30 yıl sonra hastanede bulundu

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

30 yıl sonra hastanede bulundu1338759

 

Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Üçgöl Köyünde ikamet eden Salih Koyuncu, 30 yaşında iken babasına kızarak evini terk etti. Tekirdağ’da yaşamaya başlayan ve bir daha evine dönmeyen yaşlı adamdan bir daha haber alınamadı. Bu süre içerisinde babası Ömer annesi Nuriye ve iki kardeşi hayatını kaybeden Salih Koyuncu’nun geride sadece kız kardeşi Habibe Koyuncu kaldı.

KİMLİK BİLGİLERİNE VE YAKINLARINA İNTERNET ÜZERİNDEN ULAŞILDI
Yıllar sonra Tokat’a sağlık sorunları nedeni ile döndüğü tahmin edilen yaşlı adam Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Burada tedavi olan yaşlı adamın nörolojik rahatsızlığı olması ve kimsesinin bulunmaması üzerine hastane yetkilileri devreye girdi. Hastane personeli, kimsesiz hasta ile ilgili bilgilere internetten ulaştı. Önce doğum yeri ve köyü tespit edildi. Daha sonra yakınlarına ulaşılan yaşlı adamın amcasının oğlu Ahmet Koyuncu ve kız kardeşi Habibe Koyuncu ile irtibata geçilerek, hastaneye çağrıldı. Hastanede yaşlı adam yılları sonra kardeşi ile biraya geldi.

“BABASI DÖVÜNCE ‘SEN BENİ BULAMAZSIN’ DİYEREK EVDEN AYRILDI
Rahmetli babasının kendisini dövdürdüğünü bu nedenle evini terk ettiğini ileri süren Koyuncu, “Babama ‘sen beni bulamazsın’ dedim çektim gittim. Tekirdağ’da orada burada süründüm. Şimdi de Tokat’a döndüm” diye konuştu.

AİLESİ BULUNMASA HUZUREVİNE YERLEŞTİRİLECEKTİ
Habibe Koyuncu ise ağabeyinin kendisi küçük yaşlarda iken evini terk etmiş olduğunu ifade ederek, “Kendisinden haber alamadık. Hastaneye geldiğinde bizleri buldular. Şimdi benim bir sakat çocuğum var, ona nasıl bakacağım?” dedi.

Ahmet Koyuncu, amcasının oğlu olan Salih Koyuncu’nun 30 yıl önce köyünü terk ederek ayrıldığını ifade ederek, “Tekirdağ Çorlu tarafına çalışmaya gitti diye duyduk oradan geri bir daha dönmedi. Orada hizmetkarlık yapmış öğrendiğimiz kadarıyla. 30 yıl sonra devlet hastanesinin acilinden telefonla aradılar. İnternetten yakını olarak bulmuşlar. Kız kardeşinden başka kimsesi yok, huzurevi veya bakım merkezine yerleştirilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu. Salih Koyuncu yakınları ile birlikte hastaneden ayrılarak köyüne döndü.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.