Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Akdeniz’de kaçak faciası

Akdeniz’de kaçak faciası

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Akdeniz’de kaçak faciası1

Reuters: Libya açıklarında kaçak gemisi alabora olduğunu açıkladı. .Alabora olan gemide yüzlerce kaçak olduğu ve kurtartma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

Times of Malta ve AFP’nin haberine göre, göçmenleri taşıyan tekne Libya’nın Zuvara kenti açıklarında battı. Tekneden kurtarılan 100 göçmen su altında hâlâ kurtarılmayı bekleyen 600 civarında göçmenin bulunduğunu söyledi. Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü de ‘Onur’ adlı kurtarma gemisinin göçmenleri taşıyan teknenin battığı bölgeye gittiğini, 3 kurtarma gemisinin daha kurtarma çalışmalarına katılacağını açıkladı.

HEPSİ AYNI TARAFTA TOPLANINCA…

İtalyan sahil güvenlik yetkililerinin açıklamasına göre, Libya’nın 15 deniz mili açıklarında sıkıntı yaşayan tekneden imdat çağrısı yapıldı. Bu çağrıya, Sicilya Adası’ndaki Katanya kentindeki sahil güvenlik ekiplerince yanıt verildi.

“Dignity One” ve “Le Niam” adlı donanma gemileri bölgeye gitti. Ancak teknedeki tüm göçmenlerin aynı aynı anda bir tarafa toplanmasından ötürü tekne alabora oldu.

Akdeniz son yıllarda göçmenler için dünyanın en ölümcül noktalarından biri haline geldi. Sadece bu sene Avrupa’ya ulaşmaya çalışan 2 bin kaçak göçmen Akdeniz’de hayatını kaybetti. Uluslararası Göç Örgütü’nün rakamlarına göre geçtiğimiz sene ise 3 bin 279 kişi bu sularda yaşamını yitirdi.

KAYNAK: AJANSLAR


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.