ABD’den önemli eğit-donat açıklaması

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

ABD’den önemli eğit-donat açıklaması218175

ABD , Suriyeli muhaliflere yönelik eğit donat programına devam edecek. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner’a, günlük basın toplantısında, “ABD’nin Suriyeli muhaliflere eğit donat programını başarısız bularak askıya almayı ve Suriyeli Kürtlere yönelmeyi düşündüğüne” yönelik haberler soruldu.
“OLMALARI SEVİYENİN YAKININDA DAHİ DEĞİLLER”
Suriyeli muhaliflerin, geçen hafta Nusra Cephesi tarafından alıkonulmasının bu güçlerin “henüz olmaları gereken seviyenin yakınında dahi olmadıklarını” gösterdiğini belirten Toner, “(Programa katılan) bireylerin eğitimine devam etmemiz ve o güçlerin kapasitesini yükseltmemiz lazım” diye konuştu.
“Eğit donat programına yoğunlaşmaya devam ediyoruz” ifadesini de kullanan Toner, ancak eğit donatın DAEŞ ile mücadelede geniş çaplı çabaların bir parçasını oluşturduğuna dikkati çekti.
Toner, “DAEŞ’e karşı kuzey Suriye’de mücadele eden Kürtler, Türkmenler, Suriyeli Arap güçler bu çabanın, daha geniş olarak da koalisyonun bir parçasıdır” dedi.
“İLKİNDEN DAHA İYİSİNİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Raymond Odierno da Pentagon’da düzenlediği basın toplantısında, konuyla ilgili soru üzerine, ilk eğit donat programın iyi geçtiğini söyledi.

KAYNAK: AjansHaber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.