0 yıl hapis veren hâkime tatil ‘naniği’

0 yıl hapis veren hâkime tatil ‘naniği’

- in Genel
0
0

0 yıl hapis veren hâkime tatil ‘naniği’1

Nabil Ibelati ve 4 arkadaşı 2013’te Cannes’da soygun yaptı. Fas’a kaçan Ibelati kendisine 10 yıl hapis veren hâkime tatilden kartpostal yollayıp, fotoğraflarını Facebook’dan paylaştı. Ibelati, Fas’ta yakalandı

Fransa’nın Cannes kentinde iki yıl önce Kronometry isimli bir mücevher dükkânından toplam değeri 1.7 milyon euro olan (5.5 milyon TL) 40 değerli saat çalınmıştı. Soygunculardan 30 yaşındaki Nabil Ibelati kendi payına düşen 350 bin euro ile Fas’a kaçtı. Fransa, uluslararası tutuklama emri çıkarırken, gıyabında yargılanan Ibelati, geçen yıl 7 Ağustos’ta, hırsızlığı organize etmekten 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Fas’a giden Ibelati sahip olduğu çifte vatandaşlık nedeniyle ülkede kalabildiğini düşündüğü için saklanmak yerine, hakkında hapis cezası veren hakimin adresine üzerine “Fas’ta hayat çok güzel. Sizi de bekliyorum” diye yazdığı kartpostallar göndererek adeta ‘nanik’ yaptı.

“HAYATIN TADINI ÇIKARIYORUM”
Kendini eğlence hayatına veren Ibelati’nin bir arkadaşıyla yaptığı ve polis tarafından dinlenen telefon konuşmasında “Kronometri’den çaldığımız saatler sayesinde hayatın tadını çıkarıyorum” dediği tespit edildi. İbelati, Facebook hesabında yaşadığı eğlenceli anlara ait fotoğrafları uzunca bir süre fütursuzca paylaştı. Ibelati havuza girerken, deveye binerken ya da yemek yerken çektirdiği birbirinden ilginç fotoğrafları sosyal paylaşım sitelerine yükledi. Fas’ın Ulusal Güvenlik Genel Yönetimi (DGST) ve Interpol’un paylaştığı istihbarat sayesinde Ibelati önceki gün Fas polisi tarafından kıskıvrak yakalandı. Şimdi Faslı yetkililerin, Fas vatandaşı birini Fransa’ya iade edip etmeyeceği tartışılıyor. Soygun olayına karışan diğer hırsızlar ise hala aranıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

Cuma Mesajı