ABD Temsilcisi, Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık COVID-19 yardım planını onayladı

Mevzuata, bireylere 1.400 $ ‘lık doğrudan ödeme ve Ağustos’a kadar haftalık 400 $ işsizlik yardımı dahildir.

ABD Temsilciler Meclisi, gece geç saatlerde yapılan bir oylamada Başkan Joe Biden’in 1,9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım faturasını onayladı, çünkü odayı kontrol eden Demokratlar kapsamlı önlemi onaylamaya doğru yönlendirdi.

Tasarı, Meclisi Cumartesi günü erken saatlerde 219 ila 212 arasında bir parti seçimiyle temize çıkardı.

OKUMAYA DEVAM ET
Trump destekçileri de dahil olmak üzere ABD’li CEO’lar, Biden’ın 1,9 milyon dolarlık planını zorluyor
US House, 1,9 trilyon dolarlık COVID-19 yardım faturasını geçmeye hazırlanıyor
Biden 1,9 milyon dolarlık plan için destek kazanmak için ‘kutunun dışına’ adım atıyor

Bu önlemi, Demokratların asgari ücret baskılarını yeniden canlandırmaya kararlı göründüğü Senato’ya gönderiyor ve devlet yardımı ve diğer meseleler yüzünden kavgalar patlayabilir.

Biden tasarının Mecliste geçmesini memnuniyetle karşıladı ve Senato’nun bunu bir an önce kabul etmesini umduğunu söyledi.

Cumartesi sabahı gazetecilere “Kaybedecek vaktimiz yok” dedi.

Şimdi harekete geçersek – kararlı, hızlı ve cesurca – nihayet bu virüsün önüne geçebiliriz, sonunda ekonomimizi yeniden hareketlendirebiliriz. Bu ülkenin insanları çok uzun süredir çok acı çekti. Bu acıyı hafifletmemiz gerekiyor. “

Daha önce, Meclis Kuralları Komitesi, birçok Cumhuriyetçi paketi değiştirme girişimini geri çevirdi ve tartışmak için Meclis katına gönderdi.

Demokratlar, paketin 500.000’den fazla Amerikalıyı öldüren ve milyonları işsiz bırakan bir salgınla mücadele etmek için gerekli olduğunu söylerken, Cumhuriyetçiler bunu çok pahalı olarak eleştirdi.

Söz konusu tedbir aşılar ve tıbbi malzeme masraflarını karşılayacak ve hanelere, küçük işletmelere ve eyalet ve yerel yönetimlere yeni bir acil durum mali yardımı gönderecek

Demokratlar, Biden için tasarıyı artırılmış işsizlik yardımları ve diğer bazı yardım türlerinin sona ereceği Mart ayı ortasından önce imzalatmayı hedeflediler.

Ancak, Perşembe günü asgari ücretin saat başına 15 dolara çıkmasını pakete dahil edemeyeceklerini söyleyen Senato’nun kurallar uzmanı tarafından yolları karmaşık hale geldi.

.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*