Adana’da Arkadaşları Korkaklıkla Suçlayınca Nehre Atladı, Boğuldu

Adana’da yüzme bilmeyen Suriye uyruklu bir kişi, arkadaşlarının “Korkuyor musun atla gel” demesi üzerine atladı, bir daha nehirden çıkamadı.Adana’da yüzme bilmeyen  Suriye uyruklu bir kişi, arkadaşlarının “Korkuyor musun atla gel” demesi üzerine atladığı  Seyhan Nehri’nde boğularak hayatını kaybetti.
NEHRE ATLADIKTAN SONRA BİR DAHA ÇIKAMADI
Edinilen bilgiye göre, olay  Seyhan ilçesine bağlı Reşatbey Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre,  Suriye‘deki savaştan kaçarak  Adana‘ya gelen 4 genç, Merkez Park’a gezmeye geldi.  Seyhan Nehri kıyısında gezerken hava sıcak olduğu için 3 arkadaş Yavuzlar Asma Köprüsü’nden nehre atlayıp yüzmeye başladı. Muhammet El  İdlib (20) yüzme bilmediği için köprüde kalarak nehre girmedi. Ancak arkadaşlarının “Sen de gel, korkuyor musun, hadi atla bir şey olmaz” demesi üzerine bir süre bekleyen  İdlib daha sonra köprüden nehre atladı.  İdlib nehre atladıktan sonra bir daha geri çıkamadı. Onun nehre girmesi için ısrar eden arkadaşları ise sudan çıkarak kaçtı. Vatandaşlar ise durumu fark edip hemen polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI
Olay yerine gelen deniz polisi nehre girdi. Kısa süren aramanın ardından dalgıç polisler genci nehirde bulup çıkardı. Ambulansa alınan gence sağlık görevlileri kalp masajı yapıp hayata döndürdü. Bu arada parkta bulunan vatandaşlar sağlık görevlilerin hayat mücadelesini film izler gibi izledi. Daha sonra da genç, ambulans ile  Adana Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ancak burada yapılan müdahalelere rağmen genç kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.