Aylık Arşiv: Kasım 2014

Sony FIFA ortaklığı bitiyor

FIFA’nın en önemli sponsorlarından biri olan Sony’nin yeni bir anlaşma yapmaya yanaşmadığı iddia ediliyor. FIFA’nın Sony’den boşalan sponsorluğu Güney Kore merkezli Samsung ile doldurmayı planladığı öne sürülüyor.

Devamını Oku »

0 iradenin bir eline duayı ver

0 iradenin bir eline duayı ver Ey insan! Senin elinde gayet zaif, fakat seyyiatta ve tahribatta eli gayet uzun ve hasenatta eli gayet kısa, cüz-i ihtiyarî narfıında bir ira¬den var. 0 iradenin bir eline duayı ver ki, silsile-i hasenatın bir meyvesi olan cennete eli yetişsin ve bir çiçeği olan saadet-i ebediyeye eli uzansın. Diğer eline istiğfarı ver ki. onun eli ...

Devamını Oku »

yapman lazım gelen bir işi ertesi güne bırakma. Zira her günün derdi gibi, İşi de kendine yeter.

ayakkabı boyacısı

yapman lazım gelen bir işi ertesi güne bırakma. Zira her günün derdi gibi, İşi de kendine yeter. 8u sayfalardaki satırlar, rahmetli hocamız Ali Fuad BAŞGİL in “GENÇLERLE BAŞBAŞA” adlı kitabı­nın son bölümünden alınmıştır. Çalışma hayatımızı yönlendiren bu değerli tavsi­yeleri, Vehip Sinan Beyin karikatürleriyle birlikte neşrediyoruz. □ İşinde ve dersinde herhangi bir fikri ve noktayı küçümseyerek ihmal edip geçme. Kü­çük ihmalden, ...

Devamını Oku »

Ezanın Mucizeleri

Ezanın Mucizeleri  Ezanın akılalmaz derinliklerinde gezinen bir geminin misafirleriyiz. Alemde bir zerre hükmünde olan ve dünya adı verilen bu gemi, ebed memleketinin yolcularını taşıyor. Bu yüzden, küçüklüğüne rağmen Sema- vata denk tutulmuş. Dünyayı bu âlemde büyük bir sükûnet içinde gezdiren kudret, onda san’atının en ince güzelliklerini sergiler¬ken, bizleri de bu güzellikleri görmeye ve onları sanatkârını bulmaya davet ediyor. O sanatları ...

Devamını Oku »

Namaz & En Gelişmiş Jimnastik Çeşidi

namaz jimnastik

Namaz & En Gelişmiş Jimnastik Çeşidi Bu sayfalarda gördüğünüz hareket şema¬ları, namaz öğreten bir ilmihal kitabından değil, İsviçre’nin Siegfield Laboratuarı lisansı ile üretilen PRODİSAN KAPSÜL adlı bir ilâcın tanıtıldığı broşürden alınmıştır. Ülkemizde de Türkçe olarak basılan ve birçok doktora gönderilen bu broşür, namazdaki hareketlerin bir şifâ kaynağı olduğunu, tartışılmaz şekilde ortaya koyuyor. Beş bölümden ibaret olan broşürün, Birinci bölümünde boyun ...

Devamını Oku »

Megaupload kurucusu Kim Dotcom

Megaupload’un kurucusu Kim Dotcom’ın Yeni Zelanda’daki mal varlığı üzerindeki tedbir bu yıl içinde kaldırılmıştı.

Devamını Oku »

Bazı şarkılar neden dilimize dolanır?

Bazı şarkılar bir kez dilimize dolandı mı zor kurtuluruz.Beynimizin bir bölümünün kontrolümüz dışında olduğunun göstergesidir bu aynı zamanda.

Devamını Oku »

4K Ultra HD TV

Türksat AŞ, uydu teknolojilerinde bir ilke daha öncülük yaparak, 4K Ultra HD TV test yayınına başladı.

Devamını Oku »

Akbil tarih oluyor

İstanbul’da toplu taşımada 1995’ten bu yana kullanılan Akbil, yeni yıldan itibaren yerini tamamen İstanbulkart’a bırakacak.

Devamını Oku »

Mobil cihaz kullanıcıları Chrome dedi

Son dönemde kullanıcılar mobil cihaz deneyimleri konusunda hassas davranıyorlar. Google Chrome tarayıcısı ise deneyim konusunda rakiplerine gözdağı veriyor.

Devamını Oku »

Facebook’ta büyük tuzak!

Facebook’ta arkadaşlarınızdan gelen bu mesaja sakın kanmayın.

Devamını Oku »

15 dakikada şarj olacak!

Sadece 15 dakikada tamamen şarj olan bir batarya sizce hayal mi? Artık değil!

Devamını Oku »

Malezya’da internete ‘dini’ sansür

Malezya yerel kültür ve hassasiyeti yansıtmadığını öne sürdüğü siteleri yasaklayacak!

Devamını Oku »

Sony Xperia Z4 Ocak’ta tanıtılabilir

Japon teknoloji devi Sony’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonu Sony Xperia Z4′ün CES 2015′te resmi olarak tanıtılacağı belirtiliyor.

Devamını Oku »

Türkiye’yi ve dünyayı gözetleyen site kapandı

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 250’den fazla ülkeden 4 bin 600’e yakın kameranın canlı görüntülerini paylaşan internet sitesi Insecamkapandı.

Devamını Oku »

Galaxy S5 Başarılı olamadı mı?

Samsung’un son amiral gemisi modeli Galaxy S5, beklenen satış rakamlarının çok gerisinde kaldı.

Devamını Oku »

Uzayda sebze yetiştirecekler!

Norveçli bilim insanları, bilim insanları uzayda sebze ve bitki yetiştirmeye çalışacak.

Devamını Oku »

Koca TIR Formula 1 aracının üzerinden uçtu!

Formula 1 takımı Lotus ile EMC işbirliğinde hazırlanan organizasyonda dev TIR, Formula 1 aracının üzerinden uçtu.

Devamını Oku »

PES Pro Evolution Soccer 2015 satışa sunuldu

Türkiye’de bugün satışa sunulan PES Pro Evolution Soccer 2015’te Türk takımları arasından yalnızca Galatasaray yer alıyor.

Devamını Oku »

Yahoo, Firefox’un varsayılan tarayıcısı oldu

Yahoo, Chrome’dan sonra en çok kullanılan tarayıcı Firefox’a kapağı atıp varsayılan arama motoru oldu. Arama motorları klansmanında Google’ın tahtını artık ele geçirmek çok güç. Firmanın Chrome tarayıcısı neredeyse dünyadaki tüm makinelerde kullanılır halde. Bu yüzden başka bir tarayıcı büyük adım attığında bu oldukça ilgi çekiyor.

Devamını Oku »