Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Anadolu’daki En Önemli Selçuklu Eserine Boru Döşediler

Anadolu’daki En Önemli Selçuklu Eserine Boru Döşediler

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Erzurum’un simgesi olan Anadolu’daki en önemli Selçuklu eserlerinden Çifte Minareli Medrese’nin çatısında biriken suları tahliye için duvarlara döşenen borular tartışma konusu oldu.

Erzurum’un simgesi olan Anadolu’daki en önemli  Selçuklu eserlerinden olan ve yaklaşık 4.5 yıl süreyle restore edilen  Çifte Minareli Medrese‘nin çatısında biriken kar ve yağmur suyunu tahliye için duvarlara döşenen borular tartışma konusu oldu.

7 MİLYON LİRA HARCANDI

Yaklaşık 7 milyon lira harcanarak aslına uygun şekilde restore edilen ve Mayıs ayında turizme açılacak olan medresenin dört bir yanında duvarlar üzerine döşenen borular eleştirildi.

VALİ: GÖRÜNTÜDEN BEN DE RAHATSIZ OLDUM

Restorasyonun ve boruların Kültür ve  Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu‘nun onayıyla yapıldığına dikkati çeken Vali  Ahmet Altıparmak, “Görüntüden ben de rahatsız oldum doğrusu. Arkadaşlarla görüştük revize bir proje ile aslına uygun göz estetiğini olumlu etkileyecek bir hale dönüştürmeye çalışacağız” dedi.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.