8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel En Güzel Mesajlar

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel En Güzel Mesajlar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle sevdiklerinize bu özel günü hatırlatmak ve onu sevindirmek için güzel bir mesajla kutlayabilirsiniz. Sizler için derlemiş olduğumuz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü en güzel mesajlarını haberimizin detayında bulabilirsiniz…

Dünya üzerindeki bütün kadınlar için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü önemlidir. Kadına verilen önemi ve değeri daha iyi anlatmak için Birleşmiş Milletler tarafından resmiyet kazanan bugünaynı zamanda Emekçi Kadınlar Günü olarak da geçmektedir. İlk olarak 1975 yılında “kadınlar yılı” olarak ilan edilen bu gün 1977 yılında şimdi ki adını almıştır.

 o0

Şüphesiz ki dünyanın var oluşundan bu yana kadınların her gelişmede önemli bir katkısı vardır. Mustafa Kemal Atatürk kadınlar için şu cümleyi söylemiştir: “Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir.”

1

Günümüz toplumlarında kadının toplumdaki yeri henüz istenilen seviyeye ulaşmamıştır. Bu yüzden onlara verilen bu özel günde Kadınlar Günü sözleri göndererek yılda bir kez de olsa kalplerini kazanabilir ve farkındalık yaratabilirsiniz. Ülkemizde  “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” adı ile ilk kez 1921 yılında kutlamıştır.