Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Almanya’dan şok Türkiye kararı!

Almanya’dan şok Türkiye kararı!

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Almanya’dan şok Türkiye kararı!1

Dün de Almanlara ait Kahramanmaraş’ta konuşlu hava savunma birliğindeki askeri malzemeler, Almanya’ya gönderilmek üzere 17 tırla İskenderun Limanı’na gönderildi.
Almanya, Kahramanmaraş’ta konuşlu Patriotları, “Suriye’den Türkiye’ye yönelik bir tehdit olma tehlikesinin bulunmadığı” gerekçesiyle geri çekme kararı aldı.
Geri çekilmenin önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. Patriotlarla birlikte 250 Alman askeri de Türkiye’den ayrılacak.
Geçen yıl da Hollanda aynı gerekçeyle Adana’da konuşlu Patirotları geri çekmiş, yerine İspanya’dan Patriotlar gelmişti. Almanya’dan sonra ABD ve İspanya’nın da yıl sonuna kadar Patriotlarını geri çekmesi bekleniyor.
ALMAN PATRİOT BİRLİĞİNDEN SEVKİYAT
Kahramanmaraş’ta konuşlu Alman Patriot Hava Savunma Birliğindeki bazı askeri malzemeler, Almanya’ya ulaştırılmak üzere İskenderun Limanı’na götürüldü.
Türkiye’nin NATO’dan talebi üzerine Kahramanmaraş’taki Gazi Kışlasına yerleştirilen patriot hava savunma sistemleri 2,5 yıldır aktif çalışıyor.
Alman birliğindeki bazı askeri malzemeler, güvenlik önlemleri altında İskenderun Limanı’na sevk edildi.
Askeri malzemeleri taşıyan 17 tırın, İskenderun’dan gemiyle Almanya’ya gönderileceği öğrenildi.

KAYNAK: Hürriyet


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.