10 numaralı oyuncusunu Real Madrid’e sattı

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

10 numaralı oyuncusunu Real Madrid’e sattı1

Roberto Mancini; “Ne yazık ki uymamız gereken kurallar var, Finansal Fair Play. Hiçbirimiz Kovacic’i satmak istemedi ama UEFA’nın bu konuda koyduğu kurallara uymak zorundayız. Kovacic olmadan da rekabetçi bir takım olmaya çalışacağız. Başkan, ben, oyuncular Kovacic’in gidişinden ötürü çok mutsuzuz ama bazı fedakarlıklar yapmak zorundaydık” dedi.

İtalyan hoca; “Kovacic gibi, Shaqiri’nin gidişi de üzücüydü. Fakat, bu iki büyük oyuncunun gidişi kadroda bazı eksikleri kapatmamıza olanak verecek. 7 gün içinde acele ederek bazı oyuncuların transferlerini tamamlamayı deneyeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

35 MİLYON EURO+COENTRAO

La Gazzetta dello Sport’un haberine göre Real Madrid, Kovacic için 30-35 milyon aralığında bir bonservis bedeli ve Fabio Coentrao’yu teklif etti. Tarafların prensip anlaşmasına vardığı işin sadece imzaya kaldığı belirtildi.

Liverpool’un da Hırvat 10 numara için teklif sunduğu ancak 25 milyon euronun üzerine çıkamayınca Real Madrid’in gerisinde kaldığı ifade edilirken Benitez’in bu transferi ısrarla istediği vurgulandı.

Avusturya doğumlu Hırvat vatandaşı 21 yaşındaki orta saha oyuncusu 2013 yılında Dinamo Zagreb’ten 11 milyon euro karşılığında Inter’e transfer olmuştu.

KAYNAK: Ajanslar


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.