akilli_telefon
akilli_telefon

50 Liraya Akıllı Telefon!

50 Liraya Akıllı Telefon!

Dünyanın en çok kullanılan webtarayıcılarından biri olan Firefox’u geliştiren Mozilla, şimdi de bu işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonları çokdüşük bir ücretle piyasaya sunmayı planlıyor.

Şubat ayında Barselona’da gerçekleştirilenMobil Dünya Fuarı’nda tanıtılan telefonlarşimdi de 25 dolar gibi çok düşük bir ücretleDoğu Asya ve Hindistan pazarındapiyasaya sunulmaya hazırlanıyor.

Mozilla şirketi, Firefox işletim sistemi kullanarak ürettiği ucuz akıllı telefonlarla Apple gibi dev firmalara alternatif olmayı hedefliyor. Yeni modelin geliştirilmesinde öncücep telefonu üreticileri ve operatörleriyle işbirliği yapıldı.

Hindistan’ın lider mobil telefon üreticilerinden Spice Telecom’un CEO’su Dilip Modi “Halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına, Mozilla’nın yeni akıllı telefonunutanıtmaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Bir milyon adet kullanıcı akıllı telefonlarında Firefox işletim sistemi kullanıyor. Mozilla,yeni ürününün düşük maliyeti ve bölgenin pazarlama-satış imkanları sayesinde bu rakamı 10 milyonun üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Google Chrome’un en büyük rakiplerinden biri olan Mozilla Firefox, Chrome, Safari, Internet Explorer ve Opera ile en çok kullanılan web tarayıcılarından biri.

Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcılarından biri olan Firefox’u geliştiren Mozilla, şimdi de bu işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonları çok düşük bir ücretle piyasayasunmayı planlıyor.

Şubat ayında Barselona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Fuarı’nda tanıtılan telefonlarşimdi de 25 dolar gibi çok düşük bir ücretle Doğu Asya ve Hindistan pazarındapiyasaya sunulmaya hazırlanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*