1 milyon dolarlık kare

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

1 milyon dolarlık kare1

Ürdün’de eğitim gördükten sonra Suriye’ye geçen eğit-donat mensuplarından Ebu İskender adlı muhalifle görüşen CNN, “İşte 1 milyon dolarlık eğitim ve teçhizat alan Suriyeli muhalif böyle görünüyor” yorumun yaptı. Şu ana kadar 54 muhalifin eğitimi tamamladığı programın ABD’ye 41 milyon dolara mal olduğunu vurgulayan kanal, ‘Yeni Suriye Güçleri’ne katılması öngörülen 70 muhalifin daha eğitimlerini tamamlamak üzere olduklarını kaydetti.

“YARDIMLARA MİNNETTARIZ” 

CNN’in internet üzerinden temas kurduğu Ebu , muhaliflere yönelik eğitimin hızlandırılarak 45 günden 30 güne düşürülmesi gerektiğini belirtti. Programa yaklaşık 17 bin Suriyelinin katılmak istediğini vurgulayan Ebu İskender, “Yapılan yardımlara minnettarız ama bunların daha hızlı olması gerekiyor” dedi. Ebu İskender, Suriye topraklarındaki başlıca görevinin Amerikan Hava Kuvvetleri’ne IŞİD hedeflerini belirlemede yardımcı olmak olduğunu kaydetti.

YELEKLERİNDE GPS VAR

Eğit-Donat eğitimi alan muhaliflerden Ebu İskender, Amerikan askerlerinin, giydiği yelekteki GPS üzerinden hareketlerini takip ettiğini ifade eden, “IŞİD’e karşı ön cepheye gidiyorum, uçaklara nereleri vurmaları gerektiğini gösteriyorum” diye konuştu. Suriyeli muhalif saat başı ABD’li askerlerle temasa geçtiğini ve her gün toplamda 4 saat telefon görüşmesi yaptığını söyledi. Ebu İskender, zamanı geldiğinde Beşar Esad’a bağlı ordu güçleriyle de çatışmaya gireceklerine emin olduklarını sözlerine ekledi.

KAYNAK: Haber 7


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.