Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ankara’da 5 ay içinde 3. patlama

Ankara’da 5 ay içinde 3. patlama

Ankara’da 10 Ekim 2015’teki Barış Mitingi’nde yapılan canlı bomba saldırısı ve 17 Şubat 2016’da Merasim Sokak’taki patlamanın ardından bugün Kızılay Meydanı’nda bir patlama daha oldu.

Ankara’da ilk patlama 10 Ekim 2015’te DİSK, KESK, Türk Tabipleri Birliği, TMMOB ve pek çok sivil toplum örgütünün katılımıyla düzenlenen Barış Mitingi’nde meydana gelmişti. Ankara Tren Garı kavşağında 3 saniye arayla 2 patlama gerçekleşmişti. Ekim’de gerçekleşen terör saldırısında canlı bombalar, 100 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Başkentte ikinci patlama 17 Şubat 2016’da meydana geldi. Devlet Mahallesi Merasim Sokak’ta saat 18.32’de askeri servis aracına yönelik düzenlenen terör saldırısında 29 kişi hayatını kaybetti. Hükümet, düzenleyecisi olarak YPG’yi işaret ettiği saldırıyı 2 gün sonra TAK üstlendi. Ankara’da 5 ay içindeki 3. patlama ise bu akşam saatlerinde Kızılay Meydanı’nda oldu.

İLK PATLAMA EKİM’DE OLMUŞTU

Ankara’da, 10 Ekim 2015’te DİSK, KESK, Türk Tabipleri Birliği, TMMOB ve pek çok sivil toplum örgütünün katılımıyla Barış Mitingi düzenlendi, ancak yürüyüş başlamadan yürüyüş alanına kortej hâlinde ilerleyen grupların bulunduğu Tren Garı kavşağında, 3 saniye arayla 2 patlama gerçekleşti. Ekim’de gerçekleşen terör saldırısında canlı bombalar, 100 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Seçim hükümetinin yürütmede olduğu dönemde Başbakan Ahmet Davutoğlu, saldırının kaynağı olarak IŞİD’i gösterdi.

Başkentte ikinci patlama 17 Şubat 2016’da meydana geldi. Devlet Mahallesi Merasim Sokak’ta saat 18.32’de askeri servis aracına yönelik düzenlenen terör saldırısında 29 kişi hayatını kaybetti. Hükümet, düzenleyecisi olarak YPG’yi işaret ettiği saldırıyı 2 gün sonra TAK üstlendi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.