8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel En Güzel Mesajlar

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel En Güzel Mesajlar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle sevdiklerinize bu özel günü hatırlatmak ve onu sevindirmek için güzel bir mesajla kutlayabilirsiniz. Sizler için derlemiş olduğumuz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü en güzel mesajlarını haberimizin detayında bulabilirsiniz…

Dünya üzerindeki bütün kadınlar için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü önemlidir. Kadına verilen önemi ve değeri daha iyi anlatmak için Birleşmiş Milletler tarafından resmiyet kazanan bugünaynı zamanda Emekçi Kadınlar Günü olarak da geçmektedir. İlk olarak 1975 yılında “kadınlar yılı” olarak ilan edilen bu gün 1977 yılında şimdi ki adını almıştır.

 o0

Şüphesiz ki dünyanın var oluşundan bu yana kadınların her gelişmede önemli bir katkısı vardır. Mustafa Kemal Atatürk kadınlar için şu cümleyi söylemiştir: “Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir.”

1

Günümüz toplumlarında kadının toplumdaki yeri henüz istenilen seviyeye ulaşmamıştır. Bu yüzden onlara verilen bu özel günde Kadınlar Günü sözleri göndererek yılda bir kez de olsa kalplerini kazanabilir ve farkındalık yaratabilirsiniz. Ülkemizde  “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” adı ile ilk kez 1921 yılında kutlamıştır.

2

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

Kadınlar bütündünyada olduğu gibi ülkemizde de 8 Mart’ta eşitlik, özgürlükçü, cinsiyet ayrımı olmaksızın bir yaşam koşulları istiyorlar. Bu günün uluslararası bir hal almasında  Amerika’nınNew York kentindeki Koton tekstil fabrikasında çalışan işçi kadınlar, 1800’lü yıllarda daha iyi bir çalışma koşulları elde etmek, hak ettikleri ücreti almak için mücadele ederken grev yaptıkları sırada fabrikaya kilitlenirler ve nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı çıkan yangında 129 kadın işçi ölür. Hem o günün anısına istinaden hem de her yüzyıl da eşitlik için daha iyi bir yaşam koşulları arayan kadınlar günümüzde hala bunlar için çabalamaktadır. Sizde annenize, ablanıza, eşinize ve sevgilinize bu özel günü hatırladığınızı göstermek için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sözleri, resimli mesajları ile ilgili cümleler atarak mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz.
1
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ SÖZLERİ İLE SİZ DE SEVDİKLERİNİZİ MUTLU EDİN

-Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır.) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının gününü kutlarım.

3
-Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır.
-Saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.
-Bütün kadınların eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.
-Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyorum.
-Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır.
-Aile dokusunun temelini teşkil eden, doğumumuzdan ölene dek bizi karşılıksız seven, şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolü olan kadınlarımızdır.
-Kadın sadece bir anne değil; öğretmen, psikolog, danışman ve anlatmakla bitmeyecek daha birçok rol üstlenmektedir. Kadınlarımız sadece evin içinde değil iş ve toplumsal hayatımızda da çok önemli bir role sahiptir.

4
-Geleceğimizi yetiştiren ve şekillendiren, toplum hayatında erkeklerden çok daha zor şartlarda çalışmak zorunda bırakılan kadınlarımızın bu özel gününü en kalbi duygularla kutlar, gelişimin ancak kadınların toplumlarda hak ettikleri yeri bulmalarıyla mümkün olacağının altını çizmek isterim.

-Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.
-8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.
-Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.
-Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.
-Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın gününü kutluyorum.
-Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.
-Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır.

5

-Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
-Emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan tüm kadınların günü kutlu olsun.
-Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır.
-Her kadın bir çiçektir. Bu özel günlerinde onlara bir çiçek hediye edelim.
-8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.
-Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınların günü kutlu olsun.
-Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum.. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.
-Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer kadınların gününü kutluyorum.
-Bir bakışın kudreti bin lisanda yoktur. Bir bakış bazen şifa bazen zehirli oktur.
-Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır.
-Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın; kadınların günü kutlu olsun.

1

Emekçi Kadınlar Günü

-Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın. Annemsin, seni çok seviyorum.
-Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin, annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın, seni çok seviyorum.
-Sevgilim, birgün umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur.
-Aşkım seni çok seviyorum! Belki sevgimi her zaman gösteremiyor olabilirim ama sen bunu daima biliyorsun.
-Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı, sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin, iyi ki varsın birtanem.
-Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.
-Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum buradan.. Bil ki unutulmadın.
-Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hayallerinizin boş çıkmaması ümidiyle.

7

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*