Adidas: Akıllı Saat ile Gündemde

Adidas: Akıllı Saat ile Gündemde

adidas

Google’ın I/O etkinliği her sene olduğu gibi bu sene de gerçekleştiriliyor.Etkinlikte akıllı saatler ve akıllı bileklikler yani giyilebilir teknoloji ürünücihazlar öne çıktı. Tüm dünya Android Wear’ın da tanıtıldığı bu etkinliğeodaklanmışken, Adidas’ın yeni akıllı saati de FCC ve bir kaç spormağazası tarafından sızdırıldı.

miCoach Fit Smart adı verilen bu akıllı saat, aslında Adidas’ın öncekiakıllı saati miCoach Smart Run ile Nike‘ın Fuelband SE cihazlarının birleşiminden oluşuyor. Nike Fuelband gibi nokta tabanlı bir ekran ilegelecek olan miCoach Fit Smart, muhtemelen Android Wear işletimsistemini kullanmayacak ama buradaki haberimizde duyurduğumuzGoogle Fit servisi ile tam uyumlu olacak.

 

Spor mağazalarında gözüktü

Akıllı saat ilk önce FCC tarafından sertifikalanırken gözükürken, ardından iki spor mağazası tarafından ön siparişe sunuldu. Resmi bir tanıtım gerçekleşmeden ön siparişe sunan mağazalar, kısa süre sonra ürünülistelerinden kaldırsa da, miCoach Fit Smart’ın görüntülerini elde edebildik.

Google Fit ile tam uyumlu çalışacağı düşünülen Adidas miCoach Fit Smart’ın kalp ritminizi, uyku düzeninizi, spor alışkanlıklarınızı ölçümleyebilecek ve bunu Google Fit uygulaması ile paylaşacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*