Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Alpay Özalan’dan Podolski yorumu

“İmza töreninde çay içen Alman oyuncu” olarak tarihe geçen Podolski, Köln’de takımında 2005-06 sezonunda eski milli futbolcumuz Alpay Özalan ile birlikte oynamıştı… Eski milli futbolcu Alpay Özalan’a Podolski’yi şöyle tarif ediyor: “Eski takım arkadaşım olmasının haricinde iyi bir dostum. Köln’den ayrıldıktan sonra da sıkça görüştük… Bayern Münih, Arsenal, Inter ve Alman Milli Takımı’nda oynuyor olması onun zaten kalitesini ortaya koyuyor…”
TAKIM İÇİN AVANTAJ

Alpay Özalan’a göre Lukas’ın Köln’de çok sayıda Türk arkadaşının olması artı olarak Galatasaray hanesine yazılabilir: “Lukas Türk mahallesinde büyümüş. Zaten Köln’e gittiğimde onunla iyi bir arkadaşlık kurmamın sebeplerinden biri de buydu. İnanılmaz yardımsever ve sağlam kişiliğe sahip bir oyuncu… Türkçesi de oldukça iyidir, çok iyi konuşur. Bu takım arkadaşları için de önemli bir avantaj olacaktır…”

‘KREATİF DEĞİL AMA…’

Podolski’nin sol ayaklı bir oyuncu olduğunu kaydeden ve istatistiklerin de onun gücünü ortaya koyduğunu belirten Alpay Özalan, “Uzaktan attığı isabetli şutları burada tekrarlarsa kalecilerin korkulu rüyası olacaktır. Kreatif bir oyuncu değil ama hem çok iyi bir takım oyuncusu hem de güçlü bir fiziğe sahip futbolcu” dedi. Özalan, Podolski’nin Drogba, Muslera ve Sneijder sonrası Galatasaray’ın en iyi transferi olduğunu da sözlerine ekledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.