Adalet Bakanlığı 3000 Zabıt Katibi Alımları Ne Zaman Yapıcak?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Adalet Bakanlığı 3000 Zabıt Katibi Alımları Ne Zaman Yapıcak?11

2016 senesi 3000 zabıt katibi ne vakit alıncak? 3000 adet zabıt katibi memur alımı 2016 senesinin hangi ayında yapılacak? Adalet Bakanlığı doğrulusunda geçen zamanlarda oluşturular açıklama zabıt katibi adaylarını oldukça heyecanlandırmıştı. Haziran ayına kadar 3000 zabıt katibi alımı uygulanacağı ifade edilmişti yalnız Nisan ayına gelinmesine karşın hala bir dinamiklik yok ! Zabıt katibi alımları hakkındaki oldukça önemli ayrıntılar haberimizde…

Bilindiği üzre zabıt katibi alımları resmi olarak adliyelere yapılmakta ve işte bu yüzden ötürü KPSS puanı ehemmiyet teşkil ediyor.

Çünkü KPSS puanları bilindiği üzre yalnızca İki sene gibi kısa bir müddet için geçerli oluyor.

Adalet Bakanlığı doğrulusunda oluşturular bir açıklama ile 2016 senesi Haziran ayına kadar 3000 adet yeni zabıt katibi alımı uygulanacağının müjdesi verilmişti yalnız öyle olması çok zor görünüyor zira bugün 4 Nisan tirihinde olmamıza karşın Adalet Bakanlığı doğrulusunda bu konuda yeni bir açıklama yok !

ZABIT KATİBİ ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

2016 zabıt katibi alımlarının tam anlamıyla hangi tarihte uygulanacağını henüz için kestirmek zor görünüyor.

2954 Bireylik Alım Bakanlık, Ceza ve Tevkif Evleri bünyesine çoğunluklu olarak İnfaz ve Koruma Memuru olmak suretiyle detaylı unvanlarda sözleşmeli personel ilanına çıktı.

Başvurular 4-15 Nisan arasında alıncak Mayıs ve Haziran aylarında sözlü imtihanlar yapılacaktır.
İnfaz Koruma memtümörlerini kilo ve boy ölçümleri 28-29 Nisan’da yapılacak olup sözlü imtihanlar 13 Haziran’dan sonra yapılacaktır.

2016 KPSS Sonuçları 14 Temmuz’da 22 Mayıs’ta yapılacak 2016 KPSS Lisans neticeleri 14 Temmuz’da açıklanacak olup bu tarihe kadar kurumlar isterlerse 2014 KPSS puanıyla personel alımı yapabilecektir.

Dolayısıyla Adalet Bakanlığı da 14 Temmuz’a kadar zabıt katibi alım müracaatlarını gerçekleştirmiş olacaktır.

SONUÇ: Adalet Bakanlığı’nın 2954 şahıslik sözleşme alımından ötürü Zabıt Katibi alım ilanının ve müracaatlarının Haziran ayında olacağını ön görü ediyoruz.

Yani Nisan ve Mayıs aylarında Bakanlıktan alımlar ile ilgili bir dinamiklik olmayacağını düşünüyoruz.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.