ANADOLU OLMAK

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Anadolu olmak….tarih kokmaktır…Anadolu olmak, gözyaşı ile harmanlanmaktır…Anadolu olmak,ihtirasların,ihanetlerin,açgözlülerin ve bitmek bilmeyen taht kavgalarının yaşanması demektir..

Anadolu olmak….farklı dillerin,dinlerin,ırkların ve milletlerin harmanlanmasıdır…Anadolu olmak,birlik olmaktır…Anadolu olmak,dirlik ve huzur demektir..Anadolu olmak, her an tetikte,tetirginlikle yaşamak demektir..

Orta Asya dan kopup gelen bir Irk’ı,TÜRKLERİ, bekleyen bu topraklar,Sultan Alparslan ile muradına ermiştir….Alaaddin Keykubat ile deniz kokusuna kavuşmuştur…Ertuğrul Gazi ile Söğüt te tarihe çınar dikmiştir…Osman Gazi ile o çınara yaprak,dal olmuştur…Fatih Sultan Mehmet Han ile Peygamber duası olmuş, Sultan Abdülhamit Han ile son umut olmuştur…

Anadolu olmak……dört tarafı ateş çemberi içinde yaşamak demektir…Anadolu olmak, dünyanın herhangi bir yerindeki bir mazluma umut olmaktır..

Anadolu olmak….. ANA KUCAĞI gibi kucak açan olmaktır…paylaşmaktır suyu, aşı…

Anadolu olmak…. bu toprakların bir ferdi olarak, mağrur ve şanlı bir tarihe sahip olmanın gururuyla başı dik ve alnı açık dik yürümektir…


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.