Anasayfa » ABD İle Türkiye Ortak Operasyon Başlıyor

ABD İle Türkiye Ortak Operasyon Başlıyor

ABD İle Türkiye Ortak Operasyon Başlıyor313121

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye’deki güvenli bölgeyle ilgili bir açıklama yaptı.

Amerikan CNN televizyonuna konuşan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye’nin kuzeyinde sınırın 98 kilometrelik bölümünde güvenliği sağlamak için Türkiye ile ortak çalışma yürüteceklerini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, “Suriye’nin kuzeyinde sınırın yüzde 75’lik bölümü güvenli şekilde kapatıldı. Sınırın geri kalan 98 kilometrelik bölümünün güvenliğini sağlamak için de Türkiye ile birlikte çalışacağız” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, “Suriye’nin kuzey sınırının yüzde 75’i kapanmış durumda. Türklerle geri kalan 98 kilometreyi kapatmak için operasyona giriyoruz” dedi.

Fransa’nın başkenti Paris’te CNN televizyonuna konuşan Kerry, Suriye’de DAEŞ terör örgütüne karşı yürütülecek operasyonlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Kerry, “Sincar bölgesini kurtardık. Yakınlarda bulunan topluluklara doğru hareket ediyoruz. Rakka’da Fransa ve Rusya’nın artan saldırıları söz konusu” diye konuştu.

Türkiye’yle Suriye’nin kuzeyinde birlikte hareket ettiklerini belirten Kerry, “Suriye’nin kuzey sınırının yüzde 75’i kapanmış durumda. Türklerle geri kalan 98 kilometreyi kapatmak için operasyona giriyoruz. Büyük çaba sarf ediyoruz. Özel kuvvetlerimizle bölgedeyiz. DAEŞ’in üzerinde daha fazla baskı oluştuğunu düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

 

Kaynak: AjansHaber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.