13 Mart YGS Sınav soruları ne zaman açıklanacak – ÖSYM YGS 2016 soru ve cevap anahtarı kitapcığı

13 Mart YGS Sınav soruları ne zaman açıklanacak – ÖSYM YGS 2016 soru ve cevap anahtarı kitapcığı

YGS soruları açıklanma tarihi ÖSYM tarafından açıklandı. 13 Mart YGS sınav soruları açıklandımı, ne zaman, 2016 YGS soru ve cevap anahtarı kitapçığı yayınlanma tarihi ve detaylar

YGS soruları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını, 13 Mart YGS sınavına giren adaylar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Peki, ÖSYM 2016 YGS soruları ne zaman açıklanacak? Bu yıl ÖSYM tarafından değiştirilen uygulama ve yapılan açıklamaya göre, YGS sınav sorularının tamamı yayımlanacak. Diğer yıllarda uygulanan sitemden farklı olarak bu yıl Yükseköğretime geçiş sınavın soru kitapçıklarının soruları ve cevap anahtarları, sınavın bitiminden hemen sonraki 2 gün içerisinde açıklanacak. YGS soruları yayınlancak mı?ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre YGS 2016 soruları ve cevap anahtarı ais.osym.gov.tr’den erişime açılacak. ÖSYM bu yıl yaptığı bir başka değişiklik ile 2016 Sınav takviminde sonuçların açıklamayı planladığı tarihi de verdi. 2016 YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ygs soruları ne zaman yayımlanacak? YGS 2016 sorularının açıklanacağı tahmini tarihi ve ÖSYM’nin 2016 YGS sınav sonuçlarını açıklamayı planladığı tarih haberin ayrıntılarında ve ajanshaber.com da.

ÖSYM YGS 2016 SINAV SORU VE CEVAPLARINI AÇIKLIYOR

YGS sınavı için geri sayım başladı. 13 Mart pazar günü sınava girecek olan adaylar için heyecan dorukta. Sınav yaklaşırken kısa bir süre önce ÖSYM tarafından son dakika açıklaması geldi. Bu yıl YGS sınavı ile ilgili farklı bir uygulamaya giden ÖSYM sınav soru ve cevaplarının tümünü eski uygulamalarda olduğu gibi tümünü açıklayacağını duyurdu. ÖSYM’nin resmi sitesinden yapılan son dakika açıklamasında 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak olan YGS 2016 sınavının sorularının tamamının erişime açılacağını ilan etti. ÖSYM’nin bu açıklaması adaylar tarafından heyecanla karşılandı. ÖSYM bugüne kadar YGS sınav sorularının sadece yüzde 20’sini açıklıyordu. Ancak dün yapılan resmi açıklamaya göre ÖSYM 2016 YGS sorularının tamamını yayınlayacağını duyurdu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.