaya davet etti. Taylor’ın gece yarısı paylaştığı yazı şu ana kadar 41 binden fazla Facebook kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Yaklaşık 3 bin yorum alan ve 50 bini aşkın kişi tarafından “beğenilen” bu paylaşım, sosyal medya kullanıcılarının takdirini topladı.

SAVAŞ BÖLGESİ DEĞİL MODERN VE HAREKETLİ BİR KENT

“Bu; Northampton’da, Drapery’deki Debenhams’ın dışında bir bomba patlaması gibi bir şey… Ya da Birmingham’daki New Street’te… Veya Londra’daki Piccadilly Circus’ta…” diye yazan Taylor, insanlardan şu soruların yanıtlarını düşünmelerini istedi:

“Orada olduğunuzu hayal eder misiniz? Her gün yürüyüp geçtiğiniz yerleri, kullandığınız otobüs duraklarını, aşındırdığınız yolları?”

Facebook’ta asıl memleketi Northampton olarak gözüken Taylor, “Birçok insanın düşündüğünün aksine; Türkiye, Ortadoğu değil… Ankara bir savaş bölgesi değil. Normal, modern ve hareketli bir kent. Tıpkı diğer Avrupa başkentleri gibi. Kızılay da tam onun kalbi, merkezi…” ifadesini kullandı.

“ANKARA BENİM EVİM”

“Londra, New York, Paris’teki terör saldırılarına bakıp, kurbanların acılarını hissetmek ve üzülmek çok kolay. O zaman neden Ankara için de aynısı olmuyor? Nedeni, Ankara’nın bu kentlerden farksız olduğunu anlayamamanız mı?” ifadesini kullanan Taylor, yazısını şöyle bitirdi:

“Ankara benim evim. 18 aydır böyle. Evim olmaya da devam edecek. Charlie oldunuz. Paris oldunuz. Peki Ankara olacak mısınız?”

“HEPİMİZ İNSANIZ” VURGUSU

Taylor’ın profilinde, “Röportaj yok. Siyaset yok. Hepimiz insanız” yazılı olduğu görüldü.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.