Var Git Yoluna Kaptan….

 

Kaptan al limandan demirini, bekleme beni gemine. Ben yorgunum kaldıramam denizleri, deryaları. Aşkın yorgunuyum, yaşamın yorgunuyum, düşüncelerimin yorgunuyum kaptan… Anlatmak istediklerim var daha benim.

Kaptan sen var git deryalarına bekleme beni. Yorgun yüreğimle geçmem gereken fırtınalarım, ıslanmam gereken yağmurlarım var… Beni bekleyen düşüncelerim var kaptan. Olgunlaşmamış fikirlerim, yarım kalmış hayatım var benim.

Kaptan demir al, bekleme beni. Seyretmem gereken yıldızlar, çekmem gereken hasretler var. Kavrulması gereken ateş üstünde bir kalbim var benim. Yangınlar içinde dinlemem gereken şarkılarım, türkülerim, şiirlerim var. Henüz dalıp içinde kalmam gereken bir hüzün bulutum var benim.

Sen var git deryalarına açıl kaptan, gelemem ben. Benim de demir alıp açılmam gereken hüzün ve keder denizlerim var. Gezmem gereken başı dumanlı dağlarım, yıkanmam gereken çağıl çağıl ırmaklarım var. Duymam gereken sevgili kokusu, ısrarla umut ettiklerim var. Hasret yangını içinde sevmem gereken kavuşma ihtimalim var benim. Yanlış anlamadın kaptan, sevmem gereken kavuşma ihtimalim var. Kavuşmayı beklerken, kavuşmaktan daha çok kavuşma ihtimalini sevmişim ben.

Var git yoluna kaptan, var git, açıl denizlerine. Benim açılmam gereken dev dalgaları olan bir hayatım var. Daha esintisine dayanacağım yıldız, karayel, keşişleme rüzgârlarım var. Dolunay gecelerinde yürümem gereken yollara, yorgunluğumu tohum serpen bir çiftçi edasıyla serpmelerim var. Seher vakitlerinde el açıp, Allah’a dualarım var benim.

Share This:

Hakkında SevgiG.

SevgiG.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

bool(false)