Aylık Arşiv: Eylül 2014

Çin’in en genç hackeri

Çin’in en genç hackeri 12 yaşındaki Wang Zhengyang, katıldığı internet güvenliği konferansında sansasyona neden oldu.

Devamını Oku »

Shellshock Dünyadaki Herkesi Tehdit Ediyor

Nisan ayında ortaya çıkan ve binlerce bilgisayarı etkileyen HeartBleed’den sonra bilişim dünyası şimdi de Shellshack açığının tehdidi altında. Uzmanlar milyonlarca bilgisayarın bu açıktan etkilenebileceği uyarısında bulunuyor.

Devamını Oku »

Windows 7 kullananlara kötü haber

Windows 7’li bilgisayarlar, Microsoft’un bu hamlesiyle birlikte tarihe karışmaya başlayacak.

Devamını Oku »

iPhone 6’nın maliyeti sadece 200 dolar

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın fiyatı belli! Peki ya maliyeti?

Devamını Oku »

Sony batarya rekortmeni oldu

sonyxperia-z3

Xperia Z3, batarya testlerinin yeni rekortmeni oldu! iPhone 6 Plus ise kendine 6. sırada yer bulabildi.

Devamını Oku »

LG ile Hard Rock

Dünyaca ünlü Hard Rock Cafe’nin açılış partisi LG Electronics Türkiye’nin teknoloji ortaklığında 27 Eylül Cumartesi Maçka KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek!

Devamını Oku »

Yüksek Çözünürlüklü Sesli Kulaklıklar

Sony yeni nesil kulaklıklarını tanıttı.

Devamını Oku »

DuckDuckGo Çin’de yasaklandı

NSA skandalının patlak vermesinin ardından adı öne çıkan ve yapılan hiçbir aramayı saklamamasıyla bilinen DuckDuckGo arama motoru, Çin’de yasaklandı. DuckDuckGo, Çin’de yasaklanan en yeni Batı merkezli teknoloji firması oldu.

Devamını Oku »

Maven, Mars yörüngesinde

NASA’nın Maven uzay aracı, bir yıl önce başlayan yolculuğunu tamamlayarak Mars’ın yörüngesine ulaştı. Keşif aracı, dün sona eren yolculuğunda toplam 710 milyon kilometre mesafe kat etti.

Devamını Oku »

Uzayda 4 ülke işbirliği yapacak

ABD, İngiltere, Avustralya ve Kanada arasında uzay çalışmalarının ortak yürütülmesini sağlayacak anlaşma imzalandı. Yapılan işbirliği ile uzay konusundaki bilgiler ülkeler arasında paylaşılacak Yapılan işbirliği ile uzay konusundaki bilgiler ülkeler arasında paylaşılacak.

Devamını Oku »

Olası internet krizi

Rusya’da ulusal düzeyde bir internet krizi meydana gelmesi halinde devlet duruma el koyacak.

Devamını Oku »

Uzay istasyonuna ilk 3D yazıcı gönderildi

Uluslararası Uzay İstasyonu’na ilk 3D yazıcı gönderildi. Bu sabaha karşı yörüngeye ateşlenen 2 buçuk tonluk ‘kargoda’ ayrıca, deney amaçlı, 20 fare ve meyve sinekleri de yer alıyor.

Devamını Oku »

Wine Smart Kapaklı Telefon

LG'nin kapaklı telefonu Wine Smart tanıtıldı.

Devamını Oku »

Çok Görme

Çok Görme 

Devamını Oku »

Mutlu Olmak Senin Elinde

Mutlu Olmak Senin Elinde

Mutlu Olmak Senin Elinde

Devamını Oku »

İyilikle Karşıla

İyilikle Karşıla 

Devamını Oku »

Uzay aracı geliştirme işi

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, astronotları taşıyacak uzay araçlarının tasarımını Boeing ve SpaceX firmalarına verdi.

Devamını Oku »

Özlü Sözler

“Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Micheangelo'nun resim yaptığı Beethoven'in beste yaptığı veya Shakespeare'in şiir yaptığı gibi süpürün

Devamını Oku »

Tuzla Lpg | Gülkan Lpg | Otogaz Dönüşüm

Tuzla lpg

Tuzla Lpg | Gülkan Lpg | Otogaz Dönüşüm Firma olarak; otomotiv sektöründeki 10 yıllık deneyimi ve 2006 yılından bu zamana kadar Gülkan LPG olarak devam etmekteyiz. Toplam 2 şube, 8 kişilk uzman kadromuz, 500m2 kalapı servis alanımızda müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.     İletişim MERKEZ:Adres: Ankara Asfaltı Üzeri Aydıntepe Mah. Cumhuriyet Cad.Toros Sok. No5/1 Tuzla / İstanbulTelefon : 0 216 392 ...

Devamını Oku »

Toshiba kan kaybediyor

Satellite, Qosmio ve Kirabook gibi başarılı serilerinin yanında son dönemde uygun fiyatlı Chromebook ürünleri de piyasaya sürmeye başlayan Toshiba, ani bir kararla tüketici PC pazarından kısmen çekileceğini açıkladı. Toshiba yaptığı açıklamada kar getirmeyen pazarlardan çekileceğini ve büyüme ivmesine sahip gelişmekte olan ülke pazarlarına odaklanacağını açıkladı. Firma ayrıca kurumsal bilgisayar pazarında daha fazla ağırlık verecek ve tüketici pazarına ayırdığı 900 çalışanı ...

Devamını Oku »