Aylık Arşiv: Ocak 2015

İLİM ADINA İŞLENEN CİNAYETLER

esek kafalı adam

İLİM ADINA İŞLENEN CİNAYETLER BİR KAFA TEŞHİR EDİLDİ 1912 YILINDA BRITISH MUSEUM’DA. ALTINDA “500.000 YIL ÖNCE YAŞAYAN, İNSAN-MAYMUN ARASI BİR CANLI” YAZILI İDİ. BU KAFA İSKELETİNE İLİM TARİHİNDE PİLTDOVVN ADAMI ADI VERİLİR. BU İSKELET ÜZERİNDE NİCE İLMÎ KONFERANSLAR VERİLDİ, KİTAPLAR YAZILDI VE DÜŞÜNCELER ZEHİRLENDİ. 1952 YILINDA TEKNİK GELİŞTİ, KEMİKLERİN CİNSLERİ VE EKSİKLİKLERİ RADYOAKTİF KARBON VE FLUOR ANALİZLERİ İLE GERÇEĞE YAKIN ...

Devamını Oku »

Beyninizemi ruhunuzamı güvenirsiniz

Ruh’un “ne olduğunu bilmememiz” başka, onu “yok farzetme-miz” ise bambaşka şeylerdir. Madem ki beynimizi idare eden bir kuvvet vardır( tekrar edelim, ona inancınıza bağlı olarak ister ruh, ister enerji deyin) ve biz düşünebilmek için beyne muhtacız.

Devamını Oku »

Time, 27 yıl geciken “günah çıkartma

İstirahat Raporları 3 Günde Gönderilsin"

TİME” GÜNAH ÇIKARTIYOR Doç. Dr. Sefo Saygılı Time Dergisi 1966 yılındaki bir sayısında, psikanalizin kurucusu Sigmund Freud’un bütün dîni inanışları reddeden görüşlerinin artık genel kabul gördüğünü ilan etmişti. Dergi, hararetle Freud’u destekliyor ve “îs God de-ad?” (Tanrı Öldü mü?) başlığını kapak yapıyordu. İşte aynı Time Dergisi, tam 27 yıl sonra, kapak yaptığı görüşlerinin artık kabul edilemez olduğunu kaydediyor ve Freud ...

Devamını Oku »

Huawei Ascend P8 15 Nisanda Londra’da tanıtılacak

Huawei Pazarlama İletişimi Direktörü Jerry Huang, şirketin yeni amiral gemisi telefonu Ascend P8’in 15 Nisanda Londra’da tanıtılacağını açıkladı.

Devamını Oku »

Jay-Z Tidal ile Spotify’a rakip olacak

Spotify ve türevi çevrim içi müzik servislerinin gösterdiği başarı, yatırımcıların gözlerinin çevrim içi müzik pazarına çevrilmesine neden oldu.

Devamını Oku »

isim analizi | Haluk Kemal Cebe

M harfi mal ve mülk getirir ancak Mehmet yaşamda hayal kırıklıklarıyla karşılaşır. Üzüntüyle sevinci bir arada yaşar.

Devamını Oku »

Çocuklar için benlik algısı profilinin uyarlanması ve faktör yapısının farklı değişkenlere göre eşitliğinin test edilmesi

u araştırmada, ?Çocuklar İçin Benlik Algısı Profili?nin (ÇİBAP)uyarlanarak, faktör yapısının farklı değişkenlere göre eşitliğinin test edilmesiamaçlanmıştır. Bu amaç ile Harter (1985) tarafından geliştirilen ve orijinal diliİngilizce olan ÇİBAP ilköğretim 5?8. sınıf öğrencileri için uyarlaması yapılmış veuyarlanan aracın beş faktörlü yapısının cinsiyet, sosyo?ekonomik düzey ve sınıfdüzeylerine ait gruplar için eşitliği test edilmiştir.Araştırma tarama modelindedir. Ön ve deneysel uygulamalarçerçevesinde veriler, 3?8. sınıflardan ...

Devamını Oku »

Hiç Kutlarmı Bir Müslüman Yılbaşı ?

Hiç Kutlarmı Bir Müslüman Yılbaşı ? Noel bir hiristiyan adetidir.Yılbaşı adı altında yapılan sapıklıklara katılmıyoruz! biz müslümanız Yüce Allah Kuranı Kerimde Buyuruyor ki ”Yahudi Ve Hiristiyanla dost olmayınız ”ve peygamber efendimiz Hz Muhammed(s.a.v) bir hasisi şerifinde şöğle buyuruyor” Kim bir kavmi taklit ederse o millettendir”öğle ise biz yılbaşı kutlamıyoruz ! Noel baba adı altındaki papaza uymayın.  

Devamını Oku »

General Mobile Discovery Air kutusundan çıkıyor

General Mobile’ın 2015 amiral gemisi Discovery Air inceliği ve hafifliğiyle gerçekten de oldukça iddialı görünüyor.

Devamını Oku »

2014’ün son çeyreğini 4.76 milyar dolar kârla tamamladı

2014’ün son çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıklayan şirketlerin arasına Google da katıldı.

Devamını Oku »

Adobe korsan Photoshop kullanımı

Adobe, giyim mağazası zinciri Forever 21’a Photoshop yazılımını korsan olarak kullandığı gerekçesiyle dava açtı.

Devamını Oku »

Kimim ve kimin içinim?

benlik

Kimim ve kimin içinim? Ben İnsanım Ömer SevinçgüI Akik, bir taştır. Gül, bir çiçektir. Arı, bir böcektir. İblis, bir şeytandır. Hâme, bir cindir. Cebrail, bir melektir. Ben, bir insanım. Kendi türünü temsil eden bu varlıklar arasında yerim neresi benim? Kimim ve kimin içinim? “Nefsini bilen, Rabbini bilir.” Madem öyle, ben önce kendimi bilmeliyim. Rabbimi tanımak ve dünyadaki yerimi belirlemek için ...

Devamını Oku »

Avea ve Samsung işbirliği

Avea özel yazılımlı akıllı telefonlarına bir yenisini daha ekledi. Bu sefer Samsung ile işbirliğine giden mobil operatör Galaxy Grand 2 LTE Avea Özel Serisi’ni çıkardı.

Devamını Oku »

Türkiye’deki HTC One (M8)’ler

Android’in en yeni sürümü olan Lollipop’a kavuşma sırası şimdi de Avrupa’daki HTC One (M8) sahiplerine geldi.

Devamını Oku »

Galaxy S6 çok sayıda ekstra aksesuarla birlikte gelebilir

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S6’yı mart ayının ilk günlerinde 2015 Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Devamını Oku »

Turkcell Genel Müdürlük koltuğunu bırakıyor

Turkcell Genel Müdürlük koltuğunu bırakıyor Süreyya Ciliv, 9 Ocak 2007 tarihinde oturduğu genel müdürlük koltuğunu 31 Ocak 2015 tarihinden itibaren bırakıyor. Turkcell, Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla yaptığı açıklamayla bu gelişmeyi duyurdu. Ciliv’in Turkcell Genel Müdürlük görevini bırakacağı bir süredir konuşuluyordu. Ciliv görevinden ayrılma kararıyla ilgili olarak “Turkcell’de geçirdiğim sekiz yılda bilgiyle, teknolojiyle, inovasyonla, ve güçlü takım oyunuyla müşterilerimize, milletimize, sektöre ve ...

Devamını Oku »

Başlaması Hiç Bitmeyen Diyet

Devamını Oku »

iPhone 6’nın En Efsane Çakması: Dakele 3

iPhone 6’nın bu zamana kadar birçok “çakma” telefonu yapılmıştı, hatta Dakele’nin daha önce yayınladığımız bir haberinde de yine iPhone 6’nın birebir çakmasını yaptıklarından bahsetmiştik.

Devamını Oku »

Galaxy S Edge’in Varlığı Doğrulandı

2-5 Mart tarihleri arasındaki MCW 2015’te tanıtacağı Galaxy S6’dan sonra yeni bir akıllı telefonun da varlığı ortaya çıktı.

Devamını Oku »

Operanın Yeni Tarayıcısı ”Vivaldi” Olacak

Opera’nın eski CEO’su Jon Von Tetzchner, yeni web tarayıcısını bugün duyurdu. Vivaldi adı verilen tarayıcı, bütün sekmeleri tek ekrana sığdırmakta güçlük çeken kullanıcılar için geliştirildi.

Devamını Oku »