Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » 2015 – 10 Kasım Mesajları Gönder!’ | Kısa, Anlamlı ve Güze 10 Kasım SMS Mesajları

2015 – 10 Kasım Mesajları Gönder!’ | Kısa, Anlamlı ve Güze 10 Kasım SMS Mesajları

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

2015 – 10 Kasım Mesajları Gönder!’ | Kısa, Anlamlı ve Güze 10 Kasım SMS Mesajları

10 Kasım mesajları ile ilgili haberimizde en güzel kısa 10 Kasım smsleri göndermek için tıklayın.1

Sizler için özel olarak hazırladığımız 10 Kasım mesajları sayfasında onlarca mesaj bulabilirsiniz. Ayrıca burada yer alan bilgileri okuyarak bugünün önemini anlayabilir ve konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. İnternetten yapılan araştırmalar ile kütüphanelerdeki tarih kitaplarında yer alan bilgilere göz attığınızda sizde internetin oldukça yararlı olduğunu görebilirsiniz. Çünkü burada yer alan bilgiler, bütün tarih kitaplarından alınarak sizlere aktarılmıştır. Aşağıda yer alan en güzel 10 kasım mesajları özenle hazırlanarak sizlere aktarılmıştır. Sizde bu haberimizde yer alan 10 Kasım smsleri ile telefonunuzdan istediğiniz kişilere mesaj gönderme imkanına sahipsiniz. Ayrıca diğer haberlerimize bakarak kısa 10 Kasım mesajları ve şiirleri hakkında daha detaylı bir bilgilendirme haberi okuyabilirsiniz.

İŞTE EN GÜZEL 10 KASIM MESAJLARI VE KISA SMSLERİ

Bu yıl ülkemizde 10 Kasım ile kutlamalar her yıl olduğu gibi yine okullarda yapılacak. Ama ülkemizde yıllardır bu kutlamalar titizlikle yapılmaktadır. Ve ister iş yerinde, isterseniz de yolda oldun sizde Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıldönümünde hatırlayabilirsiniz. Her yıl haberlere konu alan vatandaşlar, arabalarını durdurup atamız için 1 dakikalık saygı duruşu yapıyorlar. Hemen akabinde ise arabalarının kornaları ile kutlamalara katılıyorlar. Sadece karayolunu kullanan vatandaşlar değil deniz ve tren yolunda olan insanlarda aynı şekilde sirenlerle bu duruma destek veriyorlar. Bu konuda sizde yolda giderken dahi otobüste saygı duruşuna geçebilirsiniz. 10 Kasım sözleri için Salı gününü tercih edebilirsiniz. Çünkü 2015 yılında bu zamana denk gelen Mustafa Kemal’in ölüm tarihi, dünya genelinde anılıyor. ,

10 KASIM HABERLERİ

Eğitime oldukça fazla önem veren Atatürk, bu alanda büyük değişiklikler yapmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni insanlarının eğitimli olmasını istemişti. Binlerce öğretmen yetiştirilmiş ve aynı zamanda da öğrenciler ülke dışında profesyonel okullarda eğitim görerek daha bilgili olmaları sağlanmıştı. İşte eğitim alanında yapılan bu tür değişiklikler ile birlikte artık yerli uçak ve gemilerimizi üretebilir bir hale geldik. Bu alanda tarihte Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı eğitim alanında değişiklikler büyük rol oynuyor. Resimli 10 Kasım mesajları için sizde galeri bölümüzde oluşturduğumuz seçeneklere göz atabilirsiniz. İşte birbirinden anlamlı ve kısa 10 Kasım mesajları ile smsleri…

“Bu insanlığa denenmiş bir felsefe örneği olarak sunulabilir. Atatürk yüz yıllara sığabilecek işleri on yılda tamamladı.”

“İnsanı teslim alıcı fevkalade önderlik kuvveti vardır o, tetiktir, hazır cevaptır, dikkati çekecek kadar zekidir.”

“Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır”.

“Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez.”  -Avusturyalı Heykeltraş Krippel

“Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir.”

“O, yüce bir dağa benzer eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler bu dağın azametini kavrayabilmek için, o’na çok uzaklardan bakmak gerekir. “-Claude Farrer

“Bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu…”

“Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.”

“Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.” -Adolf Hitler, Almanya Devlet Başkanı

“Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, O, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.” -National Tidence Gazetesi, Danimarka

“Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir.” -Timpul Gazetesi, 12 Kasım 1938

“Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünün 77. Yılı. Bu yılda her yıl olduğu törenler ile anılacak.

Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında, güneş doğmuyor, hava karardık sokaklar ıssız… Cumhuriyet ağlıyor!

Mustafa Kemaller ölmez, rahat uyu paşam.

10 Kasımda ben üzgünüm neden? Çünkü bizden ayrıldı Atatürk’üm, bizden kalbimiz kırık gönlümüz buruk çünkü bizden ayrıldı en güzel varlık.

10 Kasım Ata’nın öldüğü gün değil, yeniden kalbimizde doğduğu gündür.

  1. Yıldır gözümüz yaşlı. Türk milleti 77. Kez başın bir kere daha sağ olsun.

Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır.

Atatürk, yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan adamdır.

Bu yüce millet bir 10 Kasım’da daha Anıtkabir’e akın akın gidiyor. 77 yıldır unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvendedir.

Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.

Atam sen rahat uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz cumhuriyetin.

10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı bütün gözyaşları aktı bütün herkes hazır ol da sen hiç unutulmazsın çünkü sen ATATÜRKSÜN!

Unutturamaz! Seni hiç kimse unutulmakta biz… Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa kemal in askerleriyiz

Kasımda aşk başkadır çünkü bize ölümsüz bir aşkı hatırlatır. 10 Kasım 193∞

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedi istirɑhɑtgahındɑ rahat uyu. “En büyük eserim” dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Türk Milleti.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

 

Kaynak: Ajans haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.