2026’da Mars’ta Yaşamaya Başlanacak!

2026’da Mars’ta Yaşamaya Başlanacak!

İnsanoğlu uzun zamandır “Dünya dışında herhangi bir yerde hayat var mı?” sorusuna cevap arıyor. Bu anlamda geçtiğimiz yıllarda Mars’a gönderilen robot Curiosity birçok önemli keşfe imza attı. Bu alanda en çok çalışan isimlerden birisi de Amerikalı mucit ve girişimci olarak tanımlayabileceğimiz Elon Musk.

Geçtiğimiz günlerde CNBC‘ye konuşan Elon Musk, kendi uzay gemisi SpaceX’in 2026 yılında insanları NASA ile ya da Nasa olmadan Mars’a götüreceğini söyledi. Musk, “insanlığın hayatta kalmasını sağlamaya yardımcı” olacak çalışmalarını ise sürdüreceğini söyledi.

SpaceX şu sıralar Mars’a göndermek için Falcon Heavy isimli roketini geliştirmek için uğraşıyor. Önümüzdeki sene testlere başlayacak olan bu roketin dışında bir de Dragon V2 isimli başka bir roketin adı geçiyor.

Tabii bunun dışında Mars One şirketi de Mars’ta koloni kurmayı planlıyor ve 2023 yılında Mars’a bir yolculuk yapacaklarını belirtiyor. Ayrıca Mars’a gidecek ve geri dönüş yapmayacak 3 Türk ise geçtiğimiz yılın sonlarına doğru belli olmuştu.

haberle ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*